ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

DAX Endeksi 29 Kasım

DAX Endeksi 29 Kasım

Omicron şokundan sonra istikrar bekleniyor

DAX Endeksi 29 Kasım, Yeni bir koronavirüs varyantı nedeniyle yapılan satıştan sonra DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Pazartesi günü başlangıçta istikrara kavuşacak. X-Dax (DAX 40), ticaretin başlamasından bir saat önce sinyal verdi ve yüzde 1,2 artışla 15.432 puana ulaştı.

Cuma günü, endişe verici varyant Omicron hakkındaki haberler, Dax’taki yıl sonu rallisini aniden sona erdirdi. Neredeyse 15.244 puanlık bir düşüşle, Ekim ortasından bu yana fiyat artışları silindi. Gösterge olarak daha uzun süredir işlem gören X-Dax, Cuma akşamı 26 puana kadar 15.000 puana bile yaklaşmıştı ve bazı teknik odaklı borsacılar artık önemli bir eşik görüyor.

LBBW, yüksek derecede belirsizlikten bahseder ve iki senaryo çizer: Pandemi ile mücadelede büyük bir gerilemeye sahip yeni bir en kötü durum düşünülebilir, ancak aynı zamanda endişelerin nihayetinde asılsız olduğu ortaya çıkan optimal bir durum. Bu nedenle komisyoncular, Omicron’un gerçekten büyük tehlike olup olmadığını ve merkez bankalarının nasıl tepki verdiğini sorguluyor.

DAX Endeksi 29 Kasım

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Endeksi 29 Kasım sabah saatlerinde varlık yöneticisi QC Partners’tan portföy yöneticisi Thomas Altmann, virüs varyantının ılımlı seyrine ilişkin umutların ilk yatırımcıların satın almasına yol açtığını yazdı. Helaba, bu aşamadaki ekonomik gelişme pandemiye bağlı olduğundan, Yönetim Konseyi üyelerinin belirsizlik nedeniyle çok gevşek ve esnek bir para politikasında ısrar etmeye devam edeceğine inanıyor. Para politikası açısından, Pazartesi günü Alman enflasyonuna ilişkin taze veriler de odak noktası olacak.

DAX Endeksi 29 Kasım

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Dieselgate already cost Volkswagen 13 billion euro | RetailDetailBireysel hisseler açısından, ağırlaştırılmış bir korona durumundan olası vurguncular hala talep görüyordu. Bununla birlikte, döngüsel sektörler de Cuma günkü satışlara özellikle dahil olduktan sonra şimdi biraz toparlandı. Bu, örneğin araba ve seyahat değerlerini içeriyordu. Örneğin VW (Volkswagen (VW) vz) hisseleri Tradegate ticaretinde yüzde yarım arttı, ancak başka bir analist olan Citigroup daha şüpheci oldu. Uzmanlar önceki satın alma tavsiyesinden vazgeçti.

DAX Endeksi 29 Kasım borsacılara göre, “Frankfurter Allgemeine Zeitung” da Federal Şebeke Ajansı’nın yeni açık artırmalar olmadan cep telefonu lisanslarının bir uzantısını incelemesi gerektiği yönündeki bir rapor nedeniyle Telekom değerleri özel bir incelemeye değer olabilir. Örneğin, Deutsche Telekom belgeleri, geri kazanılan ortamda piyasa öncesi ortamda özellikle dikkat çekici değildi. Knorr-Bremse’nin de orta vadeli hedefleri vardı.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Alman borsası DAX 40: İki güzel günün ardından kâr elde etme

Alireza

E.ON Nedir? Canlı EOAN Fiyatı ve Grafiği

Alireza

DAX Analizi 19 Ocak

Alireza