ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 27 Nisan

DAX Analizi 5 Ağustos - DAX Analizi 18 Ocak, DAX Analizi 1 Mart,

Dax yine baskı altında

 DAX Analizi 27 Nisan

DAX Analizi 27 Nisan,  Başlangıçta istikrarlı fiyatların ardından DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Çarşamba günü yeniden düşüşe geçti. Rusya, Polonya ve Bulgaristan’a gaz tedarikini kapatıyor ve Çarşamba gününden itibaren her iki ülke de artık Rus gazını almayacak. Doğal gazın fiyatı daha sonra fırladı ve finansal piyasalarda bir kez daha temkinlilik hakim oldu. Önde gelen endeks DAX endeksi (DAX 40 endeksi) geçtiğimiz günlerde neredeyse yüzde bir kayıpla 13.633 puana geriledi ve Mart ortasından bu yana en düşük seviyesine geriledi.

DAX Analizi 27 Nisan, Analist Christoph Geyer, “Düşüş eğilimi hala bozulmamış ve düşüş yolunda bizi hala durduracak bir şey yok” dedi. Ancak, gerileme aşamasındaki borsa cirosu henüz gerçek bir satıştan söz etmiyor. Landesbank Helaba, “Özellikle Rusya’dan gelen enerji arzı nedeniyle belirsizlik devam ediyor” dedi.

Orta büyüklükteki hisse senetlerinin MDAX’ı yüzde 0,39 azalarak 29.613 puana geriledi. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) neredeyse yüzde bir kaybetti.

DAX Analizi 27 Nisan

DAX Analizi 27 Nisan şirketleri Deutsche Bank, Mercedes-Benz (Mercedes-Benz Group (eski Daimler), Puma (PUMA SE), QIAGEN ve Symrise’ın üç aylık raporlarına göre fiyat tepkileri karışıktı. Symrise ve Qiagen, her biri yaklaşık yüzde üç ile Dax’ın zirvesindeyken, Mercedes-Benz (Mercedes-Benz Group (eski Daimler)) ve Puma yol verdi. Dax’ın sonunda yüzde altı kayıpla Deutsche Bank kağıtları vardı. Para evindeki analistler, özellikle ücret için değil, ilk çeyrekte yüksek maliyetlerden şikayet ettiler.

İkinci sırada, Software AG’nin (Software) hisseleri yüzde bir oranında, Bechtle’ın hisseleri ise neredeyse yüzde üç oranında arttı. İnandırıcı bir üç aylık raporun ardından Bechtle, MDax’ta kazananları yönetti. Tüccarlar üç aylık rakamları “mükemmel” olarak nitelendirmesine rağmen, Commerzbank hisseleri ilk kazançların ardından negatife döndü.

DAX Analizi 27 Nisan, Daha küçük başlıkların SDAX’ında, Deutsche Bank iştiraki DWS’nin (DWS Group GmbHCo) hisseleri, varlık yöneticisinin üç aylık rakamlarına göre yüzde 4,6 kaybetti.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 14 Nisan

Alireza

28 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

Piyasalarda 29 Nisan işlem günü

Alireza