ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

18 Ocak Avrupa Hisse Senetleri

18 Ocak Avrupa hisse senetleri düşüşte

18 Ocak Avrupa Hisse Senetleri, piyasaların Federal Rezerv ve kazançları dikkate almasıyla Avrupa hisse senetlerinin hafifçe düşmesi bekleniyor.

ÖNEMLİ NOKTALAR

  • Küresel piyasalar son zamanlarda Fed’in faiz oranlarını artırma ve aşırı gevşek pandemi dönemi para politikasını sıkılaştırma konusundaki beklenen hızına ve yönüne odaklanıyor.
  • Asya ticaret saatlerinde petrol fiyatları yükseldi ve Brent petrolü arz kesintileri korkusuyla yedi yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

18 Ocak Avrupa Hisse Senetleri BRÜKSEL — Küresel yatırımcıların ABD Merkez Bankası’nın politika yoluna ve şirket kazanç sezonunun başlangıcına odaklanmaya devam etmesiyle Avrupa hisse senetlerinin Salı günü bir miktar düşüş göstermesi bekleniyor.

Altcoin Nedir?    Hangi Altcoin Alınmalı?    NFT Nedir? 

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

IG istatistiklerine göre, FTSE 100’ün yaklaşık 12 puan düşüşle 7.599’a, Alman DAX’ın 29 puan 15.905’e ve Fransa’nın CAC 40’ının 17 puan yaklaşık 7.185’e düşmesi bekleniyor.

18 Ocak Avrupa Hisse Senetleri, küresel piyasalar son zamanlarda Fed’in faiz oranlarını artırma ve aşırı gevşek pandemi dönemi para politikasını sıkılaştırma konusundaki beklenen hızına ve yönüne odaklanıyor.

Bu arada, 2021’in dördüncü çeyreğine ilişkin kurumsal sonuçlar, Salı günü Amerika Birleşik Devletleri’nde rapor veren büyük isimler arasında Goldman Sachs ve PNC Financial ile birlikte damlamaya başlıyor. Bank of America, UnitedHealthcare ve Netflix de bu hafta içinde kazançları açıklayacak.

18 Ocak Avrupa Hisse Senetleri

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

18 Ocak Avrupa Hisse Senetleri, ABD hisse senedi vadeli işlemleri, yatırımcıların Pazartesi günkü Martin Luther King tatilinin ardından son kazanç turuna hazırlanmalarıyla Salı günü erken piyasa öncesi ticarette biraz düştü.

Salı günü, Asya-Pasifik hisse senetleri ivme kaybederek önceki kazançlarını sildi. Japonya Merkez Bankası, piyasa tahminleri doğrultusunda kısa vadeli faiz oranı hedefini yüzde -0,1 seviyesinde korudu ve yakın vadeli enflasyon tahminlerini artırdı.

18 Ocak Avrupa Hisse Senetleri Avrupa’ya dönen Ekonomik ve Mali İşler Konseyi Salı günü Brüksel’de toplanıyor. Toplantı, Almanya Başbakanı Olaf Scholz ve İspanya Başbakanı Pedro Sanchez’in AB mali kurallarının gevşetilmesi konusundaki anlaşmazlıklarına rağmen kıta politikası üzerinde daha yakın işbirliği yapma sözü vermelerinden bir gün sonra gerçekleşti.

İstatistik cephesinde, Salı sabahı Almanya ve euro bölgesi için en son ZEW ekonomik güven anketinin yayınlanmasını görecek. Bir İngiliz madencilik şirketi olan BHP, Avrupa çapında para kazanıyor.

Brent petrolü, Yemen’in İran bağlantılı Husi isyancı grubu tarafından Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki petrol tankerlerine yapılan baskınların ardından potansiyel arz kesintilerine ilişkin korkular üzerine yedi yılın en yüksek seviyesini vurdu.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

22 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

14 Aralık Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Dünya Borsaları

Alireza