Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 10 Ağustos

DAX Analizi 28 Ocak

DAX Analizi

DAX Analizi 10 Ağustos, Alman borsasında hafta başından bu yana yaşanan iniş çıkışların ardından, yatırımcıların Çarşamba günü öncelikle temkinli davranmaları gerekiyor. Ticaret sırasında, ABD’den Federal Rezerv’in bir sonraki faiz artırımının boyutunu belirlemesi gereken yeni enflasyon verileri bekleniyor. Broker IG, DAX endeksi (DAX 40), ticaretin başlamasından yaklaşık bir saat önce endeksledi ve 13.497 puanda yüzde 0.3 daha zayıf ve euro bölgesinin önde gelen endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) de olması bekleniyor. Hafta ortasında yüzde 0,3 daha zayıf.

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

DAX Analizi 10 Ağustos, Bir gün önce önde gelen Alman endeksi hafta başından itibaren tüm kazanımlarından vazgeçmiş ve biraz daha aşağıda kapanmıştı. DAX endeksi (DAX 40),, şu anda 13.720 puan civarında olan 100 günlük ortalama çizgisinde birkaç kez yavaşladı. Orta vadeli eğilimin bir göstergesi olarak kabul edilir. ABD’nin toparlanması da sekteye uğradı. Teknoloji hisselerinin hakim olduğu Nasdaq endeksleri de Micron Technology’nin önceki gün yaptığı satış uyarısının ardından yine gözle görülür bir baskı altına girdi.Öğleden sonra dünyanın en büyük ekonomisinin merakla beklenen tüketici fiyatları açıklanmadan önce, Almanya’da çok sayıda üç aylık rapor bekleniyor.

DAX Analizi 10 Ağustos

DAX Analizi 10 Ağustos

Dax‘tan, figürleriyle dikkat çeken enerji şirketi Eon (EON SE) ve kimyasal madde satıcısı Brenntag (Brenntag SE) var. Elektrik fiyatlarındaki keskin artış, Eon’un çekirdek olmayan işinde daha olumlu beklentiler ve grup düzeyinde yüksek satışlar anlamına geliyor, ancak aynı zamanda faaliyet sonucunu da olumsuz etkiliyor. İlk çeyreğin aksine, Eon artık artan maliyetlerin bir kısmını müşterilere yansıtabildi.

Ancak Essen merkezli şirket, sonuç olarak bunun yalnızca yılın ikinci yarısında tamamen görünür hale geleceğini duyurdu. Tradegate ticaret platformunda hisseler, Xetra kapanışına kıyasla yükseldi. Brenntag, kazançlarda bir sıçrama açıkladıktan ve Tradegate’deki yıllık tahminleri onayladıktan sonra da yükseldi.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Nasdaq 100 endeksi nedir?

Bu gün orta büyüklükteki hisse senetleri endeksinden de çok sayıda üç aylık rapor geliyor. Mart ayında MDAX’a terfi eden araç kiralama şirketi Sixt (Sixt SE St), önemli rakamlarıyla analist beklentilerini aştı. Kağıtlar piyasadan biraz önce yararlandı. Evonik’in hisseleri biraz daha net bir şekilde yükseldi: Daha karamsar ekonomik beklentilere rağmen, özel kimyasallar grubu, sağlam üç aylık rakamların ardından bu yıl için biraz daha emindi.

DAX Analizi 10 Ağustos, Sigortacı Talanx’ın evrakları da piyasadan biraz önce yükseldi. Ukrayna savaşının sonuçları için ilave hükümlere rağmen, Talanx son çeyrekte karını artırdı. CEO Torsten Leue, ana markası HDI ile sigortacıyı planlandığı gibi bu yıl 1,05 ila 1,15 milyar avro kar elde etme yolunda görüyor. Konut emlak şirketi LEG’in (LEG Immobilien) hisseleri, sunulan rakamlara ve teyit edilen yıllık hedeflere göre çok az hareket gösterdi.

SDAX’tan JENOPTIK teknoloji grubu yıl için görünümünü yükseltti ve bu da Tradegate’deki hisselere gözle görülür bir artış sağladı. Aareal Bank, Heidelberger Druckmaschinen, Stratec (STRATEC SE), Norma (NORMA Group SE) ve Vitesco (Vitesco Technologies) de küçük sermaye endeksinden rapor veriyor.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

DAX Analizi 31 Ocak

Alireza

5 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

DAX Analizi 5 Eylül (17:15)

Alireza