Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 6 Temmuz

DAX Analizi 24 Ocak

Dax başlangıçta istikrar yolunda

DAX Analizi 6 Temmuz

DAX Analizi 6 Temmuz, Yılın başından bu yana artan kayıpların ardından, Alman borsası hafta ortasında yeniden istikrar kazanmaya çalışmalı. Belirgin bir ekonomik zayıflık beklentisi, DAX endeksi (DAX 40) bir gün önce neredeyse yüzde üç aşağı çekerek Kasım 2020’den bu yana en düşük seviyesine itmişti. Çarşamba günü, X-Dax bir saat önce yerel lider endeks için bir gösterge olarak sinyal verdi. Xetra Start yüzde 0,9 artarak 12,513 puana ulaştı. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) yüzde 1,2 daha yüksek olması bekleniyor.

Kurslar esas olarak ABD teknoloji değişimi Nasdaq tarafından desteklenmektedir. Yatırımcılar Salı günü tekrar oraya giriştiler, NASDAQ 100 endeksi Avrupa’da borsa kapandıktan sonra toparlandı.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Landesbank Hassen-Thüringen’deki analistler, özellikle enerji sıkıntısıyla ilgili endişelerin, piyasa katılımcılarının hisse gibi riskli varlıklara yatırım yapmasını engellediğini yazdı. Grafiğin teknik resmi de hala bulutlu ve bu nedenle DAX endeksi (DAX 40 dalışa geri dönebilir, ancak ilk göstergeler başlangıçta dostane bir açılış önerdi.

DAX Analizi 6 Temmuz

DAX endeksi (DAX 40) şirketi, yılın başından bu yana borsa değerlerinin beşte birinden fazlasını kaybetti. Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, toparlanma girişimlerini, bazıları yüksek olmak üzere defalarca kayıplar izledi. Index Radar’daki borsa uzmanları, “Enflasyon, durgunluk korkuları, gaz sorunları: Yılın ikinci yarısının başında bile piyasalar ivme kazanmıyor ve önemli ölçüde kaybediyor” diye özetliyor. 12.000 puanlık yuvarlak DAX endeksi (DAX 40) işareti “bu hafta düşebilir”.

DAX Analizi 6 Temmuz

Bireysel değerler arasında, analist yorumları bir konuşma konusu sağlamalıdır. İngiliz yatırım bankası Barclays, SAP’nin (SAP SE) belgeleri hakkında şüphelerini dile getirdi. Uzman James Goodman, yazılım grubunun Rusya kriziyle bağlantılı yüksek maliyetlerin ikinci çeyreğe yük olacağını defalarca vurguladı. Ancak bu, piyasa beklentilerine dahil değildir. Beklenen piyasa trendinin aksine, Tradegate ticaret platformundaki hisseler Salı günü Xetra kapanışının sadece biraz üzerindeydi.

DAX Analizi 6 Temmuz

Son fiyat düşüşlerinin ardından Uniper hisseleri de göz önünde tutuluyor. Enerji şirketi, Rusya’dan düşen gaz akışı nedeniyle dengesizliğinde devlet yardımı bekleyebilir. Kredilere ek olarak, federal hükümetin girişi de hariç tutulmaz. Ancak, bu yatırımcılara güven vermek için çok az şey yaptı. Derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s’un, şirketin kredi notunun kısa vadede düşürülme olasılığının artmasını beklediği artık biliniyor. Ancak, hisseler şu an için Tradegate’de istikrar kazandı.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Akşam Analizi 13 Aralık; Dax kârları düştü – ABD borsaları zayıf

Alireza

Dax Noel öncesi işlemlerde 15.700 puanın biraz altına yükseldi

Alireza

DAX Analizi 5 Ağustos

Alireza