ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıBorsa EğitimiDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto Eğitimi

26 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Salı sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

26 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

WACKER NEUSON

26 Temmuz Piyasa Gelişmeleri, Münih merkezli inşaat makineleri üreticisi, cari yıl için kar beklentilerini biraz azaltıyor. Şirket, satışlardan elde edilen faaliyet getirisinin (FVÖK marjı) yüzde 9,5 ile 10,0 arasında olacağını açıkladı. Şimdiye kadar Wacker Neuson, tahminin üst sınırını yüzde 10,5 olarak görmüştü. Yılın ikinci yarısında olduğu gibi, sonuç, sıkı tedarik zincirleri ve malzeme, enerji ve nakliye için fiyat baskısı tarafından yüklenecek. Ancak yaz aylarından itibaren fiyat artışlarının getiriler üzerinde olumlu bir etkisi olacaktır. Planlandığı gibi, 2022’deki satışlar 1,9 ile 2,1 milyar avro arasında olmalıdır.

 HYPOPORT

HYPOPORT Logo | Ger40.com

Lübeck merkezli finans komisyoncusunda, kâr ve satışlardaki büyüme son çeyrekte yavaşladı. Dağıtım platformlarının operatörü Europace ve Dr. ile küçük Yaklaşık 13 milyon Euro’da, faiz ve vergi öncesi kazançlar (FVÖK), bir yıl öncesine göre üçte bir oranında daha yüksekti. Bu aşikar hale gelmişti: İşlem hacmi de Nisan’dan Haziran’a kadar hızlı büyümedi.

 26 Temmuz Piyasa Gelişmeleri AMADEUS FIRE

26 Temmuz Piyasa Gelişmeleri AMADEUS FIRE | Ger40.com

Kalifiye işçilere olan yüksek talep, personel hizmet sağlayıcısının işini artırdı. Şirketin açıkladığı gibi, yılın ilk yarısında gelirler yüzde 12,7 artarak 201,1 milyon avroya, faaliyet sonucu (FAVÖK) ise yüzde bir artarak 29,8 milyon avroya yükseldi. Yönetim Kurulu yıl için hedeflerini onayladı. Bunlar Ebita’da yüzde yedi ila dokuz arasında bir artış öngörmektedir.

 UBS

UBS | Ger40.com

Nisan ile Haziran 2022 arasında, büyük İsviçre bankası on yılın ikinci çeyreğinde en yüksek karı elde etti. UBS tarafından açıklandığı üzere, zenginler ve süper zenginlerle iş dünyasında dünya pazar lideri olan Japonya’daki hisse satışının arka rüzgarıyla, kârlılığı yüzde beş artırarak 2,1 milyar dolara yükseltti. Ancak, ara rapor piyasa beklentilerini tam olarak karşılamadı. Enstitünün kendisi tarafından yürütülen bir ankete göre, analistler 2.4 milyar dolar net kar bekliyorlardı.

 26 Temmuz Piyasa Gelişmeleri WALMART

WALMART | Ger40.com

Dünyanın en büyük perakendecisi, yüksek enflasyon göz önüne alındığında tüm yıl hakkında daha şüpheci davranıyor ve daha düşük kar konusunda uyarıyor. ABD şirketi, düzeltilmiş hisse başına kazanç kılavuzunu düşürdü ve hisselerinin saatler sonra düşmesine neden oldu. Walmart şimdi hisse başına kazancın yüzde 11 ila 13 oranında düşmesini bekliyor. Grup daha önce bir bütün olarak yıl için yalnızca yüzde birlik bir indirim sözü vermişti. Güçlü enflasyon nedeniyle, müşteriler alımlarını durdurdu. Bu yüzden Walmart, malları satabilmek için fiyatları düşürmek zorunda kaldı.

 ABD/TEKNOLOJİ

Nasdaq | Ger40.com

ABD‘de büyük teknoloji gruplarının hesap dönemi, Google ve YouTube ana Alphabet ile yazılım devi Microsoft‘un üç aylık rakamlarıyla başlıyor. Alphabet‘te uzmanlar, reklamcılık sektörü küresel ekonomide yaklaşmakta olan düşüşten muzdarip olduğu için satış büyümesinin düşmesini bekliyor. Microsoft, güçlü doların ticarete zarar verdiği konusunda zaten uyardı.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?  

 26 Temmuz Piyasa Gelişmeleri AMAZON

AMAZON | Ger40.com

İnternet devi Amazon, yüksek enflasyon ve artan işletme maliyetleri nedeniyle yayın hizmeti Prime için ücretleri artırıyor. Şirket, Amazon’un ABD’den sonra ikinci büyük pazarı olan Almanya’da, yıllık Prime üyeliğinin maliyetinin yüzde 30 artarak 89,90 Euro’ya çıkacağını söyledi.

 WOOLWORTHS

Avustralya perakende devi, yedi yıllık bir görev süresinin ardından Ekim ayında CEO’su Gordon Cairns’i emekli ediyor. Ülkenin en büyük süpermarket zinciri Cairns’in yerine uzun süredir icrada görevli olmayan Scott Perkins’in geçeceği belirtildi. Cairns, grubun 26 Ekim’deki yıllık genel toplantısından sonra istifa etmeyi planlıyor.

 26 Temmuz Piyasa Gelişmeleri RUSYA/GAZ

Russia Pipe Line | Ger40.com

Baltık Denizi’ndeki Nord Stream 1 boru hattı üzerinden gaz arzının yeniden başlamasından sadece birkaç gün sonra, Rus Gazprom arz hacmini yarıya indireceğini açıkladı. Rus devlete ait şirket, gaz arzının tam kapasitede 160 milyon metreküpten günde 33 milyon metreküpe düşürüleceğini söyledi. Çarşamba gününden itibaren geçerli olacak. Bu, yaklaşık yüzde 20’lik bir boru hattı kullanımına karşılık gelir. Şu anda yüzde 40 civarında çalışıyor. Ekonomi Bakanı Robert Habeck’e göre Gazprom, doğal gaz akışını tamamen durdurup durdurmamaya “kendi takdirine bağlı olarak” karar verecek.” ARD – “sizinle ekonomik bir savaşta olduğumuzu söylemeye cesaretleri bile yok” Bunun yerine, “bu türbinler hakkında doğru olmayan saçma hikayeler anlatılıyor”.

 AB/GAZ

26 Temmuz Piyasa Gelişmeleri ABD Gaz | Ger40.com

AB ülkelerinin enerji bakanları, Brüksel’deki özel bir toplantıda AB’nin acil gaz planını oyladı. Önümüzdeki aylarda plan, her bir ülkede gaz tüketiminde yüzde 15’lik bir tasarruf öngörüyor. Bu hedef başlangıçta gönüllü olmalıdır, ancak Komisyonun fikirlerine göre acil bir tedarik durumunda zorunlu hale gelebilir. Örneğin Polonya ve İspanya’da projeye direnç var. AB diplomatlarına göre, bir zayıflama tartışılıyor.

 26 Temmuz Piyasa Gelişmeleri IMF/EKONOMİ

Uluslararası Para Fonu (IMF), güncellenmiş ekonomik görünümünü sunuyor. Fon, Ukrayna’daki savaş nedeniyle enerji kıtlığının daha da kötüleşmesi durumunda birçok ülkede durgunluk yaşanmasından korkuyor. Bu arka plana karşı, küresel ekonomiye ilişkin tahminler şimdi yeniden düşürülecek.

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

MODERN PAZAR

Alireza

Gaz endişeleri araba hisselerini etkiliyor

Alireza

6 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza