Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto Eğitimi

DAX Analizi 9 Eylül

DAX Analizi 4 Ekim- DAX Analizi 14 Ocak - DAX Analizi 11 Temmuz

DAX Analizi

DAX Analizi 9 Eylül, Avrupa Merkez Bankası’nın faiz oranlarında yaptığı önemli artıştan bir gün sonra, DAX endeksi (DAX 40)‘ın çok az değişmesi bekleniyor. Önde gelen endeks için bir gösterge olarak X-Dax, Xetra’nın başlamasından bir saat önce Cuma günü yüzde 0.1’lik küçük bir eksi ile 12.893 puana işaret etti. Bu, önde gelen Alman endeksinin şimdilik en son aralığında kalacağı anlamına geliyor. Euro Bölgesi gösterge endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) için değişmeyen bir başlangıç ​​belirtileri vardı.

DAX Analizi 9 Eylül

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Varlık yöneticisi QC Partners’tan Thomas Altmann, “AMB kararının borsa üzerindeki etkileri yönetilebilir durumda” dedi. Sonuçta faiz artırımı bekleniyordu. Sonuç olarak, Dax, Wall Street’ten gelen olumlu dürtülerin de yardımcı olmasıyla, ticaretin kapanışıyla, bazıları önemli olan kayıplardan neredeyse tamamen kurtulmayı başardı.

DAX Analizi 9 Eylül, Önde gelen endeks, neredeyse iki haftadır yaklaşık 12.600 puan ile 13.000 puan arasında hareket ediyor. Perşembe günü, üst limit testi yine başarısız oldu. Altmann, “Daha sürdürülebilir bir toparlanma için, bu yuvarlak işaretin üzerinde hızlı ve kararlı bir sıçrama son derece önemlidir” dedi.

Uzman şu anda Çin’den gelen ekonomik verileri, hafta sonunda yerel piyasaya da yardımcı olabilecek iyi haber olarak değerlendirdi: orada üretici ve tüketici fiyatları Ağustos ayında beklenenden daha az yükseldi. “Bu, Çin merkez bankasına Orta Krallık’taki sıkıntılı ekonomiye daha fazla destek sağlamak için hareket alanı sağlıyor.” Asya’dan gelen özellikler uygun şekilde iyidir.

Nasdaq 100 nedir?

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

DAX Analizi 9 Eylül, Şirket tarafında ise özellikle analist çalışmaları Cuma sabahı piyasadan önce hareket etti. SYNLAB laboratuvar zincirinin kağıtları, Tradegate ticaret platformundaki Xetra kapanışına kıyasla neredeyse yüzde dört oranında güçlü bir büyüme kaydetti, özel banka Berenberg tarafından yapılan olumlu bir çalışmadan yararlandılar. Şirket yakın zamanda Covid testlerinden düşen satışlardan muzdaripti ve hisse yılın başından bu yana değerinin neredeyse yüzde 40’ını kaybetti. Berenberg analisti Charlotte Friedrichs şimdi, SDAX şirketinin oradaki sağlam büyüyen ana faaliyet alanına ve güçlü pazar konumuna atıfta bulunduğu bir yeniden değerlendirme yapmayı umuyor.
HeidelbergCement hisseleri ise HSBC analistlerinin satın alma tavsiyesini iptal etmesiyle baskı altına girdi.

Airbus hisseleri (Airbus SE (eski EADS)) Ağustos ayındaki hayal kırıklığı yaratan teslimat rakamları nedeniyle de odakta olabilir. Şirketin, yıl için önceden belirlenmiş hedefini tutturabilmesi için zorlamaya devam etmesi gerekecek. Airbus’ın geçen ay başka sipariş almaması da sabah bir bayi tarafından küçük bir eksi puan olarak değerlendirildi.

DAX Analizi 9 Eylül, Bu arada Telekom’da (Deutsche Telekom), tüm gözler yaklaşık 14 milyar avroya varan bir hisse geri alım programı açıklayan yan kuruluşu T-Mobile US’de.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Related posts

DAX Analizi 13 Aralık

Alireza

22 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 13 Haziran

Alireza