ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

5 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Salıa sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

5 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

 RWE

5 Temmuz Piyasa Gelişmeleri, RWE, Yunan enerji grubu Hellenic Petroleum ile birlikte Yunan kıyılarında rüzgar çiftlikleri inşa etmek istiyor. Şirketler, Yunanistan kıyılarında açık deniz rüzgar çiftlikleri geliştirmek, inşa etmek ve işletmek için birlikte çalışmak istediklerini söyledi. RWE’nin RWE Yenilenebilir Enerji bölümünden Sven Utermöhlen, “Yunan açık deniz rüzgar endüstrisinin dinamik bir şekilde gelişeceğini varsayıyoruz” dedi.

 HANNOVER RÜCK

5 Temmuz Piyasa Gelişmeleri | ger40.com

En son anlaşma yenileme turlarından sonra, reasürör 2022 için kar hedefini doğruladı. Piyasa disiplinli ve fiyatlar yükseldiğinde sermaye tahsis edecek, dedi CEO Jean-Jacques Henchoz “Börsen-Zeitung”a. Kısa vadede piyasada ek kapasite beklemiyor. “Son yıllarda yaşanan enflasyon ve doğal afetler fiyatların yükselmesine neden oluyor.”

 5 Temmuz Piyasa Gelişmeleri DELIVERY HERO

5 Temmuz Piyasa Gelişmeleri | ger40.com

İspanyol rakip Glovo artık Teslimat Kahramanı teslimat hizmetine ait. Berlin merkezli şirket, işlemin tamamlanması için tüm önlemlerin alındığını duyurdu. Şimdi geriye kalan tek şey, sermayenin artırılması ve ardından hisselerin ticarete kabul edilmesidir. Buna göre, Yeni Yıl arifesinde açıklanan devralmada yaklaşık 2,3 milyar avro değerindeki İspanyol grubundaki hisselerin yüzde 94’ü Delivery Hero’ya ait.

Nasdaq 100 nedir?  Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 EQUINOR

Ger40.com

Norveç’in petrol ve gaz işçileri, Avrupa’nın gaz arzıyla ilgili endişeler nedeniyle işi bıraktı. Lederne sendikası başkanı Audun Ingvartsen Pazartesi akşamı, “Grev başladı” dedi. Norveçli enerji grubu Equinor, Salı günkü iş durması sonucunda petrol ve gaz üretiminin günlük 89.000 varil petrol eşdeğeri (boepd) azalacağını ve bunun gaz üretiminin 27.500 boepd’yi oluşturacağını söyledi.

 5 Temmuz Piyasa Gelişmeleri ALMANYA/GAZ

Federal hükümet, Rusya’dan gelen gaz arzını kapsamlı bir şekilde durdurmaya hazırlanıyor ve aynı zamanda en önemli tedarikçiler için koruyucu bir kalkan oluşturmak istiyor. Reuters haber ajansına sunulan bir yasa taslağına göre, yeni bir yasa Uniper gibi kilit şirketlerin Lufthansa kurtarma modelinde desteklenmesine izin vermelidir. Şirketlerin hızla artan ithalat fiyatlarını müşterilere daha hızlı ve eşit bir şekilde yansıtma seçeneği, olası bir sonraki adım olarak demirlendi. Yenilenen yasa, Cuma gününe kadar hızlandırılmış bir prosedürle Federal Meclis ve Federal Meclis’ten geçirilecek.

 5 Temmuz Piyasa Gelişmeleri ECB

5 Temmuz Piyasa Gelişmeleri | ger40.com

Euro merkez bankasının ağır borçlu Euro ülkelerini desteklemek için vaat ettiği yeni araçla ilgili tartışmalar ivme kazanıyor. Bundesbank Başkanı Joachim Nagel, yeni enstrümanla ilgili ciddi endişelerini dile getirirken, ECB Başkan Yardımcısı Luis de Guindos, euro ülkelerindeki devlet tahvillerinin getirilerinin dağılmasını önlemek için harekete geçilmesi gerektiğine dikkat çekti. Bu bağlamda, Avrupa Merkez Bankası (ECB) genellikle euro bölgesindeki “parçalanma” ile mücadele için bir araçtan bahsediyor.

 DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Volkswagen Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza

DAX Analizi 15 Eylül

Alireza

DAX Analizi 3 Ağustos

Alireza