ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 19 Mayıs

3 Ekim Dünya Borsaları Gündemi - Piyasa Analizi 26 Temmuz ( 09:45 )-DAX Analizi 4 Nisan - 21 Ocak Piyasa Gelişmeleri JPMORGAN - Piyasa Analizi 13 Temmuz ( 14:12 )

ABD Menkul Kıymetler Piyasası durumu DAX’ı etkiliyor

DAX Analizi 19 Mayıs, ABD borsalarındaki büyük kayıpların Perşembe günü Alman borsası üzerinde ağır bir baskı oluşturması ve DAX endeksi (DAX 40 endeksi) 14.000 puanın altına çekmesi bekleniyor. Önde gelen Alman endeksi için tezgah üstü bir gösterge olarak X-Dax, ticaretin başlamasından bir saat önce eksi yüzde 0,9’dan 13.880 puana işaret etti. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) yüzde 0,7 civarında daha düşük olması bekleniyor.

DAX Analizi 19 Mayıs, Bir gün önce, önde gelen ABD endeksi Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) yüzde 3,6 düştü. Hatta pazar genelinde S&P 500 yüzde 4.0 düştü – Haziran 2020’den bu yana en yüksek günlük kayıp. Yüzde 5’ten fazla düşen teknoloji ağırlıklı NASDAQ 100 için işler daha da kötü görünüyordu. Özellikle faiz oranlarının yükseleceği beklentisi ve gelecekte enflasyon karşısında belirgin şekilde kemer sıkmak zorunda kalacak tüketiciler satış baskısı yarattı.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

ABD mesai sonrası işinde Cisco, Çin’deki korona kısıtlamalarının ve diğer tedarik kesintilerinin ABD ağ ekipmanı tedarikçisinin cari çeyrekteki satış büyümesini kabaca yarıya indireceği konusunda uyararak yatırımcıları korkuttu. Pazar kapandıktan sonra, Cisco payı yaklaşık yüzde 13 düştü ve yerel teknoloji stoklarına açıkça olumsuz bir ivme kazandırmalı.

DAX Analizi 19 Mayıs

DAX Analizi 19 Mayıs, QC Partners’tan analist Thomas Altmann, “Korku geri döndü. Endişeler geri döndü. Her türlü coşku buharlaştı,” diye özetledi. Merkez bankalarına güven önemli ölçüde azalıyor. Giderek daha az yatırımcı ABD Merkez Bankası’nın ABD ekonomisi için yumuşak bir iniş gerçekleştireceğine inanıyordu. Altmann, “Hisse senetleri, ekonomik büyümedeki ve şirket kârlarındaki yavaşlama korkusuyla satılıyor. Yatırımcıların risk iştahı şu anda son derece düşük. Ve bu, özellikle Atlantik’in diğer yakasında açıkça hissedilebiliyor” dedi.

DAX Analizi 19 Mayıs, Bilgi açısından, bireysel değerler Perşembe günü sessiz olmalıdır. CEO Ola Källenius, üreticinin lüks stratejisini çevrimiçi bir konferansta açıklamaya hazırlanırken, Mercedes-Benz (Mercedes-Benz Group (eski Daimler)) hisseleri bir göz atmaya değer olabilir. Üst düzey yönetici bir süredir Mercedes’i lüks bir markaya dönüştürme planını sürdürüyor ve “kitle yerine sınıf” sloganına güveniyor. Grup son zamanlarda, esas olarak yarı iletken eksikliği nedeniyle daha az araba satmıştı, ancak yine de daha iyi kazandı. Sınırlı bulunabilirlik ile birleşen yüksek talep, bir süredir daha yüksek fiyatlara yol açmıştır.

DAX Analizi 19 Mayıs, Almanya’nın en önemli endekslerinden şu hisseler Perşembe günü temettü indirimi ile işlem görüyor: SAP (SAP SE), Deutsche Börse, TAKKT, 1&1, Uniper ve Vossloh.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX 29 Kasım Öğlen Analizi

Alireza

2 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Dax yeniden önemli ölçüde artıyor

Alireza