ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

Piyasalarda 27 Nisan işlem günü

Piyasalarda 25 Nisan işlem günü,

Piyasalarda 27 Nisan İşlem Günü

 ALMANYA

Piyasalarda 27 Nisan işlem günü, Büyüme endişeleriyle boğuşan çok zayıf ABD borsaları, hafta ortasında Alman borsası üzerinde baskı oluşturmaya devam edecek gibi görünüyor. Broker IG, Xetra açılışından iki saat önce DAX endeksi (DAX 40 endeksi) yüzde 0,42 indirimle 13.699 puana değerlendirdi. Salı günü geçici bir toparlanma, New York’taki fiyat kayıplarıyla hızla geçmişte kaldı. Özel banka Donner & Reuschel’den grafik teknolojisi uzmanı Martin Utschneider, kapsamlı grafik ve piyasa teknik düşüş eğiliminin hala bozulmadığını söyledi. ABD ağır sıkletleri Alphabet (Alphabet A (Google’dan) ve Microsoft‘tan alınan üç aylık rakamlar, ABD borsasının kapanmasından önceki gece başlangıçta alkışlanmadı. Facebook grubu Meta’nın (Meta Platforms (eski Facebook)) numaraları Çarşamba günü geliyor. Almanya’da Deutsche Bank, aroma üreticisi Symrise ve spor malzemeleri ve yaşam tarzı grubu Puma, yıllık raporlarla DAX endeksi (DAX 40 endeksi) ‘ın odak noktası.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

 Piyasalarda 27 Nisan işlem Amerika Birleşik Devletleri

Piyasalarda 27 Nisan işlem günü

Çok zayıf teknoloji hisselerinin öncülüğünde ABD borsaları Salı günü önemli ölçüde kırmızıya kaydı. Yenilenen satış, diğer şeylerin yanı sıra, dünyanın en büyük teknoloji gruplarından bazılarının üç aylık rakamlarının borsa kapandıktan sonra yayınlanmasından önceki yatırımcıların tedirginliği ile haklı çıktı. Kalıcı enflasyon korkuları, Çin’deki katı Covid-19 politikası ve Ukrayna’da devam eden savaş da olumsuz etki yaptı. Önde gelen endeks Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) kapanıştan kısa bir süre önce düşüşünü yeniden hızlandırdı ve eksi yüzde 2.38 ile 33.240,18 puandan kapattı. Bu, Mart ortasından beri görülen en düşük seviyeydi. Pazar genelinde S&P 500 yüzde 2,81 kayıpla 4175,20 puana geriledi. Teknoloji ağırlıklı NASDAQ 100, Mayıs 2021’den bu yana en düşük seviyesine geriledi ve sonuçta yüzde 3,87 düşüşle 13.009,71 puana geriledi.

 ASYA

Piyasalarda 27 Nisan işlem günü

Piyasalarda 27 Nisan işlem günü, Asya’da, çoğu hisse senedi piyasası ABD’den gelen zayıf yönlendirmeyle düştü. Önde gelen Japon endeksi Nikkei 225, işlem bitmeden kısa bir süre önce yüzde 1.4 kayıpla 26.235 puana geriledi. Hindistan ve Güney Kore gibi diğer pazarlar da düştü. Öte yandan Çin ve Hong Kong’da da kazanımlar oldu. Çin anakarasındaki en önemli 300 şirketin yer aldığı CSI 300 endeksi (CSI 300) son zamanlarda yüzde bir buçuk civarında yükseldi. Özel idari bölgede, yerel lider endeks Hang Seng hafifçe yükseldi

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 4 Ekim

Alireza

12 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 19 Ocak

Alireza