Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 8 Ağustos

DAX Analizi 22 Şubat - DAX Analizi 22 Temmuz - DAX Analizi 1 Eylül- DAX Analizi 29 Eylül

DAX Analizi; Dax daha yüksek bekleniyor

DAX Analizi 8 Ağustos, Bankalar ve aracı kurumlar tarafından yapılan hesaplamalara göre DAX endeksi (DAX 40), yeni borsa haftasının başlangıcında Pazartesi gününe yükselişle başlayacak. Cuma günü yüzde 0,6 düşüşle 13,574,17 puandan kapandı.

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

DAX Analizi 8 Ağustos

Ukrayna savaşına ek olarak, borsa zemininde ana tartışma konuları ekonomi için beklentiler ve bunun büyük merkez bankalarının para politikası üzerindeki sonuçlarıdır. Ancak bunların yaz tatiline girmesi ve gün içinde programa ilişkin herhangi bir ekonomik veri olmaması nedeniyle borsacılar dikkatlerini daha çok bilanço sezonuna yöneltiyor.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Nasdaq 100 endeksi nedir?

DAX Analizi 8 Ağustos, Siemens Energy, diğer şeylerin yanı sıra iş rakamları da sunuyor. Enerji teknolojisi grubu, Rusya’daki işin yeniden yapılandırılmasından kaynaklanan kayıplar ve İspanyol rüzgar enerjisi yan kuruluşu Siemens Gamesa’daki kayıplarla mücadele ediyor. Grup geçtiğimiz günlerde, Rusya’ya nakledilmek üzere Mülheim an der Ruhr’da bekleyen önemli “Nord Stream 1” gaz boru hattı için hizmet verilen bir türbin sayesinde ilgi odağı oldu. Rusya, azaltılmış teslimat miktarlarını eksik türbinle haklı çıkarıyor.

Ayrıca Porsche SE kitaplarını açar. Yatırımcılar, Volkswagen‘in büyük hissedarı için verilen rakamlara ek olarak, VW Grubu’na ait spor otomobil üreticisi Porsche’nin halka arzı hakkında bilgi almayı umuyor.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

DAX Porsche SE; Stokta Neler Var ?

Alireza

DAX Analizi 8 Şubat

Alireza

DAX 40 Almanya 2022 GSYİH Büyüme Tahminini Yükseltti

Alireza