ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

18 Ocak Piyasa Gelişmeleri

18 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Salı sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

18 Ocak Piyasa Gelişmeleri, Siemens, karayolu trafik teknolojisi yan kuruluşu Yunex Traffic’i 950 milyon avroya İtalyan Atlantia’ya satıyor, Volkswagen, Tianjin’deki Çin fabrikasındaki çalışmaların yeniden başladığını duyurdu ve Auto1 dördüncü çeyrekte alım ve satışlarını yüzde 42 artırdı. çeyrek.

UKRAYNA/RUSYA

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik korkulan saldırısının arka planında İngiltere, ülkeye savunma amaçlı tanksavar silahları sağladığını söylüyor. Savunma Bakanı Ben Wallace, ilk birliklerin Ukrayna’ya ulaştığını söyledi. Madrid’de, Şansölye Olaf Scholz, Rusya’nın durumu tırmandırmak için “net adımlar” atması çağrısında bulundu. Kiev’de, Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock Ukraynalı meslektaşı Dmytro Kuleba ile müzakereleri sözde Normandiya formatında canlandırmaya çalışmak konusunda anlaştı. Baerbock, Salı günü Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov ile Moskova’da görüşmeyi planlıyor. Alman hükümet çevrelerinde Rus bankalarının Swift ödeme sisteminden ve dolayısıyla küresel finansal akışlardan kesilmesi fikrinin masadan kaldırıldığına dair bir medya haberi yalanlandı.

18 Ocak Piyasa Gelişmeleri SIEMENS

Siemens, karayolu trafik teknolojisi yan kuruluşu Yunex Traffic’i 950 milyon Euro’ya İtalyan Atlantia’ya satıyor. Yönetim kurulu ve denetleme kurulu, sözleşmeyi milyarder Benetton ailesi tarafından kontrol edilen şirkete verdi.

VOLKSWAGEN

18 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Volkswagen otomobil üreticisi, Tianjin’deki Çin fabrikasındaki çalışmaların yeniden başladığını duyurdu. Volkswagen Group China, Perşembe gününden bu yana birkaç vardiyanın tamamlandığını duyurdu.

18 Ocak Piyasa Gelişmeleri VW

Aşağı Saksonya Başbakanı Stephan Weil, Emden’i başka bir grup pil fabrikasının yeri olarak tanıtıyor. FAZ’a verdiği demeçte, “Doğu Avrupa ve Güney Avrupa’daki bazı devletler, tesadüfen kısmen Avrupa programları tarafından mümkün kılınan ahlaksızca yüksek sübvansiyonlarla cezbediyor. Bu, yaklaşık üç haneli milyonluk yüksek miktarlar” dedi. “Federal politikacılara acil tavsiyem, Almanya’nın ayak uydurması gerektiğidir.”

AUTO1

AUTO1, dördüncü çeyrekte alımları ve satışları yüzde 42 artırdı ve kendisini “2022’nin ilk çeyreğinde daha fazla büyüme için çok iyi bir konumda” görüyor.

18 Ocak Piyasa Gelişmeleri LINDT & SPRUNGLI

LINDT & SPRUNGLI, 2021’de grup satışlarını 4.59 milyar franka yükseltti ve bu da frankta yüzde 14,2’lik bir artışa tekabül ediyor.

META

Federal Veri Koruma Komiseri Ulrich Kelber, sosyal ağların Instagram, Tiktok ve Clubhouse’un federal yetkililer tarafından kullanılmasıyla ilgili endişeleri var. Kelber, “Handelsblatt”a verdiği demeçte, “Federal Bilgi Güvenliği Ofisi (BSI) ile işbirliği içinde, ilgili uygulamaların teknik kontrolünü yapıyoruz” dedi. İlk bulgular “veri koruma sorunlarına” işaret etti.

18 Ocak Piyasa Gelişmeleri NEXENIO

neXenio Offices - Berlin | Office Snapshots

Luca uygulamasının sağlayıcısı, iş modelini genişletmek istiyor. “FAZ” NeXenio patronu Patrick Hennig, “Özellikle Almanya’da, geleceğin dijital araçlarını Google veya Facebook’a bırakmamak için eşsiz bir fırsatımız var. Buradaki dijital hareketin ön saflarında olmak istiyoruz” dedi. Salgından sonra bile lokantacılara işletmelerini dijitalleştirmeleri için teklifler yapmak istiyorlar.

AT&T ve VERIZON

ABD havayolları, ABD firmalarının bu hafta 5G kablosuz standardını kullanıma sunması hakkında bir kez daha uyarı yayınladı. American Airlines, Delta, United Airlines, Southwest ve diğerlerinin başkanları Reuters tarafından alınan bir mektupta bunun “felaket” bir havacılık krizi yaratabileceğini söyledi. Önemli sayıda jetin yerde kalması gerekebilir

18 Ocak Piyasa Gelişmeleri EDF

18 Ocak Piyasa Gelişmeleri  | Reuters

Devletin hakim olduğu Fransız enerji tedarikçisi, hükümetin rakiplerine piyasa fiyatının çok altında elektrik satmasını emretmesi üzerine öfkelendi. EdF patronu Jean-Bernard Levy dahili bir notta “Buna karşı sıkı bir mücadele verdikten sonra, bu karar gerçek bir şok oldu” dedi. “Bu haber şirketi şok ediyor.” Şimdi EDF’nin çıkarlarını savunmanın yollarını arıyor.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

BANKALAR

Özel bankaların yaklaşık 140.000 çalışanı için yapılan toplu sözleşmede, bir tur daha geçmesine rağmen ortada bir anlaşma yok. Her iki taraf da birbirini uzlaşmaya istekli olmamakla suçladı. Şimdi grevler devam edecek ve yoğunlaştırılacak.

JAPONYA / FEDERAL BANKASI

18 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Japonya merkez bankası enflasyon görünümünü yükseltti. Tokyo para otoriteleri Salı günü yayınladıkları üç aylık raporlarında, daha önce yüzde 0,9’dan sonra Nisan ayından itibaren yeni mali yılda yüzde 1,1’lik enflasyon öngörüyorlar. Beklendiği gibi, merkez bankası kısa vadeli faiz oranı hedefini eksi yüzde 0,1’de ve on yıllık devlet tahvilleri için hedef getiriyi yüzde sıfırda bıraktı.

Altcoin Nedir?    Hangi Altcoin Alınmalı?    NFT Nedir? 

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

18 Ocak Piyasa Gelişmeleri AB/ENERJİ

Enerji formlarının sürdürülebilirliğini değerlendirmeye yönelik AB danışmanları, gaz ve nükleer enerjinin çevre dostu olarak değerlendirilmesine de olanak sağlayacak bir taslaktan endişe duyuyor. Uzman grup başkanı Nathan Fabian, bazı danışmanların taslağın yatırımların çevresel etkilerine açıklık getirmeme riski olduğu konusunda uyardığını söyledi.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Endeksi 01 Aralık

Alireza

9 Eylül Asya/Pasifik hisse senetleri

Alireza

DAX Analizi 12 Temmuz

Alireza