Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 8 Ağustos; Dax’in yükselmesi bekleniyor

DAX Analizi 8 Ağustos

Dax’in yükselmesi bekleniyor

DAX Analizi 8 Ağustos (10:00), Bankalar ve aracı kurumlar tarafından yapılan hesaplamalara göre DAX endeksi (DAX 40), yeni borsa haftasının başlangıcında Pazartesi gününe yükselişle başlayacak. Cuma günü yüzde 0,6 düşüşle 13,574,17 puandan kapandı.

DAX Analizi 8 Ağustos

DAX endeksi (DAX 40) Pazartesi günü Cuma kayıplarının bir kısmını telafi etmelidir. Broker IG, önde gelen Alman endeksini, Ağustos ayının genel olarak olumlu olan ilk haftasına dayanacak şekilde 13.637 puanda yaklaşık yüzde yarım daha yüksek endeksledi. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50’nin de (EURO STOXX 50) Pazartesi günü siyahla işlem görmesi bekleniyor. Birçok çeyrek raporun damgasını vurduğu geçen hafta, Dax Haziran ortasından bu yana daha yüksek bir seviye olan 13.792 puana tırmanmıştı. Ancak nihayetinde 100 günlük hareketli ortalamasının üzerine çıkamadı. 90 günlük çizgi gibi, orta vadeli trend için bir barometre olarak kabul ediliyor.

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

DAX Analizi 8 Ağustos (10:00), Pazar günü Çin’den karışık haberler geldi: beklenenden daha güçlü ihracat büyümesi ülkenin ekonomik toparlanmasını körüklüyor. ABD doları bazında ihracat Temmuz ayında yıllık bazda yükselirken, analistler ihracat büyümesinde yavaşlama öngörüyorlardı. Çin’in ithalatı ise beklenenden biraz daha az büyüdü ve CMC Markets UK’den piyasa analisti Michael Hewson, Çin tüketici güveninin azaldığı ve emlak sektöründeki büyümenin de yavaşladığı gerçeğini haklı çıkardı.

DAX Analizi 8 Ağustos (10:00)

JPMorgan’ın piyasa stratejistleri, yıl sonuna doğru giden hisse senetleri konusunda iyimser. Uzman Mislav Matejka, Eylül ayındaki büyük bir faiz artırımının ardından ABD Merkez Bankası’nın çok daha temkinli ve verilerle ilgili hareket etmesinin muhtemel olduğunu yazdı.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Nasdaq 100 endeksi nedir?

DAX Analizi 8 Ağustos (10:00), Bireysel değerler arasında Siemens Energy’nin MDAX’taki hisselerinin yatırımcıların ilgisini çekmesi muhtemel. Enerji teknolojisi grubu, rüzgar enerjisi yan kuruluşu Siemens Gamesa’da (Siemens Gamesa Renewable Energy SA) ve Rusya işinde devam eden sorunlar nedeniyle üçüncü mali çeyrekte kırmızıya daha da düştü, ancak sipariş durumu beklenenden daha iyi. Ayrıca, satışlar da analistlerin ortalama tahminlerinin üzerinde gerçekleşti. Bu nedenle bir bayi, sayıları “biraz olumlu” olarak değerlendirdi. Pay, Cuma günkü ticaretin kapanışına kıyasla Tradegate ticaret platformunda yaklaşık yüzde bir buçuk düştü.

Dax’ta bulunabilen VW (Volkswagen (VW) vz) holding şirketi Porsche SE (Porsche SE Vz) da sabah saatlerinde üç aylık raporunu sunacak. SDAX’tan finansal hizmet sağlayıcısı Hypoport (Hypoport SE), daha önce yayınlananlara karşılık gelen ayrıntılı rakamlar bildirdi.

DAX Analizi 8 Ağustos (10:00), Takkt (TAKKT), Tradegate’de işlem görmeye başlamadan önce ikinci seviye endekste yüzde ikiden biraz fazla düştü. Berenberg özel bankasından analist Catharina Claes, ofis ve restoran donatıcısının evrakları için yaptığı satın alma tavsiyesini iptal etti. İkinci çeyreğe ilişkin rakamlar nispeten iyi çıksa da riskler artıyor. Claes, sipariş zirvesine ulaşılması gerektiğini ve Takkt’ın 2023’teki durgunluğun olumsuz etkilerini hissetmesi gerektiğini düşünüyor.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

RWE, 2030 yılına kadar milyarlarca dolarlık yatırım planlıyor – 2022 tahminini artırıyor

Alireza

31 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 31 Ağustos

Alireza