AnalizAvrupa borsasıHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

DAX 40 Zalando SE

DAX 40 Zalando SE

DAX 40 Zalando SE

DAX 40 Zalando SE odakta paylaşıyor: ‘normalliğe’ dönüş başlıyor. Giderek daha fazla çevrimiçi müşteri sipariş veriyor. Corona’dan önce zaten var olan eğilim, pandemi sırasında yeniden hız kazandı.

DAX 40 Zalando SE Yakınında Konum :

İkinci çeyreğin ardından Berlinliler büyüme hedeflerine ulaşma yolunda ilerliyor. İşletme karına bakıldığında, yaz aylarında DAX tırmanıcısı bu yıl için biraz daha iyimser oldu – ancak bu aynı zamanda ertelenen yatırımlardan da kaynaklanıyor. Gelirler ikinci çeyrekte önemli ölçüde artarken, yüksek pazarlama maliyetleri nedeniyle faaliyet sonucu keskin bir şekilde düştü.

Perakende ticaret yeniden açıldıktan sonra bile müşteriler DAX 40 Zalando SE ‘da kaldı. 2020 yazından bu yana aktif müşteri sayısı 10 milyon artarak 44,5 milyona ulaştı – aktif, birinin yılda en az bir kez sipariş vermesi anlamına geliyor. Nisan-Haziran döneminde, bu müşteriler her zamankinden daha fazla alışveriş yaptı: Zalando’dan ortalama olarak beş sipariş aldılar. CFO David Schröder kısa süre önce bu gelişme hakkında yorumda bulundu, pandemi tarafından tetiklenen çevrimiçi ticarete geçişin sürdürülebilir olduğu doğrulandı.

Ancak şirket artık sadece bir moda perakendecisinden daha fazlası. DAX 40 Zalando SE ayrıca kullanılmış giysilere yönelik artan talebi karşılıyor ve bir yıldan uzun bir süre önce kendi ikinci el platformunu piyasaya sürdü. Kullanılmış kıyafetlerini orada satan herkes, satın alma fiyatını bağışlayabilir veya kupon olarak alabilir. Zalando bu şekilde müşterileri sistemde tutar. Zalando artık daha fazla sürdürülebilirlik eğilimine bir onarım hizmetiyle yanıt veriyor: Başlangıçta yalnızca Berlin’de mevcut olan bir pilot proje, giysileri ve ayakkabıları daha uzun süre çöpten uzak tutmayı hedefliyor. Şirket aynı zamanda kozmetik sektöründe de faaliyet göstermektedir.DAX 40 Zalando SE kendisini bir ticaret platformu olarak görüyor ve ürünlerini burada sunmaları için markaları ve perakendecileri giderek daha fazla teşvik ediyor. Grup ayrıca ticari müşterilere nakliye ve lojistik seçeneği de sunuyor. Bu amaçla, şirket kendi altyapısını genişletiyor. DAX 40 Zalando SE , lojistik ağını 2023 yılına kadar 15 merkeze genişletmeyi planlıyor.

DAX 40 Zalando SE

ANALİSTLER NE DİYOR:

Her olağanüstü hal bir noktada normale döner. Uzmanlar, DAX 40 Zalando SE ‘daki altına hücum havasının şimdilik sona erebileceğini varsayıyor. Özel banka Hauck & Aufhäuser’den Christian Salis, son zamanlarda çevrimiçi moda perakendecisinin istisnai “Corona krizi” sırasında olduğu gibi devam edip etmeyeceği konusunda şüpheci oldu. Analist için, ikinci çeyreğe ilişkin tutarsız rakamlar, en azından şimdilik en iyi zamanların sona erdiğinin kanıtı. Hayal kırıklığı yaratan karlılığı, talepte ani bir düşüşün işareti olarak görüyor. Şirket buna karlar üzerinde benzer bir etkiye sahip olan çeyreğin sonunda artan pazarlama harcamalarıyla karşılık verdi.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Buna ek olarak, şirket yönetimi son zamanlarda devam eden işler hakkında temkinli yorumlar yaptı. Artık DAX 40 Zalando SE kendi başarısının kurbanı olabilir. Analist, önceki yılın güçlü karşılaştırmalı çeyrekleri göz önüne alındığında, engelin yüksek olduğunu vurguladı. Bu özellikle dördüncü çeyrek için geçerlidir. Ancak, güçlü pazar konumu ve mükemmel uzun vadeli büyüme beklentileri göz önüne alındığında, Salis’in uzun vadeli beklentileri hakkında hiçbir şüphesi yok.

JPMorgan’dan Georgina Johanan da üçüncü çeyreğin yaklaşmakta olan sürümü konusunda çok coşkulu değil. Beklendiği gibi, büyümenin Corona öncesi seviyeye düşmesi muhtemel. Bununla birlikte, mevcut tedarik zinciri darboğazları göz önüne alındığında, yatırımcılar, DAX 40 Zalando ‘nun büyüklüğü nedeniyle bir alıcı olarak avantajlara sahip olması gerektiğini unutmamalıdır. Warburg Araştırma uzmanı Jörg Frey, Zalando’nun 2022 yazına kadar karşılaştırmalı değerleri geçmekte zorlanacağı görüşünde bile.
Bank of America şu anda DAX 40 Zalando ‘daki “genel olarak umut verici hikayede” bir kırılma görüyor. Analist Geoffroy de Mendez, Eylül ayının ılık havası ve yüksek karşılaştırmalı değerler nedeniyle çevrimiçi perakendeciler için önümüzdeki çeyreklerin muhtemelen zor olacağına inanıyor. Ayrıca, yatırımlar nedeniyle önümüzdeki yıl karlılık konusunda şüpheci.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 2 Mayıs

Alireza

Yakında Wirecard hisselerinin ticaretini sonlandıralacak

Alireza

20 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Alireza