ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

10 Ocak Piyasaların Durumu

10 OCAK PİYASALARIN DURUMU

DAX: Enflasyon endişeleri ve Corona odakta, VW, Siemens Energy ve BioNTech göz önüne alındığında

10 Ocak Piyasaların Durumu, İki zayıf işlem gününden sonra, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) başlangıçta haftanın başında yetişiyor gibi görünüyor. IG komisyoncusu, Xetra’nın başlamasından yaklaşık iki saat önce Alman lider endeksini yüzde 0.1 artarak 15.960 puana çıkaracağını tahmin ediyor. Bir önceki haftanın ortasında, 16.285 puanla, gücü tükenmeden önce beş puana, beş puana kadar geri döndü.

10 Ocak Piyasaların Durumu CMC Markets UK’den piyasa analisti Michael Hewson, önceki haftanın başlangıçta coşkulu ve ardından güçlü enflasyon endişeleriyle dolu iki yüzü olduğunu söyledi. Özellikle Wall Street, ABD Merkez Bankası’nın enflasyona önceden düşünülenden daha yüksek faiz oranlarıyla karşı koymak zorunda kalabileceğinden korkmuştu.

Altcoin Nedir? Hangi Altcoin Alınmalı?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Cuma günkü ABD işgücü piyasası raporu bu endişeleri alevlendirmedi, ancak Hewson’a göre tüm gözler hala tahvil getirilerindeydi. Dengede, Dow Jones Industrial, pozitif ekonomik sinyaller ile daha hızlı para politikasının duygusal olarak sıkılaşmasına ilişkin endişeler arasındaki gerilim alanında zar zor hareket etti.

10 OCAK PİYASALARIN DURUMU10 Ocak Piyasaların Durumu teknoloji ağırlıklı Nasdaq borsaları ise yine zayıf bir şekilde kapandı. ABD ekonomisi Aralık ayında beklenenden önemli ölçüde daha az iş yarattı, ancak işsizlik oranındaki devam eden düşüş kriz öncesi seviyelere döndü. Asya’nın önde gelen borsaları Pazartesi günü bir kez daha ortak bir yön bulamadı.

Çin anakarasından en önemli 300 şirketi içeren CSI 300, en son yüzde 0,2 arttı ve Hong Kong Özel İdari Bölgesi’ndeki Hang Seng endeksi yüzde 0,7 arttı. Güney Kore ve Avustralya’da ise kayıplar yaşandı. Japonya’da resmi tatil nedeniyle ticaret yapılmadı.

10 Ocak Piyasaların Durumu geçen hafta, Deutsche Bank’a ek olarak, DAX’ta özellikle Daimler, Porsche ve BMW otomobil stokları talep gördü. Bu hafta Çarşamba günü Volkswagen ve BMW’den daha kesin rakamlar gelecek. Son çeyrekte kalıcı çip kıtlığına ve amortisöre rağmen, Volkswagen geçen yıl ABD pazarında önemli ölçüde daha fazla otomobil sattı.

BMW M5 vs Mercedes-AMG E63 S vs Porsche Panamera Turbo S |

10 Ocak Piyasaların Son Durumu, Atlas ve Tiguan gibi popüler SUV modelleri sayesinde VW, 2021 Cuma günü yapılan açıklamaya göre, oradaki müşterilere toplam 375.030 otomobil getirdi – bir önceki yıla göre yüzde 15 daha fazla. Siemens Enerji de bir odak noktasıdır. Grup ve Zeiss, 3D baskı sürecini kullanarak parça üretmek için ortak bir şirket kurmak istiyor. Oberkochen merkezli Zeiss optik grubunun IQR (Endüstriyel Kalite ve Araştırma) bölümü ile “Welt am Sonntag” tarafından bildirildiği üzere Münih merkezli Siemens Energy grubu arasındaki bir ittifaktır. Bir Zeiss sözcüsü, talep üzerine planları doğruladı.10 Ocak Piyasaların Durumu BioNTech & Co çevresindeki aşı stokları için de hisse fiyatının son düzeltmeler Piyasalar raporundan sonra istikrar kazanıp kazanmayacağını görmek ilginç olacak.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Euro Bölgesi enflasyon beklentileri son yılların en yüksek seviyesine ulaştı

Alireza

Piyasa Analizi 13 Temmuz ( 14:12 )

Alireza

Covestro Nedir? Canlı 1COV Fiyatı ve Grafiği

Alireza