Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 20 Temmuz

DAX Analizi 5 Ocak - DAX Analizi 2 Mart

DAX Analizi

DAX Analizi 20 Temmuz ,Rusya’dan daha fazla gaz teslimatı umudu, önde gelen endeks DAX endeksi (DAX 40)‘i hafta ortasında biraz daha yukarı taşımalı. Önceki gün neredeyse yüzde üçlük bir rallinin ardından, Çarşamba günü kartlarda daha fazla fiyat artışı var. Xetra’da ana ticaretin başlamasından yaklaşık iki saat önce, broker IG Dax’ı yüzde 0.78 artışla 13.412 puana endeksledi. Bu ona 13.000 puanından daha net bir çıkış sağlayacaktır.

Bankalar ve aracı kurumlar tarafından yapılan hesaplamalara göre, ECB Konsey toplantısından bir gün önce, Dax Çarşamba günü yükselişe geçecek. Salı günü, bir enerji krizi ve durgunluk korkularının azalmasıyla yüzde 2,7 artışla 13.308,41 puana yükseldi.

DAX Analizi 20 Temmuz

Bu ralli, Perşembe günü önemli boru hattı “Nord Stream 1” üzerindeki bakım çalışmalarının sona ermesinden sonra gazın tekrar Rusya’dan Almanya’ya akması gerektiğine dair bir Reuters raporuyla tetiklendi. Ancak teslimatlar gerçekleşemezse, çevrimiçi broker CMC Markets’tan analist Jochen Stanzl, Dax’ın tekrar 13.000 puanın altına düşeceği konusunda uyardı.

Borsa yatırımcıları da gün içinde yayınlanacak olan Alman üretici fiyatlarını merakla bekliyor. Onlardan, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) Perşembe günü faiz oranlarını çeyrek mi yoksa yarım puan mı artıracağı konusunda bir sonuç bekliyorlar.

Ayrıca, yeni bir kurumsal bilanço dalgası yatırımcıları diken üstünde tutuyor. Diğerlerinin yanı sıra otomobil üreticisi Volvo, çip endüstrisi tedarikçisi ASML ve elektrikli otomobil öncüsü Tesla kitaplarını açıyor.

DAX Analizi 20 Temmuz

Analist Jochen Stanzl, önceki gün yaşanan güçlü fiyat artışlarına atıfta bulunarak, “Rusya’nın (Kuzey Akım 1 boru hattında) düzenli bakım çalışmalarının sona ermesinden sonra gaz dağıtımlarına devam edeceğine dair raporlardan sonra, Alman hisse senedi endeksini durdurmanın yolu yoktu” diye yazdı. . SPI Asset analisti Stephen Innes, Rusya’dan Avrupa’ya daha fazla gaz arzı beklentisinin piyasaların “devasa bir iç çekmesine” neden olduğunu belirtti.
Yüksek enflasyona ek olarak, Rusya’dan eksik gaz teslimatı riski de Avrupa borsaları üzerinde ağırlık yarattı. Temmuz başında Dax, 2020 sonundan bu yana en düşük seviyesine geriledi.

Nasdaq 100 endeksi nedir?

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

Avrupa Piyasaları ve DAX toparlanma sürecinde

Alireza

Temel Analiz Nedir ve Nasıl Yapılır?

Alireza

DAX Analizi 27 Nisan

Alireza