ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

6 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Çarşamba sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

6 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

VOLKSWAGEN

6 Temmuz Piyasa Gelişmeleri, Herbert Diess, “Süddeutsche Zeitung”a söylediği gibi, grubu çok iyi konumlanmış görüyor. “Onlarca yıl sonra ABD ve Latin Amerika’da yeniden kârlıyız, elektrifikasyon planımız çalışıyor, grubun yapısı zayıflıyor, yönetim ekibi harika – iyi gidiyor.” Ancak, belirsiz küresel ekonomi nedeniyle fabrikaların dikkatli bir şekilde hızlandırılması gerekiyor. Çalışanlarla olan anlaşmazlığa ilişkin olarak, “Şu anda iş konseyi ile barış içindeyim” dedi.

BUNDESBANK

6 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Dijital euro ile ilgili tartışmada BUNDESBANK, böyle bir dijital para biriminin stratejik önemine dikkat çekti. Bundesbank yönetim kurulu üyesi Burkhard Balz, “Dijital ekosistemlere entegre edilebilecek günlük ödeme işlemleri için dijital bir euro, Avrupa ödeme işlemlerinde stratejik egemenlik için büyük önem taşıyor” dedi.

6 Temmuz Piyasa Gelişmeleri TAKSONOMİ

Avrupa Parlamentosu artık doğal gazın ve nükleer enerjinin sürdürülebilir enerji kaynakları olarak sınıflandırılmasını engelleyebilir. Bunun için 705 milletvekilinin çoğunluğu gerekiyor. AB yetkilileri yakın olabileceğini söyledi. Parlamento, yıllardır tartışılan taksonominin önünü açarsa, kurallar 2023’ten itibaren yürürlüğe girecek. 27 AB üye devletinin 20’sinin veto etmesi bunu engelleyebilir. Ama bu pek olası görülmemektedir.

Nasdaq 100 nedir?  Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

6 Temmuz Piyasa Gelişmeleri ALMANYA/GAZ

6 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Enerji uzmanları, Ekonomi Bakanı Robert Habeck’in (Yeşiller) Rus doğal gazının yerini alacak sıvılaştırılmış doğal gazın (LNG) hızlı ithalatına yönelik planlarının pek uygulanabilir olmadığını düşünüyor. Alman Armatörler Birliği’nin genel müdürü Martin Kröger, her şeyden önce nakliye gemilerinin eksikliğinden şikayet ediyor. “Bild”e şunları söyledi: “Alman ticaret filosunda uzun mesafelerde LNG taşıyabilecek gaz tankeri yok. Dünya çapında 500’e yakın LNG tankeri var, ancak dünyanın diğer bölgelerinden gelen talep yüksek.”

 DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

14 Haziran Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Dax Noel öncesi işlemlerde 15.700 puanın biraz altına yükseldi

Alireza

DAX bir toparlanma rallisinden sonra mücadele ediyor

Alireza