Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 5 Temmuz

DAX Analizi 21 Aralık -DAX Analizi 14 Temmuz

Dax tekrar toparlanmaya çalışıyor

DAX Analizi 5 Temmuz

DAX Analizi 5 Temmuz, DAX endeksi (DAX 40) , haftaya karışık bir başlangıç ​​yaptıktan sonra yeni bir toparlanma girişimi başlatmalıdır. Önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, Salı günü Xetra’nın başlamasından bir saat önce yüzde 0,72 artışla 12.865 puana işaret etti.

Olumlu dürtüler, Asya’dan ve uzun hafta sonundan sonra New York’ta sağlam bir başlangıca işaret eden ABD göstergelerinden geliyor. Haziran ayında 2.000 puan düştükten sonra, Dax şu an için 12.600 puanlık son düşük seviyede istikrar kazanabilir gibi görünüyor. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) yüzde 0,6 artması bekleniyor.

Bununla birlikte, gelecekteki enerji arzı ve çözülmemiş enflasyon sorunları ile ilgili açık sorular, bir başka toparlanma girişimine rağmen değişmeden kaldı. Büyük banka ING’deki uzmanlar, “Bugün insanın tutunabileceği gerçekten büyük bir küresel ruh hali konusu yok” diye yazıyor. Haftanın başında da Dax’taki erken toparlanma hızla kayıplara döndü. New York borsaları ile ilgili olarak, Commerzbank uzmanları, Trump döneminden, özellikle Çin tüketim mallarının ithalatına ilişkin bazı tarifelerin, enflasyonu sınırlamak için ABD Başkanı Joe Biden döneminde aşamalı olarak kaldırılabileceğine dair süregelen spekülasyonlara işaret ediyor.

DAX Analizi 5 Temmuz

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Berenberg Bank’tan analist Jonathan Stubbs tarafından yapılan bir strateji çalışması, “Dipten satın almak” modundan ziyade “ralliyi satıyoruz” ve aktif riskten korunma stratejilerine odaklanmaya devam ediyoruz” dedi. Ona göre, hisse senedi piyasaları şimdiye kadar sadece ekonomik yavaşlamayı fiyatladı, ancak henüz bir durgunluk değil. İkincisi, şimdi Berenberg ekonomistlerinin 2023 için temel senaryosu.

Bireysel değerlerle ilgili olarak, Salı günü, şirketlerin yakında hızlanacak olan raporlama sezonunun ilk habercileri vardı. Kiralama uzmanı GRENKE, ikinci çeyrekte büyümeyi hızlandırdı ve böylece Corona’nın en düşük seviyesinden toparlanmaya devam etti. Tradegate ticaret platformunda, hisseler Pazartesi günü Xetra kapanışından yaklaşık yüzde dört daha yüksekti.

Çevrimiçi ilaç perakendecisi Shop Apotheke (Shop Apotheke Eurpe NV), reçetesiz ilaçlara yönelik güçlü talep tarafından güçlü bir şekilde desteklendi. Hisseleriniz, yatırım bankası Oddo BHF tarafından yapılan şüpheci bir araştırmadan haftanın başında yüzde yediden fazla eksi çektikten sonra Tradegate’de yüzde üçten fazla arttı.

Analist çalışmaları da Salı günü harekete neden olabilir. SAP‘nin (SAP SE) Tradegate’deki hisseleri şimdiden yüzde bir oranında arttı. Özel banka Berenberg’den analist Nay Soe Naing, yazılım grubunun dijital değişim alanındaki artan talepten yararlandığını ve bulut işinin giderek daha önemli hale geldiğini yazdı.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

9 Eylül Asya/Pasifik hisse senetleri

Alireza

30 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 12 Nisan

Alireza