ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 11 Şubat

DAX Analizi 11 Şubat

DAX yükselmeye devam ediyor

DAX Analizi 11 Şubat

DAX Analizi 11 Şubat Cuma günü fiyat kayıplarıyla sona erme tehdidinde bulunuyor. Tüketici fiyatlarındaki şaşırtıcı derecede keskin artışın ardından ABD’de kilit faiz oranlarında sert artış beklentisi hisse senedi piyasaları üzerinde baskı oluşturuyor. Hafta başından bu yana yüzde 2,6 tırmanan DAX endeksi (DAX 40 endeksi), şimdi tekrar tersine dönmeli. Ger40 Xetra’nın yüzde 1,3 daha düşük 15,290 puana başlamasından yaklaşık iki saat önce lider endeksi değerlendirdi. Bu, haftalık bazda hala yüzde 1,3’lük bir artış olduğu anlamına geliyor. Wall Street’te fiyatlar önceki gün işlem sırasında düşmeye devam etmişti. Yatırımcılar çoğunlukla Nasdaq teknoloji borsasında hisse sattı.

Gelecekte, Lufthansa doğrudan Güney Afrika’nın Kruger Ulusal Parkı’na uçacak

DAX Analizi 11 Şubat

DAX Analizi 11 Şubat, Lufthansa, yan kuruluşu Eurowings Discover aracılığıyla Güney Afrika’nın ünlü Kruger Ulusal Parkı’na doğrudan uçan ilk kıtalararası havayolu olacak. Lufthansa Group Cuma günü yaptığı açıklamada, Kasım ortasından itibaren Frankfurt’tan hayvan cennetine haftada üç uçuş yapılacağını duyurdu. Güney Afrika’nın en önemli turistik yerlerinden ve kıtanın en büyük milli parklarından biridir. Hessen büyüklüğündedir ve filler, aslanlar, gergedanlar, leoparlar ve bufalolar gibi çok sayıda vahşi hayvanla tanınır. Yakın zamana kadar, RTL orman kampı da çadırlarını sınırlarına kurdu.

Uçuşlar, Güney Afrika’nın komşu ülkesi Namibya’nın başkenti Windhoek’te olmak üzere 15 Kasım – 25 Mart 2023 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek. Bunlar, Tanzanya’daki Kilimanjaro’ya veya Zambiya ile Zimbabve arasındaki dünyaca ünlü Victoria Şelaleleri’ne de doğrudan uçuşlar sağlayan Afrika’nın turizm cennetlerinin tutarlı gelişiminin bir parçasıdır.

 Döviz: Euro 1,14 ABD dolarının altına geri döndü

DAX Analizi 11 Şubat

DAX Analizi 11 Şubat, Euro Cuma günü 1,14 doların altına geriledi. Sabah, ortak para birimi önceki akşamdan daha düşük 1.1380 ABD dolarına mal oldu. Avrupa Merkez Bankası Perşembe günü referans oranını 1.1439 dolar olarak belirledi.

Euro, beklenmedik şekilde yüksek ABD enflasyon verilerine ilk tepki olarak Perşembe günü zaten baskı altına girdi ve bu arada toparlanmadan önce 1,14 doların altına düştü. Cuma günü dolar euro karşısında değer kazandı. ABD’de kilit faiz oranlarının keskin bir şekilde yükseleceği beklentisi, hisse senedi piyasaları üzerinde önemli bir baskı oluşturuyor.

DAX Analizi 11 Şubat, Gün boyunca, Ocak ayında Alman tüketici fiyatlarının ikinci tahminine odaklanılacak. Ayrıca, oyuncular ABD’ye baktı, Landesbank Hessen-Thürigen’deki uzmanlar yazdı. Michigan Üniversitesi tüketici anketi bu öğleden sonra yayınlanacak. Bu, Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok izlenen ruh hali barometrelerinden biri çünkü ilk veriler zaten ayın ortalarında mevcut.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?Nasdaq 100 endeksi nedir?

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Related posts

27 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Dax 40 Nasıl Yatırım Yapılır?

Alireza

Şirketler 19.09.2022

Alireza