ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 17 Mayıs

DAX Analizi 21 Aralık -DAX Analizi 14 Temmuz

DAX Analizi 17 Mayıs

DAX Analizi 17 Mayıs, Olumlu özellikler sayesinde, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Salı günü 14.000 puanda yeni bir denemeye başlamalı. Ticaretin başlamasına bir saatten az bir süre kala X-Dax, önde gelen Alman endeksi için tezgah üstü bir gösterge olarak yüzde 0,8 artarak 14,069 puana ulaştı. Euro bölgesi muadili EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) benzer şekilde net bir artı göstermesi bekleniyor.

Asya’da sabah saatlerinde özellikle Hong Kong’da Çin’in korona virüsü rahatlatacağı ümidiyle fiyat artışları yaşandı. ABD borsaları önceki gün çoğunlukla daha zayıf kapanmıştı, ancak son zamanlarda komisyoncu IG tarafından biraz daha yüksek değerlendi.

DAX Analizi 17 Mayıs, Varlık yöneticisi QC Partners’tan piyasa gözlemcisi Thomas Altmann, “Dax düşüş eğilimine karşı savaşıyor” dedi. Uzmana göre, kapanış fiyatına göre Dax’ın ulaşması gereken önemli seviye şu anda 14.040 puan aralığında – orada, 30 ve 50 günlük çizgilerle birlikte iki önemli gösterge birbirine yakın çalışıyor. Altmann, “Kapanış fiyatı ile her iki çizgiyi de aşmak, yeni iyimserliği yayabilecek olumlu bir sinyal olacaktır” dedi.

Öğleden sonra, odak noktası yeni ABD ekonomik verileri olacak. Haftanın başında Çin ve ABD endüstrisi için bir ruh hali göstergesi olan Empire State Endeksi’nden gelen veriler hayal kırıklığı yarattı. Buna karşılık, Landesbank Helaba’daki uzmanlar, ABD’den gelen perakende satış ve endüstriyel üretim verilerinin hissiyatı düşürmesinin beklenmediğini yazdı.

DAX Analizi 17 Mayıs

DAX Analizi 17 Mayıs, Ayrıca, bazı şirketler iş rakamlarını sundu. Kamyon üreticisi Daimler Truck, ilk çeyrekte sürpriz bir iş yaparak teslimat sorunlarına ve Ukrayna savaşına rağmen yıllık hedeflerini yükseltti. Bir bayi satışları ve düzeltilmiş faaliyet kârını (FVÖK) yükselen görünüm kadar olumlu bir şekilde şaşırtıcı bir şekilde övdü. Dax grubundaki hisseler piyasadan önce yükseldi.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Grand City Properties, orta ölçekli Alman şirketlerinin MDAX’ından bildirdi. Konut gayrimenkul grubu, bir bütün olarak yıl için daha fazla büyümeyi hedefliyor.

DAX Analizi 17 Mayıs, Öte yandan, SDAX küçük sermaye endeksinde yer alan Hornbach Holding (HORNBACH), başarılı bir yılın ardından daha temkinli davranıyor. Hırdavatçı zinciriyle Corona’dan yararlananlardan biriydi: Karantinalar sırasında insanlar evlerini yeniden keşfettiler, böylece Corona yıllarında kendi evlerini güzelleştirme ve yenileme eğilimi gelişti. Grup ayrıca, Mart ortasındaki ana verilerin sunumuyla zaten bilindiği üzere, 2021/22 mali yılında (Şubat sonu itibariyle) sürekli olarak yüksek talepten yararlandı.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 1 Temmuz

Alireza

DAX Endeksi 15 Aralık Öğlen Analizi

Alireza

Borsalar 17 Aralık

Alireza