Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

9 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

28 Eylül Dünya Borsaları Gündemi - 8 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi | Ger40.com

Dünya Borsaları

 9 Eylül Dünya Borsaları Gündemi; ALMANYA

9 Eylül Dünya Borsaları Gündemi, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) kilit faiz kararının ardından, Dax (DAX 40) son aralığında sıkışıp kaldı. Cuma günü, önde gelen Alman endeksi küçük bir değişiklikle 13.000 işaretine yakın işlem görmeye başlamalı: açılıştan iki saat önce, komisyoncu IG 12.930 puanda yüzde 0,2 daha yüksek tahmin etti. Ancak yine de haftalık neredeyse yüzde birlik bir kayba doğru gidiyor. Önde gelen endeks, neredeyse iki haftadır yaklaşık 12.600 puan ile 13.000 puan arasında hareket ediyor. Bir gün önce, üst limit testi yine başarısız olmuştu. QC Partners’tan pazar uzmanı Thomas Altmann sabah yaptığı açıklamada, “Daha sürdürülebilir bir toparlanma için, bu yuvarlak işaretin üzerinde hızlı ve kararlı bir sıçrama son derece önemli” dedi. Çin’den uzman, hafta sonunda piyasaya yardımcı olabilecek iyi haberler görüyor. Üretici ve tüketici fiyatları Ağustos ayında beklenenden daha az yükseldi. Uzman, “Bu, Çin merkez bankasına Orta Krallık’taki kötü durumdaki ekonomiye daha fazla destek sağlamak için hareket alanı sağlıyor” dedi.

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

 9 Eylül Dünya Borsaları Gündemi; ABD

ABD borsaları, hafta ortasındaki toparlanmanın ardından bir miktar yükselmeye devam etti. Bununla birlikte, erken işlemlerdeki hafif kayıpların gösterdiği gibi, para politikası ve ekonomik gerilemeye ilişkin endişeler de Perşembe günü olaylara hakim oldu. Borsa, nihayetinde artan faiz oranlarından yararlanan banka hisse senetlerindeki kazançlarla desteklendi. ABD’nin önde gelen endeksi Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) yüzde 0,61 artarak 31.774,52 puana yükseldi. Pazar genelinde S&P 500 yüzde 0,66 artarak 4006.18 puana yükseldi. Teknoloji ağırlıklı NASDAQ 100 yüzde 0,50 artışla 12,321,19 puana ulaştı.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

 9 Eylül Dünya Borsaları Gündemi; Asya

Wall Street’ten gelen bir miktar arka rüzgarla Asya borsaları Cuma günü yükseldi. Tokyo, önde gelen Japon endeksi Nikkei 225, işlemlerin bitiminden kısa bir süre önce yüzde yarım yükseldi. Çin’in Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nde Hang Seng Endeksi (Hang Seng) geç işlemlerde yaklaşık yüzde iki buçuk yükseldi. Çin anakarasındaki en önemli 300 şirketi içeren CSI 300 endeksi (CSI 300), yüzde bir oranında iyi bir artış gösterdi. Mevcut fiyat verileri de burada destek sağlayarak enflasyonist baskıların bir miktar gevşediğinin sinyalini verdi. Bu, ülkenin merkez bankasına teşvik önlemleri için daha fazla hareket alanı sağlayabilir.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Endeksi 30 Kasım

Alireza

DAX yıl sonu analizi

Alireza

DAX Haftalık Analizi

Alireza