Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıBorsa EğitimiCompaniesDAXDAX40European stock marketForexGER40GER40 AnaliziKripto EğitimiŞirketler

Fresenius Medical Care Nedir? Canlı FMEA Fiyatı ve Grafiği

Fresenius Medical Care AG & Co. KGaA (Canlı Fresenius Medical Care Hisse Senedi) (Canlı FMEA Fiyatı ve Grafiği)

Fresenius Medical Care AG & Co. KGaA Hisse Senedi hakkında bilmeniz gereken her şey

Fresenius Medical Care AG & Co. KGaA (Canlı Fresenius Medical Care Hisse Senedi) (Canlı FMEA Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği), Almanya, Kuzey Amerika ve uluslararası alanda diyaliz bakımı ve ilgili diyaliz bakımı hizmetleri sunmaktadır. Bir ayakta tedavi diyaliz klinikleri ağı aracılığıyla diyaliz tedavisi ve ilgili laboratuvar ve teşhis hizmetleri sunar; klinik izleme, takip yardımı ve malzemelerin hastanın ikametgahına teslimatının düzenlenmesini içeren materyaller, eğitim ve hasta destek hizmetleri; ve hastanede yatan son dönem böbrek hastalığı (SDBY) hastaları ve akut böbrek yetmezliği olan hastalar için Amerika Birleşik Devletleri’ndeki hastanelere sözleşmeli diyaliz hizmetleri. Şirket ayrıca polisülfon diyalizörler, hemodiyaliz makineleri, periton diyalizi döngüleyiciler, periton diyalizi solüsyonları, hemodiyaliz konsantreleri, solüsyonlar ve granüller, kan hatları, böbrek ilaçları ve su arıtma sistemleri dahil olmak üzere diyaliz ürünleri geliştirir, üretir ve dağıtır; ve akut kardiyopulmoner ve aferez ürünleri gibi diyaliz dışı ürünler. 

Ayrıca renal farmasötikleri geliştirir, satın alır ve lisanslar; hastalara evlerde veya diyaliz kliniklerinde böbrek ilaçları ve sarf malzemeleri sunar; damar, kardiyovasküler, endovasküler uzmanlık, damar bakımı ayaktan cerrahi merkezi ve doktor nefroloji ve kardiyoloji hizmetleri vermektedir. 

Fresenius Medical Care AG & Co. KGaA (Canlı Fresenius Medical Care Hisse Senedi) (Canlı FMEA Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği), Şirket ürünlerini doğrudan diyaliz kliniklerine, hastanelere ve uzmanlaşmış tedavi kliniklerine ve ayrıca yerel satış güçleri, bağımsız distribütörler, bayiler ve satış acenteleri aracılığıyla satmaktadır. 23 Şubat 2022 itibariyle yaklaşık 150 ülkede 4.171 ayaktan diyaliz kliniği işletmiştir. Fresenius Medical 1996 yılında kurulmuştur ve merkezi Bad Homburg, Almanya’dadır.

Fresenius Medical Care AG & Co. KGaA (Canlı Fresenius Medical Care Hisse Senedi) (Canlı FMEA Fiyatı ve Grafiği)

Şirket ayrıca diyaliz ve diyaliz dışı ürünler de dahil olmak üzere çok çeşitli sağlık ürünleri geliştirmekte ve üretmektedir. Diyaliz ürünleri arasında hemodiyaliz makineleri, periton döngüleyicileri, diyalizörler, periton çözeltileri ve granüller, kan hatları, böbrek ilaçları ve su arıtma sistemleri bulunur. Diyaliz dışı ürünleri arasında akut kardiyopulmoner ve aferez ürünleri bulunur. Şirket, sahip olduğu, işlettiği veya yönettiği diyaliz kliniklerine geniş bir ürün yelpazesi sunar ve diğer diyaliz hizmeti sağlayıcılarına diyaliz ürünleri satar.

FMEA Hisse Senedi İncelemesi

Şirketin 1996 yılında kuruluşundan bu yana, Fresenius Medical Care’in adi hisseleri hem Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’nda (Frankfurter Wertpapierbörse – FWB) hem de New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) işlem görmektedir. NYSE’de adi hisselerimiz American Depositary Shares (ADS) şeklinde listelenmiştir.

Fresenius Medical Care ADR (Amerikan Depo Makbuzu) hisseleri NYSE’de işlem görmektedir. NYSE’de yaygın ADR’ler için ilk işlem günü 1 Ekim 1996 idi.

ADR, ABD dışındaki bir şirketteki hisselerin sahipliğini temsil eden, ciro edilebilir bir ABD sertifikasıdır. İki adi ADR, Fresenius Medical Care’in bir adi hissesine karşılık gelir. ADR sahipleri, ABD doları olarak dağıtılacak tüm temettülere hak kazanırlar. Temeldeki Fresenius Medical Care hisselerine ilişkin diğer dağıtımlar ve haklar, varsa ADR sahiplerine sunulacaktır. Fresenius Medical Care ADR’leri ABD doları cinsinden fiyatlandırılır ve NYSE’de ABD hisse senetleriyle aynı şekilde işlem görür. ADR’ler, ABD’li yatırımcıların Fresenius Medical Care’e yatırım yapma sürecini kolaylaştırır.

Konsensüs Derecelendirmesi

Fresenius Medical Care AG & Co. KGaA, bir Hold notu aldı. Şirketin ortalama derecelendirme puanı 2,23’tür ve 5 satın alma, 6 elde tutma ve 2 satış derecelendirmesine dayanmaktadır.

FMEA SATIN ALINIR MI?

Fresenius Medical Care AG & Co. KGaA (Canlı Fresenius Medical Care Hisse Senedi) (Canlı FMEA Fiyatı ve Grafiği)

13 Wall Street analisti, geçen yıl Fresenius Medical AG & Co. KGaA için “al”, “tut” ve “sat” derecelendirmeleri yayınladı. Şu anda hisse senedi için 2 satış derecelendirmesi, 6 tutma derecelendirmesi ve 5 satın alma derecelendirmesi var. Wall Street analistleri arasındaki fikir birliği, yatırımcıların Fresenius Medical Care AG & Co. KGaA hissesini “elde tutması” gerektiğidir. Bekleme notu, analistlerin, yatırımcıların FMS’de sahip oldukları mevcut pozisyonları sürdürmeleri, ancak ek hisse satın almamaları veya mevcut hisseleri satmamaları gerektiğine inandığını gösterir.

Fresenius Medical Nisan ayında kısa ilgide bir düşüş gördü. 15 Nisan itibariyle, 31 Mart’taki toplam 1.420.000 hisseye göre %26,1 azalışla toplam 1.050.000 hisseye açık faiz vardı. Günlük ortalama 519.300 hisse hacmine dayalı olarak, gün/kapama oranı şu anda 2,0 gündür.

FRESENIUS MEDICAL AG & CO. KGAA’NIN GEÇEN ÇEYREK KAZANÇLARI NASIL OLDU?

Fresenius Medical 22 Şubat Salı günü üç aylık kazanç verilerini açıkladı. Şirket, çeyrek için hisse başına 0,51 kazanç (EPS) bildirdi ve Thomson Reuters’in 0,50 dolar olan fikir birliği tahminini 0,01 dolar ile aştı. İşletme, 5.38 milyar dolarlık konsensüs tahminine kıyasla, çeyrek için 5.31 milyar dolarlık gelir elde etti. Fresenius Medical Care AG & Co. KGaA’nın son on iki aylık özsermaye getirisi %6,99 ve net marjı %4,91 oldu.

FMEA İYİ BİR TEMETTÜ STOK MU?

Fresenius Medical Care AG & Co. KGaA, hisse başına yıllık 0,57 ABD doları temettü ödemektedir ve şu anda %1,89 temettü verimine sahiptir. Fresenius Medical’nın temettü ödeme oranı %32,57’dir. Bu ödeme oranı sağlıklı ve sürdürülebilir bir seviyede, %75’in altında. Kazanç tahminlerine dayalı olarak, Fresenius Medical Care AG & Co. KGaA, gelecek yıl %25,22’lik bir temettü ödeme oranına sahip olacak. Bu, Fresenius Medical temettüsünü sürdürebileceğini veya artırabileceğini gösteriyor.

Declaration on Corporate Governance | Fresenius Medical Care

FRESENIUS MEDICAL CARE AG & CO. KGAA’NIN ANA YÖNETİCİLERİ KİMDİR?

Fresenius Medical Care AG & Co. KGaA’nın yönetim ekibi aşağıdaki kişileri içerir:

Bay Robert Maurice Powell Jr., Management AG’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su (67 yaşında, 3,75 milyon dolar ödendi)

Bayan Helen Giza, Dönüşümden Sorumlu Başkan, CFO ve Mgmt AG Yönetim Kurulu Üyesi (54 Yaş, 1,94 Milyon Dolar ödendi)

Franklin W. Maddux F.A.C.P., Global Baş Tıbbi Görevlisi ve Fresenius Medical Care Management AG Yönetim Kurulu Üyesi (65 Yaş, 1,73 Milyon Dolar ödendi)

Bay William Valle, Fresenius Medical Management AG’nin Bakım Verme Yönetim Kurulu Üyesi (62 Yaş, 4,27 milyon $ ödendi)

Dr. Katarzyna Mazur-Hofsab Ph.D., Fresenius Medical Management AG’nin Bakımı Etkinleştirme Yönetim Kurulu Üyesi (59 Yaş, 4,75 Milyon Dolar ödendi)

Bay Roberto Fuste, Yürütücü. Bölgesel Strateji Danışmanı (Yaş 70)

Dr. Nwamaka Eneanya M.D., Strateji ve Operasyonlar Başkanı

Dominik Heger, Exec. Başkan Yardımcısı ve Yatırımcı İlişkileri Başkanı, Strategic Devel. & İletişim

Bay Borries Von Muller, Küresel İK Çalışan İletişiminden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı (Yaş 61)

Bay Joachim Weith, Kurumsal İletişim ve Devlet İşlerinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı

20 Eylül 1999 tarihi itibariyle, adi hisse senetlerimiz, birinci sınıf 40 Alman şirketinin endeksi olan DAX’a (Deutscher Aktiendex) dahil edildi.

Fresenius Medical Care’in hisseleri aynı zamanda Dow Jones, MSCI ve FTSE gibi bir dizi diğer önemli uluslararası hisse endekslerine de dahil edilmiştir.

Canlı Fresenius Medical Care Hisse Senedi (Canlı FMESA Fiyatı ve Grafiği)

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Borsa Nedir? Yeni Başlayanlar için Temel Rehber

Alireza

18 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Alman borsası DAX 40: İki güzel günün ardından kâr elde etme

Alireza