ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Cuma sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

14 Ocak Piyasa Gelişmeleri, Yazılım devi SAP, geçen yıl birkaç kez artırdığı kar tahminini aştı, Deutsche Bank’ın yan kuruluşu DWS, dördüncü çeyrekte ön ve denetlenmemiş rakamlar bazında karını artırdı ve Wacker Chemie, kârını artırdı. faaliyet karı geçen yıl iki katına çıktı ve böylece önemli ölçüde beklentileri aştı.

14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

 VİRÜS

14 Ocak Piyasa Gelişmeleri, Omikron şu anda Almanya’da baskın olan varyanttır. Robert Koch Enstitüsü’nün (RKI) haftalık raporunda bildirdiği gibi, ülke çapındaki pay şu anda yüzde 73,3’tür. Uzun süredir hakim olan delta varyantının yayılımı ise yüzde 25,9’a geriledi. Bir hafta önce RKI, Almanya’daki Omikron hissesini yüzde 44,3’e çıkarmıştı. Yayılma tüm federal eyaletlerde artıyor ve Mecklenburg-Batı Pomeranya’da yüzde on bir ile Bremen’de yüzde 96 arasında.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir? 

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 NORD STREAM 2 

14 Ocak Piyasa Gelişmeleri | Ger40.com

Cumhuriyetçi Senatör Ted Cruz’un tartışmalı Nord Stream 2 doğal gaz boru hattına yönelik yaptırımlara ilişkin bir yasa tasarısı Kongre’de başarısız oldu. Tasarı, daha sonraki yasama süreci için Senato’da gerekli oyu alamadı. Nord Stream 2 AG’ye karşı 15 gün içinde cezai tedbirler alınmasını sağladı.

 14 Ocak Piyasa Gelişmeleri SAP

14 Ocak Piyasa Gelişmeleri Yazılım devi SAP, geçtiğimiz yıl birkaç kez yükselttiği kazanç tahminini aştı. Walldorf merkezli grup, kura göre düzeltilmiş faaliyet kârının yüzde bir artarak 8,41 milyar avroya ulaştığını duyurdu. SAP en son Ekim ayında menzili 8,1 ila 8,3 milyar avroya çıkardı. Küresel grup, saf bulut sağlayıcısına geçişte beklenenden daha hızlı ilerleme kaydediyor. Bulut geliri, kılavuzun üst ucunda, 2021’de sabit para biriminde yüzde 19 artarak 9,59 milyar Euro’ya ulaştı.

 WACKER CHEMIE

14 Ocak Piyasa Gelişmeleri | Ger40.com

Wacker Chemie geçen yıl işletme karını beklentilerin önemli ölçüde aşarak iki katından fazla artırdı. Wacker Chemie, 2021 için faiz, vergi, amortisman ve amortisman öncesi kârın (Ebitda) yaklaşık 1,5 milyar Euro (2020: 666 milyon Euro) olduğunu duyurdu. Ekim ayının sonunda grup, FAVÖK’ü 1,2 ila 1,4 milyar avro arasında vaat etmişti, analistler son zamanlarda ortalama 1,37 milyar avro bekliyordu. Satışlar da beklenenden fazla arttı. 2020 Corona yılıyla karşılaştırıldığında, neredeyse üçte bir oranında artarak yaklaşık 6,2 (4,7) milyar avroya ulaştı; Wacker son zamanlarda altı milyar bekliyordu.

 DWS

14 Ocak Piyasa Gelişmeleri Deutsche Bank iştiraki DWS, dördüncü çeyrekte ön ve denetlenmemiş rakamlara dayalı olarak karını artırdı. Varlık yöneticisinin açıkladığı gibi, düzeltilmiş vergi öncesi kâr önceki yılın aynı dönemindeki 212 milyon Euro’dan 378 milyon Euro’ya yükseldi. Sonuç, 126 milyon Euro’luk performans ve işlem ücretlerinden ve yönetim ücretlerinden beklenenden daha yüksek gelirdi. Sayı, yayınlanan analist fikir birliğini açıkça aşıyor. Yönetim ayrıca 2021 yılı için Yıllık Genel Kurul’a hisse başına iki avroluk bir temettü teklif etmeye karar verdi.

 MV WERFTEN

14 Ocak Piyasa Gelişmeleri | Ger40.com

MV Werften’in iflas başvurusunda bulunmasının ardından, Federal Maliye Bakanı Christian Lindner (FDP), yaklaşık 1900 çalışana federal hükümetin yardımına söz verdi. Lindner, mevcut olan genel iş konseyi başkanı Ines Scheel’e yazdığı bir mektupta, “Bu zor durumda Wismar, Stralsund ve Rostock lokasyonlarındaki çalışanları desteklemek ve onlara umut vermek için her türlü çabayı göstereceğiz” dedi. editoryal ağ Almanya’ya (RND).

  ÇİN

14 Ocak Piyasa Gelişmeleri ÇİN’in ihracatı Aralık ayında yıllık yüzde 20,9 arttı. Gümrük verilerine göre, ithalat aynı dönemde yüzde 19,5 artarak analistlerin yüzde 26,3’lük artış beklentilerini aştı. Öte yandan Çin’in ihracat büyümesi, bir Reuters anketine göre yalnızca yüzde 20’lik bir artış bekleyen analistlerin tahminlerini biraz aştı. Ankete göre, Çin geçen ay 94.46 milyar dolarlık ticaret fazlası verirken, sadece 74.50 milyar dolarlık bir fazla tahmin ediliyor.

 14 Ocak Piyasa Gelişmeleri HONDA

 Ger40.com

Güney Koreli pil üreticisi LG Energy Solution (LGES), Japonya’nın Honda Motor Co şirketi ile Amerika Birleşik Devletleri’nde bir pil ortak girişimi (JV) planlıyor. Güney Kore’nin Maeil Business Gazetesi, bir endüstri uzmanına atıfta bulunarak, potansiyel pil JV’nin dört trilyon won’a (3.4 milyar ABD Doları) mal olabileceğini ve yıllık 40 gigawatt saat pil üretim kapasitesine sahip olabileceğini bildirdi. Gazete, bu gücün 600.000 elektrikli araca güç sağlamak için yeterli olduğunu söyledi.

 14 Ocak Piyasa Gelişmeleri PARTNERS GROUP

14 Ocak Piyasa Gelişmeleri İsviçreli finansal yatırımcı 2021’de güçlü bir şekilde büyüdü. Şirket, özel sermaye şirketinin yönetim altındaki varlıklarının yüzde 17 artarak 127 milyar dolara yükseldiğini söyledi. Müşteriler, beklenen 19 milyar ila 22 milyar dolar aralığını aşan 25 milyar dolarlık (2020: 16 milyar dolar) sermaye taahhütleri yaptı. Bu yıl için Partners Group, 22 ila 26 milyar dolar arasında sermaye taahhüdü bekliyor.

EDF

 Ger40.com

14 Ocak Piyasa Gelişmeleri Fransız enerji grubu, elektrik fiyat tavanından sonra cari yıl için tahminini geri çekiyor. Tedarikçi, fiyat freninin Ocak ayındaki piyasa fiyatları temelinde EDF’ye yaklaşık sekiz milyar avro yük getirmesinin muhtemel olduğunu bildiriyor. EDF şimdi bilançosunu güçlendirmek için önlemler düşünüyor. Fransız devleti, EDF’nin yaklaşık yüzde 80’ine sahip. Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, bu yıl elektrik fiyatlarındaki artışı sınırlamak istiyor.

14 Ocak Piyasa Gelişmeleri Amerika Birleşik Devletleri Önemli Gelişmeler

 FACEBOOK/META PLATFORMLARI

14 Ocak Piyasa Gelişmeleri Sosyal medya devi, İngiltere’de pazar hakimiyetini kötüye kullandığı iddiasıyla 3.2 milyar dolarlık bir toplu dava ile karşı karşıya. Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi’nin (FCA) kıdemli danışmanı Liza Lovdahl Gormsen’e göre, 2015 ve 2019 yılları arasında Facebook’u kullandığı iddia edilen Birleşik Krallık’taki birkaç davacı adına dava açıyor. Grubun kişisel bilgileri istismar ettiği söyleniyor. 44 milyon kullanıcının verileri. Lovdahl Gormsen’i temsil eden hukuk firması Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan, Facebook’a dava hakkında bilgi verdi.

 14 Ocak Piyasa Gelişmeleri MICROSOFT

ABD’li teknoloji devinin yönetim kurulu, şirketin son yıllık toplantısında bir hissedar önerisine yanıt olarak cinsel taciz ve cinsiyet ayrımcılığı politikalarının etkinliğini gözden geçirmek istiyor. Yönetim Kurulu, geçtiğimiz birkaç yıl içinde şirket yöneticilerine ve görevlilerine yönelik tüm cinsel taciz soruşturmalarının sonuçlarını içeren bir şeffaflık raporunun hazırlanacağını duyurdu. Firmanın bulguları ve tavsiyeleri, ilgili rapor tamamlandıktan sonra kamuya açıklanacaktır.

 FED

14 Ocak Piyasa Gelişmeleri | Ger40.com

14 Ocak Piyasa Gelişmeleri ABD Başkanı Joe Biden’ın eski ABD Fed valisi ve ekonomist Sarah Bloom Raskin’i Fed’in yönetim kurulu başkan yardımcılığına atadığı ve yönetim kurulu için ekonomistler Lisa Cook ve Philip Jefferson’ı aday gösterdiği bildirildi. Konuya aşina bir kişiye göre, ABD Başkanlık Ofisi adayları şimdiden Senato’ya gönderdi.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 14 Ocak Piyasa Gelişmeleri ABD Kongresi

Bir ABD Kongre soruşturması, 6 Ocak 2021’de Capitol’ün basılmasıyla ilgili olarak önde gelen teknoloji şirketlerinden bilgi istedi. Temsilciler Meclisi komitesi, taleplerin Meta, Alfabe, Twitter ve Reddit’e gittiğini söyledi. Bu, platformların yanlış bilgileri yaymak için nasıl kullanıldığıyla ilgili. Resmi ve yasal olarak bağlayıcı talepler, önceki taleplere tatmin edici bir yanıt alınamaması üzerine gerekli hale geldi.

 Oath Keepers

14 Ocak Piyasa Gelişmeleri 6 Ocak 2021’de Capitol’ün basılmasıyla ilgili olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk kez ayaklanma iddianameleri sunuldu. ABD Adalet Bakanlığı’nın açıkladığı gibi, sağcı milis Oath Keepers’ın kurucusu ve diğer on kişi “kışkırtıcı bir komplo” ile suçlanıyor. Yasal terim, diğer şeylerin yanı sıra, ABD hükümetini zorla devirme girişimini içerir. Sanık 20 yıla kadar hapisle yargılanıyor.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 28 Eylül

Alireza

25 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Varta hisseleri düştü

Alireza