ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

Allianz hissesi: Satış artışı planlanıyor

Allianz

Allianz hissedarlarına temettü artışı vaat ediyor

Allianz hisse, Sigorta şirketi Allianz, hissedarlarına yaptığı dağıtımları gelecekte her yıl artırmak istiyor. DAX endeksi (DAX 40 endeksi) grubu Perşembe akşamı, bir önceki yılın değerinin en az yüzde beş üzerinde bir temettü arandığını duyurdu. Bu, 2021 dağıtımı için zaten geçerlidir. Son iki yılda hisse başına 9,60 Avro’luk temettüden sonra, hissedarlar en az 10,08 Avro’yu sabırsızlıkla bekleyebilirler. Sermaye fazlası olması durumunda hisse geri alımları da bir sorun olarak kaldı. Allianz hisse leri yakın zamanda Tradegate ticaret platformunda Xetra kapanışına kıyasla yüzde yarım arttı.

Bu arada, dağıtım için değerlendirme esası biraz değişiyor: Duyuruya göre, hissedarlara atfedilebilir yıllık net gelirin yüzde 50’si olacak, ancak bundan sonra olağanüstü ve değişken unsurlara göre ayarlanacak. Temettü politikası ayrıca, geçiş önlemleri dikkate alınmadan gelecekte yüzde 150’nin üzerinde sürdürülebilir bir Solvency II sermaye oranına tabidir.

Allianz hisse,, temettüsünü 2013 ve 2019 yılları arasında, bazen çift haneli aralıkta olmak üzere yıllık olarak artırdı. Dağıtım, 2020 Corona yılı için sabit tutuldu.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Allianz Hisse, ABD hayat sigortası risklerini devrederek sermayeyi serbest bıraktı

Allianz hissesi: Satış artışı planlanıyor - Allianz hisse

Allianz, ABD’deki hayat sigortası işindeki risklerinin bir kısmını reasürörlere devretti. Grubun Cuma günü Münih’te duyurduğu gibi, bu 3,6 milyar avroluk sermayeyi serbest bırakacak.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Allianz, 2024 yılına kadar satışlarını 160 milyar avronun üzerine çıkarmayı hedefliyor
Allianz, önümüzdeki yıllarda karlı bir büyüme, sürekli yüksek öz sermaye getirisi ve iyi sermaye kaynakları hedefliyor. Cuma günü Münih’te yayınlanan bir sunuma göre, satışların 2024 yılına kadar 160 milyar avroyu geçmesi bekleniyor. Bu, yılda yüzde üç ila dört oranında bir artış olacaktır. Cari yılda, grup 140 ila 145 milyar avro arasında gelir bekliyor.

Allianz hisse başına kazancın, 2024’te yıllık yüzde beş ila yedi arasında 25 avroya yükselmesi bekleniyor. Hisse başına kazanç tahmini, şimdiye kadar Bloomberg tarafından kaydedilen uzmanlar için sürpriz değil. Bunların 2024’te listede Allianz hissesi başına ortalama 25 avro kârı var.

Özkaynak kârlılığı açısından, bunun en az yüzde 13 olması gerektiği kalır. Solvency 2 kurallarına göre belirlenen sermaye oranı için yüzde 180’lik alt sınır da devam ediyor.

CEO Oliver Bäte, “Hem müşteri tabanımızı hem de marjlarımızı artırmak için artık küresel boyutumuzu rekabet avantajı olarak kullanacağız” dedi.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Bir önceki akşam Allianz hisse, önümüzdeki yıllarda temettülerini her zaman en az yüzde beş artırmak istediğini açıklamıştı. Ayrıca grup, sermaye fazlası olması durumunda ek hisseleri geri almak istemektedir. Bu adım, hisse başına kazancı artırır. Allianz, Cuma günü yatırımcılar için bir konferans düzenliyor.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

12 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

DAX Endeksi Öğlen Analizi 14 Aralık

Alireza

28 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza