ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

18 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Çarşamba sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

18 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

18 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Fed, enflasyon kontrol altına alınana kadar para politikası dizginlerini sıkılaştırmak istiyor, RWE toplam hacmi iki milyar avro olan başka bir yeşil tahvil çıkardı ve Siemens Energy, görünüşe göre kalan hisseleri için bir devralma teklifi hazırlıyor. yan kuruluşu Siemens Gamesa .

 FED

GER40.com

18 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Fed Başkanı Jerome Powell’a göre, ABD Merkez Bankası enflasyon kontrol altına alınana kadar para politikasını sıkılaştırmayı planlıyor. Wall Street Journal’da düzenlenen bir etkinlikte, enflasyonun yavaşladığına dair “açık ve ikna edici” işaretler olması gerektiğini söyledi. Fed bunu görmek istiyor. Bu olmazsa, daha agresif bir yaklaşım düşünmesi gerekecek. Merkez bankası enflasyonla mücadele için gerekli araçlara ve dayanıklılığa sahip: “Kimse kararlılığımızdan şüphe etmesin.”

 RWE

GER40.com

RWE, toplam hacmi iki milyar Euro olan başka bir yeşil tahvil çıkardı. Tahvil, 2026 ve 2030’da olmak üzere her biri 1 milyar Euro’luk iki dilim halinde ihraç edildi. İlk dilim için vadeye dönüş yüzde 2,2, ikinci dilim için yüzde 2,9’dur. Konu yatırımcılar arasında yoğun ilgiyle karşılandı.

 SIEMENS ENERGY

GER40.com

Bloomberg haber ajansının haberine göre SIEMENS ENERGY, yan kuruluşu SIEMENS GAMESA’nın kalan hisseleri için bir devralma teklifi hazırlıyor. Teklif, önümüzdeki hafta kadar erken bir tarihte sunulabilir. Muhtemelen Siemens Gamesa’nın hisse fiyatına sadece küçük bir prim sunacak.

 18 Mayıs Piyasa Gelişmeleri BOEING

18 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Bu yılın başlarında China Eastern Airlines uçağının düşmesinin kaza olmadığı söyleniyor. Kokpitteki birinin Boeing 737-800’ün düşmesine neden olduğu söyleniyor. Uçuş kaydediciden alınan veriler bunu gösteriyor, sürece aşina olan kişilere atıfta bulunarak “Wall Street Journal” haberini veriyor.

 NETFLIX

18 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Akış hizmeti, çoğu ABD’de olan 150 çalışanın işten çıkarıldığını duyurdu. Bu, iç pazardaki çalışanların yaklaşık yüzde ikisine tekabül ediyor. Yapılan açıklamada, “Bu değişiklikler, bireysel performanstan değil, öncelikle iş gereksinimlerinden kaynaklanıyor” dedi. Netflix kısa süre önce abone tabanının on yıl içinde ilk kez düştüğünü görmüştü.

 18 Mayıs Piyasa Gelişmeleri TUI

18 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

18 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Seyahat grubu, Corona krizinden devlet yardımının geri ödenmesi için bir gecede 425 milyon euro taze sermaye topluyor. Hannover merkezli şirket, yatırımcılara 2,62 Euro fiyatla yaklaşık 162,3 milyon yeni hisse yerleştirildiğini duyurdu. TUI, taze para ve mevcut nakitle, devletin Corona Yardım Fonu WSF’nin iki sessiz katılımından birini 671 milyon avroluk bir hacimle geri ödemek istiyor.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX 40 : Corona belirsizliği Dax’ı kontrol altında tutuyor

Alireza

DAX Analizi 4 Ağustos

Alireza

DAX Endeksi 16 Kasım

Alireza