ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

11 Şubat Piyasa Gelişmeleri

11 Şubat Piyasa Gelişmeleri,

Cuma sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

11 Şubat Piyasa Gelişmeleri

11 Şubat Piyasa Gelişmeleri, Avustralya, finans kurumları Citigroup ve Deutsche Bank aleyhindeki antitröst davasını geri çekiyor, ABD’nin Kaliforniya eyaleti elektrikli otomobil üreticisi Tesla’yı siyahi çalışanlarına ve pan-Avrupa borsa operatörüne karşı ayrımcılık iddiaları nedeniyle dava ediyor Euronext, Borsa Italiana’nın hızlı entegrasyonu sayesinde yıl sonunda güçlü bir yükseliş yaşadı.

 11 Şubat Piyasa Gelişmeleri NORMANDY TALKS

11 Şubat Piyasa Gelişmeleri GER40.com

11 Şubat Piyasa Gelişmeleri, Baş müzakerecilerin Doğu Ukrayna’ya ilişkin Normandiya formatındaki müzakereleri, dokuz saatten fazla süren müzakerelerin ardından Perşembe akşamı Berlin’de sona erdi. Fransız-Alman müzakereciler daha sonra, “Bunlar, farklı pozisyonların ve çeşitli çözüm seçeneklerinin açıkça ortaya konulduğu zor görüşmelerdi” dedi. Görüşmelere Almanya, Fransa, Rusya ve Ukrayna devlet ve hükümet başkanlarının dış politika baş danışmanları katıldı. Ancak aynı zamanda, dört katılımcının da doğu Ukrayna için 2014 Minsk barış anlaşmasına bağlı kalmak istedikleri açıkça ortaya çıktı. Normandiya müzakerelerinin Ukraynalı temsilcisi Andriy Yermak, herhangi bir gelişme olmamasına rağmen tüm tarafların diplomatik çözüm arayışına devam ettiğini belirterek, “Umarım çok yakında tekrar bir araya geleceğiz ve müzakereler devam edecektir. Herkes bir sonuca varmakta kararlı. başarmak.” Rusya’nın Normandiya görüşmeleri elçisi Dmitry Kozak, Ukrayna’nın belirsiz pozisyonunu eleştiriyor. Ülkenin şu anda Rus yanlısı ayrılıkçılar tarafından kontrol edilen Donbass bölgesinin geleceği hakkında net bir fikri yok.

 11 Şubat Piyasa Gelişmeleri DEUTSCHE BANK

Avustralya, finansörler Citigroup ve Deutsche Bank ile birkaç eski yöneticiye karşı 2,5 milyar A$’lık (1,8 milyar ABD$) hisse teklifine karşı açtığı antitröst davasını düşürüyor. Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu’na (ACCC) göre, savcılık yaklaşık dört yıllık ön idari duruşmaların ardından yargılamaları bırakıyor. ACCC, başlangıçta bu adım için hiçbir neden belirtmedi. Deutsche Bank yaptığı açıklamada, “Bankamızın ve çalışanlarımızın sorumlu, müşterilerin çıkarları doğrultusunda ve tüm kural ve düzenlemelere uygun hareket ettiğini her zaman savunduk.” Dedi. Davanın düşmesiyle Avustralya’nın en büyük ticari ceza davalarından biri sona erdi.

 TESLA

11 Şubat Piyasa Gelişmeleri GER40.com

11 Şubat Piyasa Gelişmeleri, ABD’nin California eyaleti, elektrikli otomobil üreticisine siyahi çalışanlarına yönelik ayrımcılık iddiaları nedeniyle dava açtı. Dava, Tesla’nın Fremont, California fabrikasındaki siyah işçilerin ırkçı hakaretlere maruz kaldıkları ve görünüşe göre fiziksel olarak en zorlu işlere atandıkları iddiaları üzerine Eyalet Çalışma Bakanlığı (DFEH) tarafından açıldı. DFEH’ye göre fabrikadaki çalışma koşulları o kadar dayanılmaz ki birçok siyahi çalışan istifa etmek zorunda kaldı. Tesla henüz bir yorum talebine yanıt vermedi.

 11 Şubat Piyasa Gelişmeleri EURONEXT

Pan-Avrupa borsa operatörü, Borsa Italiana’nın hızlı entegrasyonu sayesinde yıl sonunda güçlü kazançlar elde etti. Euronext’in açıkladığı gibi, dördüncü çeyrekte satışlar yüzde 59,5 artarak 370 milyon Euro’ya yükseldi. İşletme işinde kâr, geçen yılın aynı dönemindeki 98,6 milyondan 150,6 milyon Euro’ya yükseldi. 2021 için borsa, hisse başına 1,93 Euro temettü ödemeyi bekliyor.

NATURGY

11 Şubat Piyasa Gelişmeleri, İspanyol elektrik ve gaz grubu ayrılmak istiyor. Naturgy, şirketin bu yıl içinde iki ayrı kamu şirketine ayrılacağını duyurdu. Bir şirket elektrik üretimine, diğeri altyapıya odaklanmalıdır.

 11 Şubat Piyasa Gelişmeleri FED

11 Şubat Piyasa Gelişmeleri GER40.com

Enflasyonla mücadelede ABD merkez bankacısı James Bullard, faiz oranlarında keskin bir artıştan yana konuştu. St. Louis’deki Fed şubesi başkanı Bloomberg ajansına verdiği demeçte, kilit faiz oranının 1 Temmuz’a kadar yüzde bir olması gerektiğini söyledi.

11 Şubat Piyasa Gelişmeleri, ABD Federal Rezervi (Fed), Amerikan kredi kurumlarının bir sonraki stres testi için kriterleri belirledi. Önümüzdeki aylarda merkez bankası, kriz durumlarındaki dayanıklılıklarını belirlemek için 34 büyük ABD bankasının geniş kapsamlı bir incelemesini yapmayı planlıyor. Diğer şeylerin yanı sıra, kredi kuruluşlarının ticari gayrimenkul ve şirket tahvili piyasalarındaki durgunlukla ne ölçüde başa çıkabileceği incelenecektir.

 ECB

GER40.com

11 Şubat Piyasa Gelişmeleri, ECB Başkanı Christine Lagarde, faiz artırımlarına karşı uyarıda bulundu. Lagarde, “Redaktionsnetzwerk Deutschland” gazetesine verdiği demeçte, “Şimdi aceleci davranırsak, ekonomilerimizin toparlanması önemli ölçüde daha kötü olabilir ve işler risk altında olabilir” dedi. Ancak Avrupa Merkez Bankası (ECB) hazırlık adımlarını atıyor. Tahvil satın almak için pandemi acil durum programı Mart ayında sona erecek ve ECB net varlık alımlarının toplam hacmini azaltacak.

NFT Nedir, Ne İşe Yarar?    Hangi Altcoin Alınmalı?  

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Covestro Nedir? Canlı 1COV Fiyatı ve Grafiği

Alireza

DAX Analizi 25 Şubat

Alireza

31 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Alireza