ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 2 Aralık

DAX Analizi 2 Aralık

DAX volatilite yüksek kalmaya devam ediyor

DAX Analizi 2 Aralık, DAX endeksi (DAX 40 endeksi), önceki gün kaydettiği önemli toparlanmanın ardından Perşembe günü başka bir düşüşle tehdit ediliyor. Geç işlemlerde düşen ABD borsalarına tepki olarak, Alman gösterge endeksi için bir gösterge olan X-Dax, Xetra’nın başlamasından bir saat önce yüzde 0,74 düşüşle 15.358 puana sinyal verdi. Bu nedenle hala son birkaç gündeki 15.000 ile 15.500 puan arasındaki fiyat aralığında. Euro Bölgesi için lider endeks olan EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) başlangıçta yüzde 0,9 daha zayıf olarak görülüyor.

Uzmanlar, dalgalanmaları yatırımcıların tedirginliğinin bir ifadesi olarak görmeye devam ediyor. Coronavirus varyantı Omicron, piyasaları kontrol altına aldı. Bununla ilgili haberler fiyatları önemli ölçüde hareket ettiriyor.

DAX Analizi 2 Aralık

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

New York borsalarının önceki akşam önemli indirimlerle tepki gösterdiği ABD’de ilk Omicron vakası şimdi tespit edildi. Omicron’un birçok ülkede hızlı bir şekilde yayılması gerçekten şaşırtıcı olmaması gerektiğinden, bazı piyasa katılımcıları bu tepkiye şaşırdı. Sabah, ABD vadeli işlemleri zaten bir toparlanma gösterdi. Credit Suisse uzmanlarına göre, yeni varyant hakkında başka gerçekler bilinmediği sürece borsalardaki oynaklık yüksek kalacak.
DAX Analizi 2 Aralık büyük Avrupa endekslerinde üç hafta içinde yapılacak değişiklikler sırasında, üç Alman şirketi geniş Stoxx Europe 600’den ayrılmak zorunda kalacak.

DAX Analizi 2 Aralık

Yazılım şirketi TeamViewer, emlak şirketi Grand City Properties ve düşük maliyetli ürünler için çevrimiçi perakendeci hayvanat bahçesi. Alman borsasına ait endeks sağlayıcı Qontigo tarafından önceki akşam açıklandığı üzere 20 Aralık Pazartesi gününden itibaren artık endekste yer almayacaklar.Teamviewer’ın düşüşü, şirketin yüksek büyüme hedeflerini önemli ölçüde azaltmasının ardından son aylarda hisse fiyatlarındaki keskin düşüşü takip ediyor. Perşembe günü, Xetra’nın kapanışında Tradegate’de fiyat yüzde 0,6 düştü.

DAX Analizi 2 Aralık

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Continental, Dürr ve KRONES’i harekete geçirebilecek yeniden sınıflandırmaları paylaşın. İngiliz yatırım bankası Barclays şimdi Continental’de “Underweight” oyu verdi. DAX Analizi 2 Aralık yavaş yavaş yarı iletken sıkıntısının sona ermesinden sonra, analist Erwann Dagorne öncelikle saf otomobil parçaları tedarikçilerine güveniyor. Deutsche Bank şimdi, içecek dolum sistemi üreticisi Krones ve sistem üreticisi Dürr’ün kağıtlarını alıcılara tavsiye ediyor. Conti, Xetra’nın kapanışında Tradegate’de yüzde 1,8 daha düşük işlem gördü, Krones yüzde 1,3 arttı ve Dürr yüzde 3,3 değer kazandı.

Sanayi ve çelik grubu thyssenkrupp, önümüzdeki yıllarda daha fazla iyileştirme yapmak için mevcut işindeki ivmeyi kullanmak istiyor. Orta vadede grup, DAX Analizi 2 Aralık faiz ve vergiler öncesi yüzde dört ila altı arasında bir kar marjı elde etmeyi hedefliyor. Şirketin bazı bölümlerinin satın alınmasından ve satışından önce serbest fon girişi orta vadede tekrar “önemli ölçüde olumlu” olmalıdır. Şirket, bir yatırımcı etkinliğinde yaptığı açıklamada, güvenilir temettü ödemelerine dönüşün “açıkça bir hedef olarak tanımlandığını” söyledi. Tradegate’de Thyssenkrupp, Xetra’nın sonunda orta derecede düştü.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 3 Mayıs

Alireza

31 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Fransa seçim sonucu

Alireza