Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

Piyasa Analizi 20 Temmuz ( 09:30 )

Sabah Analizi 23 Aralık DAX Endeksi / ABD / ASYA - Piyasa Analizi 13 Temmuz-  11 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Piyasa Analizi 20 Temmuz

Piyasa Analizi 20 Temmuz ( 09:30 ) ,Rusya’dan daha fazla gaz teslimatı umudu, hafta ortasında Alman borsasına kar getirmeli. Ticaretin başlamasına bir saatten az bir süre kala, önde gelen Alman endeksi için tezgah üstü bir gösterge olarak X-Dax (DAX 40), yüzde 0,38 artışla 13.359 puana işaret etti. Bir gün önce, Dax (DAX 40) zaten yüzde 2,7 artmıştı. EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) Çarşamba sabahı yaklaşık yüzde 0.3 daha yüksek olması bekleniyordu.

Analist Jochen Stanzl, önceki gün yaşanan güçlü fiyat artışlarına atıfta bulunarak, “Rusya’nın (Kuzey Akım 1 boru hattında) düzenli bakım çalışmalarının sona ermesinden sonra gaz dağıtımlarına devam edeceğine dair raporlardan sonra, Alman hisse senedi endeksini durdurmanın yolu yoktu” diye yazdı. . Yüksek enflasyona ek olarak, Rusya’dan eksik gaz teslimatı riski de Avrupa borsaları üzerinde ağırlık yarattı. Temmuz başında Dax, 2020 sonundan bu yana en düşük seviyesine geriledi. Piyasa Analizi 20 Temmuz ( 09:30 ), Ancak Commerzbank’ın döviz piyasası uzmanları, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in gaz akışının yeniden başlayacağını belirttiği konusunda uyardı. Ancak son zamanlarda çokça tartışılan türbin zamanında tekrar mevcut olmazsa, hacim yakında günde yaklaşık 30 milyon metreküpe düşecektir. Günde 30 milyon metreküp o zaman son birkaç haftanın yarısı ve yaklaşık beşte biri olacaktır.

Avrupa Piyasaları ve DAX toparlanma sürecinde - Piyasa Analizi 20 Temmuz ( 09:30 )

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Commerzbank uzmanlarına göre olağan üretim miktarı. Böyle bir hacimle, Avrupa’da gazın paylaştırılması ihtiyacı daha az olası olabilir, ancak yine de sıkı olacaktır.

Çevrelere göre, mücadele eden enerji şirketi Uniper için kurtarma paketi şimdi bir araya getirildi. Bloomberg haber ajansı, federal hükümetle yapılan anlaşmanın önümüzdeki birkaç gün içinde sonuçlanabileceğini bildirdi. Federal hükümet daha sonra Uniper’de yüzde 30’a kadar engelleyici bir azınlığı elinde tutabilir. Almanya, Uniper’e 5 milyar Euro’dan fazla yatırım yapmayı düşünüyor ve toplam taahhüt muhtemelen 10 milyar Euro’dan az olacak. Uniper hissesi, Xetra kapanış fiyatına kıyasla Tradegate ticaret platformunda yüzde 7,7 ön pazar kazandı.

Otomotiv tedarikçisi Hella (HELLA GmbHCo), parça eksikliği, artan maliyetler ve korona kısıtlamaları nedeniyle geçtiğimiz mali yılda (Mayıs sonu itibarıyla) bir düşüş kaydetti. Ayrıca, arz darboğazları ve gözle görülür enflasyon nedeniyle maliyet yükünün önemli ölçüde arttığı belirtildi. Hella belgeleri için Tradegate’de hâlâ bir belirti yoktu.

Piyasa Analizi 20 Temmuz ( 09:30 ), Tradegate’deki Scout24 hisse senetleri son zamanlarda yüzde 2,4 arttı. ABD yatırım bankası Morgan Stanley, çevrimiçi portal operatörünün unvanını “eşit ağırlıktan” “fazla kilolu” olarak yükseltti. Buna karşılık, Tradegate’deki RATIONAL hisseleri yüzde 0,9 düştü. İngiliz bankası HSBC, profesyonel mutfak uzmanının kağıtlarının notunu “satın al”dan “tut”a indirmişti.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 8 Nisan

Alireza

12 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

DAX Endeksi 15 Aralık Öğlen Analizi

Alireza