Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 4 Temmuz

DAX Analizi 5 Ocak - DAX Analizi 2 Mart

İstikrar hafta başında devam etmeli

DAX Analizi 4 Temmuz

DAX Analizi 4 Temmuz, DAX endeksi (DAX 40) yeni haftaya fiyat artışlarıyla başlamalı. Pazartesi günü Xetra’nın başlamasına bir saatten az bir süre kala, önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, yüzde 0,59 artışla 12.888 puana işaret etti. Geçen Perşembe, borsa barometresi 12.618 puanla Mart ayından bu yana en düşük seviyesine düştü, ancak o zamandan beri bir miktar toparlandı. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) yüzde 0,5 daha yüksek olması bekleniyor.

Wall Street, uzun hafta sonuna toparlanarak başlamıştı. Credit Suisse, yatırımcıların ABD faiz artırımının büyüklüğü ve hızıyla ilgili karamsarlığın zirveye ulaştığını umduğunu söyledi. Bu Pazartesi resmi tatil nedeniyle ABD’de ticaret olmayacak.

DAX Analizi 4 Temmuz

Bununla birlikte, genel olarak, ekonomiyle ilgili endişeler yatırımcıları askıda tutmaya devam ediyor. Landesbank Hessen-Thüringen’deki (Helaba) analistler, yüksek enflasyon oranlarının zaten tüketici duyarlılığını azalttığını yazdı. Avrupa’da, yaklaşan gaz kıtlığı ve Ukrayna savaşının diğer sonuçları ve ilgili yaptırımlar, işleri daha da kötüleştirecektir.

DAX 40 En Yüksek Seviye - Dax 40 hisse senedi - GER40.COM, DAX Analizi 4 Temmuz

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Helaba uzmanları, “Bu karışık durumda, para politikası gergin bir ip üzerinde yürüdü ve resesyona neden olma riski arttı” diye devam etti. Fed başkanı, merkez bankası yetkililerinin talep ettiği ve işaret ettiği faiz oranlarındaki keskin artış için ABD ekonomisini iyi konumlanmış olarak görürken, bu arada şirketler arasında duyarlılık göstergeleri de belirgin bir şekilde bulutlandı.

DAX Analizi 4 Temmuz

Bunun ışığında, Helaba’ya göre, yeni haftanın odak noktası başlangıçta ruh hali barometresi olacak. Euro bölgesindeki başlangıç, Sentix yatırımcı güveni tarafından yapılır. Analistlere göre, finansal piyasalardaki son zayıflık göz önüne alındığında, yeni bir düşüş sürpriz olmamalı.

Bu arada, cips eksikliği ve tedarik zincirindeki sorunlar ABD otomobil pazarını daha da yavaşlatıyor – ikinci çeyrek satış rakamlarının gösterdiği gibi, Alman üreticiler için de işler kötü gidiyor. Bir bayi, bunun sürpriz olmadığını, ancak yerel otomobil üreticilerinin hisselerinin moralini yine de bozabileceğini söyledi. Ancak Tradegate ticaret platformunda piyasa öncesi ticarette, BMW, Mercedes-Benz (Mercedes-Benz Group (eski Daimler)) ve Volkswagen (Volkswagen (VW) vz) (VW) hisseleri başlangıçta daha dostane genel piyasayı izledi. trend ve biraz arttı

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

27 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

8 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Akşam Analizi 24 Kasım

Alireza