Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

Piyasa Analizi 26 Temmuz 

3 Ekim Dünya Borsaları Gündemi - Piyasa Analizi 26 Temmuz ( 09:45 )-DAX Analizi 4 Nisan - 21 Ocak Piyasa Gelişmeleri JPMORGAN - Piyasa Analizi 13 Temmuz ( 14:12 )

Piyasa Analizi

Piyasa Analizi 26 Temmuz , Gaz krizi ve Fed daha fazla kısıtlama sağlıyor

Piyasa Analizi 26 Temmuz ( 09:45 ), DAX endeksi (DAX 40) muhtemelen başlangıçta Salı günü bir önceki güne kıyasla hafif kayıplarını artıracak. Ticaretin başlamasına bir saatten az bir süre kala, önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, eksi yüzde 0,2’lik bir sinyal vererek 13.187 puana ulaştı. Euro Bölgesi’nin önde gelen barometresi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) yüzde 0,3’lük bir indirimle bekleniyor.

Oanda’dan piyasa analisti Jeffrey Halley, yatırımcıların büyük şirket kazançları, ekonomik veriler ve Çarşamba günkü ABD faiz oranı kararıyla dolu çalkantılı bir hafta karşısında geride kaldıklarını söyledi. Hisse senedi fiyatları, para birimleri ve petrol işlem aralığında kalıyor, sadece bitcoin biraz daha fazla hayat gösteriyor.

Piyasa Analizi 26 Temmuz ( 09:45 )

Piyasa Analizi 26 Temmuz ( 09:45 ), Halley, sabah saatlerinde hafif yükselen petrol fiyatlarını, Kuzey Akım 1 yoluyla Rusya’dan gelen gaz arzındaki bir başka azalmaya bağlıyor. Rus grubu GAZPROM, bu Çarşamba gaz hacmini maksimum kapasitenin yüzde 40’ından yüzde 20’sine düşürmek istiyor. Sebebi ise başka bir türbinin onarımıydı. Ancak bu bir bahane olabilir.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

Raporlama sezonunda, SDAX küçük sermaye endeksindeki şirketler odak noktasıdır. Teşhis uzmanı Stratec (STRATEC SE), yılın ilk yarısında satışlarda ve kazançlarda düşüş kaydetti. Tedarik zinciri sorunları, yüksek maliyetler ve geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle yaşanan güçlü gelişme buna sebep oldu. Tradegate’de, kağıtlar Xetra kapanışında yüzde 4,5 kaybetti.

Piyasa Analizi 26 Temmuz ( 09:45 ), DAX endeksi (DAX 40)‘tan Heidelbergcement (HeidelbergCement) pazardan önce Tradegate’de yüzde 2,3 düştü. Exane BNP Paribas’ın Outperform’dan Neutral’a düşürmesinin olumsuz bir etkisi oldu. Deutsche Bank, Tradegate’te İsviçreli UBS’den gelen üç aylık hayal kırıklığı yaratan rakamların ardından Xetra kapanışında yaklaşık yüzde 9,9 düştü.

Döviz: Euro 1,02 ABD dolarının üzerinde işlem görmeye devam ediyor

Piyasa Analizi 26 Temmuz ( 09:45 )

Euro Salı günü 1.02$ seviyesinin üzerinde işlem görmeye devam etti. Sabah, ortak para birimi önceki akşam ile yaklaşık olarak 1.0225 dolara mal oldu. Avrupa Merkez Bankası (ECB) Pazartesi öğleden sonra referans oranını 1.0236 $ olarak belirledi.

Piyasa Analizi 26 Temmuz ( 09:45 ), ABD’de Salı günü, özellikle emlak piyasasından bazı ekonomik veriler bekleniyor. Ayrıca ABD Merkez Bankası iki günlük faiz toplantısına başlıyor. Sonuçları Çarşamba akşamı açıklamayı planlıyor. 0,75 puanlık önemli bir faiz artırımı daha bekleniyor. Fed, Haziran ortasındaki son toplantısından sonra zaten aynı büyüklükte bir zam yapmıştı.

Piyasa Analizi 26 Temmuz ( 09:45 ), Piyasa katılımcılarının da Avrupa’daki enerji durumunu izlemesi muhtemeldir. Nord Stream 1 Baltık Denizi boru hattı üzerinden doğal gaz dağıtımları bu Çarşamba günü tekrar azaltılacak. Verilen sebep bir türbinin tamiridir. Avrupa ve Euro Bölgesi, büyük ölçüde Rus gaz kaynaklarına bağımlıdır. Euro, son aylarda Ukrayna savaşından ve yaklaşan gaz kıtlığından önemli ölçüde zarar gördü.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

4 Nisan Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 9 Ağustos

Alireza

25 Nisan Piyasa Gelişmeleri

Alireza