ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

4 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Pazartesi sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

4 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

 HENKEL

4 Temmuz Piyasa Gelişmeleri, Pritt ve Persil üreticisi Henkel, can sıkıcı kozmetik işini deterjan işiyle birleştiriyor ve 2023’ün sonuna kadar dünya çapında yaklaşık 2.000 kişiyi işten çıkarmayı planlıyor. Henkel’in patronu Carsten, “Almanya’da yaklaşık 300 iş olacak, yani yaklaşık yüzde 15,” dedi. “Rheinische Post” dan Knobel.

 BMW

İçeridekilere göre, Çinli BMW ortağı Great Wall Motor, Hindistan’daki milyarlarca dolarlık yatırım planlarını gömdü. Sürece aşina olan üç kişi, otomobil üreticisinin komşu ülkedeki yetkililerden gerekli izinleri alamamasının ardından tüm çalışanlarını işten çıkardığını söyledi.

 4 Temmuz Piyasa Gelişmeleri VOLKSWAGEN

4 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

VW yazılım bölümü Cariad’ın başkanı Dirk Hilgenberg, büyük ölçüde satın almalara güvenmeye devam ediyor. “FAZ” a verdiği demeçte, “Birçok yerde ilginç şirketlerle görüşüyoruz” dedi.
Haziran ayı ortasına kadar COMMERZBANK, kurumsal yeniden yapılanmasının bir parçası olarak yaklaşık 7.000 kişiyi işten çıkarmıştı. “FAZ” CEO’su Manfred Knof, bankanın ayrılmak isteyen çalışanlar için kısmi emeklilik ve diğer sosyal olarak kabul edilebilir kurallara güvendiğini söyledi.

 ALMANYA/ENFLASYON

Federal hükümet, enerji fiyatlarındaki keskin artışın bir sonucu olarak sosyal ve politik çalkantılardan giderek daha fazla korkmaktadır. Şansölye Olaf Scholz, birçok insanın en geç sonbahara kadar birkaç yüz avroluk artışlarla enerji faturalarıyla karşı karşıya kalması durumunda “sosyal patlayıcılardan” söz etti. SPD politikacısı Pazar günü ARD’de “Çok endişeliyim” dedi. Bu nedenle hükümet, enerji arzını istikrarlı tutmak için mümkün olan her yolu deniyor ve Pazartesi gününden itibaren sosyal ortaklarla yüksek enflasyondan daha fazla kurtulmayı görüşmek istiyor.

 4 Temmuz Piyasa Gelişmeleri ALMANYA/GAZ/ŞİRKET

Federal hükümet, gaz sıkıntısının artmasına karşı önleyici bir önlem olarak şirketlere acil durum jeneratörleri satın almalarını tavsiye ediyor. “Bild” gazetesi, Ekonomik İşlerden Sorumlu Devlet Bakanı Patrick Graichen’in (Yeşiller) CSU Federal Meclisi üyesi Stephan Pilsinger’a verdiği cevaba atıfta bulunarak, jeneratörlerin olası elektrik kesintilerini telafi etmek için tasarlandığını önceden bildirdi. “Acil durum jeneratörleri ile donatılması özellikle kritik altyapı operatörleri için önerilir”

 EXXON

4 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

EXXON, petrol ve gaz üretiminden elde edilen ikinci çeyrek kazançlarının sırasıyla 3,3 milyar dolara kadar artmasını bekliyor. Bu zorunlu bir bildirimden ortaya çıktı.

 4 Temmuz Piyasa Gelişmeleri ÇİN/GAYRİMENKUL

Hırpalanmış Çin emlak piyasası için yeni aksilik: Emlak geliştiricisi Shimao, Pazar günü bir milyar dolarlık tahvilin faiz ve anapara ödemelerini kaçırdı. Singapur Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören üst düzey tahvil sahiplerine toplam 1.023 milyar dolar anapara ve faiz ödenemedi.

 ABD/BLOCKFI/FTX

Finansal hizmetler firmasının patronu Cuma günü yaptığı açıklamada, kripto borsası FTX’in BlockFi’yi 240 milyon dolara kadar satın alma seçeneğini güvence altına aldığını duyurdu.

Nasdaq 100 nedir?  Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 4 Temmuz Piyasa Gelişmeleri TESLA

NASDAQ 100 Tesla Hisse Senedi ; 4 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

ABD’li elektrikli otomobil üreticisi, bir yazılım arızası nedeniyle yeniden bir geri çağırma kampanyası başlatıyor. Federal Motorlu Taşımacılık Kurumu’nun (KBA) web sitesinde yayınladığı üzere Tesla, dünya genelinde 59.129 Model 3 ve Y araçlarında e-çağrı sisteminin başarısız olmasına neden olan bir yazılım hatasını düzeltmek zorunda.

Tesla, Çin’deki korona karantinasının etkilerini hissediyor. Kendi açıklamalarına göre ABD’li şirket, Nisan-Haziran ayları arasında ilk çeyreğe göre neredeyse yüzde 18 daha az araç teslim etti.

 HAVAYOLU SEKTÖRÜ/GREVLER

Avrupa havayolu endüstrisindeki endüstriyel eylemin ortasında sendikalar, İspanya’daki Ryanair’de kabin ekibi tarafından daha fazla grev planlıyor. easyJet’teki İspanyol kabin ekibi de daha yüksek ücretler için grevde. Ancak İskandinav havayolu SAS’ta planlanan bir pilot grev ertelendi.

 4 Temmuz Piyasa Gelişmeleri PFIZER

Pfizer Reaps Hundreds of Millions in Profits From Covid Vaccine - The New  York Times

Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, korona hastalarını tedavi etmek için Paxlovid kullanımının artmasını savunmak istiyor. “Yaşlılara enfeksiyondan hemen sonra verilen Paxlovid tabletleri hastaneye başvuruları yüzde 90 oranında azaltıyor” diye tweet attı.

 NOVAVAX

NOVAVAX, dördüncü çeyrekte korona virüsüne karşı yeni bir aşı gönderebilmeyi bekliyor. Şirkete göre, BA.4 ve BA.5 varyantlarına karşı da koruma sağlayan aşıların geliştirilmesi konusundaki çalışmaları hızlandırdı.

 4 Temmuz Piyasa Gelişmeleri ALMANYA / BORSA DEĞERİ

Bir araştırmaya göre en az 17 yıl sonra ilk kez borsa değeri en yüksek 100 şirket arasında Alman şirketi yok. Denetim ve danışmanlık firması EY’nin açıkladığı gibi, 2022’nin ilk yarısında Almanya, anketin başladığı 2006 yılından bu yana ilk kez bu sıralamada temsil edilmiyor. Almanya merkezli en yüksek puanlı grup, 106 milyar dolarlık borsa değeri ile sadece 113. sıra için yeterli olan yazılım sağlayıcısı SAP’dir.

 DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

19 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

DAX 40 Zalando SE

Alireza

DAX Analizi 14 Şubat

Alireza