Almanya BorsasıAnalizDAXDAX40ForexGER40GER40 AnaliziKripto EğitimiŞirketler

Allianz Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

allianz

ALLIANZ Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Allianz, finansal hizmetler ve sigortacılık alanında köklü bir geçmişe sahip, yüzyılı aşkın tecrübesiyle, sigorta sektörünün dünyadaki en değerli markasıdır. (Allianz Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği için tıklayın) Allianz, merkezi Münih’te bulunan bir Alman finans ve sigorta şirketidir. Bu şirketin ana faaliyet alanları finansal hizmetler ve varlık yönetimidir. Allianz, Forbes’a göre 2014 itibariyle dünyanın en büyük sigorta şirketi, en büyük finansal hizmetler grubu ve en büyük şirketidir. Global Alliance Investors’ın bir yan kuruluşu olan marka, 1933 milyar Euro’luk varlıkları yöneten dünyanın en büyük beş varlık yönetimi şirketinden biridir. Bu alt dalda Pimco, RCM ve Degi gibi büyük finansal yönetim şirketleri faaliyet göstermektedir.

Allianz Nasıl Kazanmaya Başladı?

Allianz in Talks to Transfer Block of Life Assets to Free Up Regulatory  Capital: Sources

Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra, küresel mali krize rağmen Allianz, mükemmel bir yönetimle yeni pazarlardan adil bir pay almayı başardı. 1910’ların sonunda sokaklara arabalar giriyordu. Almanya’nın o zamanki hükümdarı II. Wilhelm arabalara inanmasa da; Ancak Allianz bu yeni fırsatı değerlendirdi ve pazara girdi. 1918’de marka, Münih Sigorta Şirketi ve Kaiserlicher Otomobil Birliği ile işbirliği içinde, otomobil sigortası hizmetleri için Kraft Versicherungs-AG Insurance’ı kurdu. 1920’lerde otomobil endüstrisinin büyümesiyle birlikte şirket, Almanya’nın en büyük araba sigortası şirketi haline geldi.

Güçlü küresel varlık

1970’lerin başında,katlanarak büyüdü ve kendisini dünyanın en iyi şirketleri arasında buldu. 1973’te Allianz ve Allianz Life, 6 milyardan fazla marka hasılat elde ederek, onu ilk kez Avrupa’nın en büyük sigorta şirketi haline getirdi. Ayrıca dünyanın en büyük 10 sigorta şirketi arasında yer almak da bu yılların onurlarından biriydi. Şirketin küresel sektördeki kapsamlı genişlemesi, bu büyümenin sonraki yıllarda da devam etmesine neden oldu. Şirket büyüdükçe küresel varlığı da büyüdü. İttifak, Avrupa ülkelerinden sonra ABD gibi diğer ülkelerin pazarlarına girme kararı aldı. 1972’de şirketin uluslararası bölüm geliri 120 milyon markanın üzerine çıktı.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Yirminci yüzyılın son yılları, ittifakların yeni iş alanlarına girmesiyle damgasını vurdu. 1998 yılında finansal piyasaların küreselleşmesinin yaygınlaşmasıyla birlikte şirket, finansal yönetimin yüksek potansiyelini fark etti ve Allianz Financial Management adlı ayrı bir yan kuruluş kurdu. Şirket artık “Alliance Global Investors” olarak biliniyor. İttifak Grubu, Pimco, Caminost ve Nicholas Applegate gibi birçok şirketin satın alınmasının ardından finans piyasalarında önemli bir oyuncu haline geldi.

Allianz Global Investors | Our history

1999 yılında Allianz logosunun tasarımı, basit veya minimalist tasarımları içerecek şekilde yeniden tasarlandı. Yeni logo, şirketin ilkelerini koruyarak ve kartal sembolüne ve sigorta, emeklilik hizmetleri ve finansal yönetimin üç alt kümesine dayanılarak tasarlandı.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Allianz Insurance Company’nin kuruluşundan bu yana bir asırdan fazla bir süre geçti ve bugün şirket, çok çeşitli sigorta ve finansal hizmetler sunan büyük bir grup haline geldi. Şu anda 70 ülkede yaklaşık 82 milyon müşteri Alliance hizmetlerini kullanıyor.

Allianz’ın şu anda 140.000’den fazla çalışanı ve 2016 itibariyle yaklaşık 883 milyar dolarlık varlığı bulunuyor. Eski bir CFO olan Oliver Beatty, 2014 yılından bu yana küresel sigorta devinin CEO’su.

Allianz Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği (Canlı ALV Fiyatı ve Grafiği)

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsini

Related posts

4 Nisan Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 3 Aralık

Alireza

8 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza