ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 8 Aralık

DAX Analizi 8 Aralık | ger40.com

DAX son fiyat artışlarını yaşıyor

DAX Analizi 8 Aralık, İki güçlü günün ardından, yatırımcılar Çarşamba günü Dax’ta (DAX 40), muhtemelen rahatlayacaklar. Xetra’nın başlamasından bir saat önce, önde gelen Alman endeksinin (DAX 40) bir göstergesi olan X-DAX endeksi (DAX 40 endeksi), yüzde 0,2 düşüşle 15.783 puana geriledi. Önde gelen euro bölgesi endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) de bu indirime sahip olması bekleniyor. CMC Markets UK’den piyasa analisti Michael Hewson, haftaya güçlü bir başlangıç ​​yaptıktan sonra şimdi bir soluklanma bekliyor.

DAX Analizi 8 Aralık yüzde dörtten fazla bir artışla son zamanlarda korona ile ilgili en son fiyat düşüşünün yüzde 62’sini rekor seviyeden yakalamıştı. Harita teknisyenleri arasında şiddetle gözlemlenen bir reaksiyon seviyesine indi. Omikron varyantının 26 Kasım’da grafikte açtığı fiyat farkını da neredeyse kapatmayı başardı.

DAX Analizi 8 Aralık GER40 uzmanları, “Büyük soru, dün gerçekleşen yukarı yönlü hareketin sadece bir anlık görüntü olup olmadığıdır” dedi. Yeterli stres faktörü var. Son zamanlarda, Çin emlak piyasasından gelen olumsuz haberler yeniden arttı. Orada giderek daha fazla emlak şirketinin başının belaya girdiği izlenimi edinilir, bu nedenle bir yangın çıkma olasılığı göz ardı edilemez.

DAX Analizi 8 Aralık

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 8 Aralık | ger40.com

DAX Analizi 8 Aralık Infineon (Infineon), Xetra’nın kapanışında Tradegate ön alım satımını yüzde 2,3 oranında düşürdü. Önceki gün yüzde altıdan daha fazla kapanmışlardı. JPMorgan ve Morgan Stanley ile iki banka, kağıtlarının notlarını sırasıyla “nötr” ve “eşit ağırlığa” indirdi. Uzun vadede, JPMorgan’ın analisti Sandeep Deshpande, elektrifikasyon ve otomasyondaki iyi konumu nedeniyle çip şirketi için iyimserliğini koruyor. Kısa vadede, endüstri verileri pazarın normalleştiğini ve otomobil tedarikçilerindeki stokların rekor seviyelerde olduğunu belirtti.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

Dax hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Yeniden sınıflandırmalar da yine kimyasal stokları etkiler. UBS, BASF için satın alma tavsiyesini iptal etti ve şimdi “tarafsız” oy kullandı. Bunu yapmak için Evonik’in belgelerini “Sat”tan “Satın Al”a iki kez yükseltti. BASF, Xetra’nın kapanışında Tradegate’de yüzde 0.4 kaybetti, Evonik yüzde bir değer kazandı.

DAX Analizi 8 Aralık HelloFresh, önümüzdeki yıl faaliyet sonuçlarına ilişkin beklentileri azalttı. Bir tüccar, bununla ilgili hayal kırıklığının, aynı zamanda artan satış tahmininin sevincinden daha büyük olabileceğini söyledi. Önceki gün yüzde beşten fazla kazanç sağladıktan sonra, Tradegate hisseleri sabah Xetra kapanış fiyatına kıyasla neredeyse yüzde sekiz düştü.
Güçlü talepten hareketle, hırdavat mağazası grubu Hornbach Holding (HORNBACH), mevcut 2021/22 mali yılı için yeniden biraz daha iyimser hale geliyor. Tradegate ön işlemlerinde, hisseler Xetra kapanışında yüzde iki buçuk değer kazandı.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 21 Aralık

Alireza

25 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Deutsche Börse Nedir? Canlı DB1 Fiyatı ve Grafiği

Alireza