ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 29 Nisan

DAX Analizi 22 Aralık- DAX Analizi 25 Ocak | ger40.com

Dax haftalık kaybı yakaladı

 DAX Analizi 29 Nisan

DAX Analizi 29 Nisan, Alman borsasındaki toparlanma Cuma günü de devam etmeli. QC Partners’tan portföy yöneticisi Thomas Altmann, “Hafta sonuna doğru duygu aydınlanıyor” diye yazdı. “Bazıları daha cesur oluyor”. Şu ana kadar üç aylık raporların normal seyri, yatırımcıları hisselere geri çekti. Bu arada büyük ABD teknoloji şirketlerinin özellikleri karışık: Amazon‘dan gelen kasvetli bir görünüm, önceki gece fiyata ağır bir şekilde ağırlık verirken, Apple üç aylık 25 milyar ABD doları kârın ardından keskin bir şekilde yükseldi.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

DAX Analizi 29 Nisan,Xetra’nın başlamasından bir saat önce, önde gelen Alman endeksi DAX endeksi (DAX 40 endeksi)  için bir gösterge olarak X-Dax, yüzde 0.3’lük bir artı ile 14.122 puana işaret etti. Önde gelen Alman endeksi, bu hafta biriktirdiği kayıpları büyük ölçüde telafi edebilirdi. Ancak Nisan ayı için denge yine de negatif olacaktır. Sabah EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) için de kar bekleniyor.

DAX Analizi 29 Nisan

Birçok ihracat şirketi tarafından karakterize edilen Dax, aynı zamanda, her zamankinden daha zayıf olan euro’dan bir kuyruk rüzgarı alıyor. Ortak para birimi, önceki gün beş yıldan fazla bir süredir ilk kez 1,05 doların altına düştü ve pariteye doğru ilerliyor. Bu, Alman şirketlerinin uluslararası rekabette ihracat fırsatlarını artırıyor.

DAX Analizi 29 Nisan, BASF, Tradegate’te piyasa öncesi işlemlerde yüzde bir oranında iyi bir artış kaydetti. Tüm olumsuzluklara rağmen kimya devi, tüm yıl için hedeflerini doğruladı. Dax’ta, Münih Re (Münih Reasürans Şirketi) ve RWE, temettü indirimi nedeniyle görsel olarak daha düşük listelenecek.

İkinci sıradaki Aixtron (AIXTRON SE), ABD bankası Jefferies’in son derece iyimser bir yorumunun ardından neredeyse yüzde dört arttı.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX 40 HAFTALIK GÖRÜNÜM

Alireza

PIYASALAR HAFTALIK GÖRÜNÜMÜ

Alireza

DAX Analizi 1 Mart

Alireza