ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

29 Nisan Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Cuma sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

29 Nisan Piyasa Gelişmeleri 

29 Nisan Piyasa Gelişmeleri, Apple durdurulamaz, ücretler için daha yüksek maliyetler ve yakıt yükü Amazon ve Intel temkinli.

 APPLE

Apple iPhone üreticisi , küresel ekonomik yavaşlama, enflasyonist baskılar ve çip kıtlığı nedeniyle yavaşlamıyor. 26 Mart’ta sona eren üç ayda, ABD grubu neredeyse yüzde dokuz büyüyerek 97,3 milyar dolara ulaştı ve analistlerin beklentilerini önemli ölçüde aştı. Bir yandan Apple, en çok satan iPhone ve diğer cihazlarına olan sürekli yüksek talepten yararlanırken, diğer yandan ABD grubu, Apple TV+ ve müzik akışı gibi abonelik teklifleri de dahil olmak üzere hizmetleri benzeri görülmemiş 20 milyar dolara sattı. .

 AMAZON

29 Nisan Piyasa Gelişmeleri

29 Nisan Piyasa Gelişmeleri, Örneğin, daha yüksek ücretler ve yakıt için artan maliyetler, ABD grubu için sorunlara neden oluyor. Amazon, son çeyrekte faaliyet karının 8,9 milyar dolardan 3,7 milyar dolara düştüğünü bildirdi. Küresel ekonomik yavaşlama ve şiddetli rekabet göz önüne alındığında, şirket mevcut çeyrek için de beklenenden daha temkinli davrandı. Hisse senedi, mesai sonrası işlemlerde yüzde sekiz kaybetti.

 29 Nisan Piyasa Gelişmeleri INTEL

NASDAQ 100 Intel Hisse Senedi

Intel ABD çip grubu, tedarik zinciri belirsizlikleri ve zayıf PC talebine ilişkin endişeler karşısında temkinli davranıyor. Mevcut çeyrek için Intel, 18 milyar dolar gelir bekliyor. Bir önceki çeyreğe kıyasla, bu, bir önceki yılın aynı çeyreğine kıyasla neredeyse yüzde üç olan eksi yüzde ikiye tekabül edecek. İlk çeyrekte satışlar yüzde bir düşerek 18,4 milyar dolara geriledi.

 TESLA

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

29 Nisan Piyasa Gelişmeleri, Elon Musk, elektrikli otomobil üreticisinin 3,99 milyar dolar değerinde 4,4 milyon hissesini sattı. Bu, ABD menkul kıymetler belgelerinden açıkça görülmektedir. Musk, Twitter haber servisi aracılığıyla şu an için Tesla hisselerinin başka satışının planlanmadığını duyurdu. Tesla Perşembe günü yatırımcıların Musk’ın 44 milyar dolarlık Twitter satın alımındaki 21 milyar dolarlık hissesini finanse etmek için hisse satmak zorunda kalacağından korkmasıyla zemin kaybetti.

 GENERAL MOTORS

29 Nisan Piyasa Gelişmeleri

29 Nisan Piyasa Gelişmeleri, ABD‘li otomobil üreticisi, orta Meksika’da yeni bir bağımsız birlik ile ücret müzakerelerinde ilerleme kaydediyor. GM bunu Reuters haber ajansına doğruladı. Ücret müzakereleri, ABD ile Meksika arasındaki devasa ücret farkını kapatmayı amaçlayan yeni bir ticaret anlaşması için geniş çapta duyurulan bir test vakasının parçası.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 ÇİN

29 Nisan Piyasa Gelişmeleri, ÇİN’in liderliği ekonomiyi desteklemek için ek önlemler açıkladı. Devlet medyasının aktardığına göre, iktidardaki Komünist Partinin Politbürosu, ülke ekonomisinin artan bir belirsizlikle karşı karşıya olduğunu söyledi. Corona ve Ukrayna krizlerinin yarattığı zorluklar artıyor. Bu nedenle makroekonomik düzenlemeler yapılacaktır. Diğer şeylerin yanı sıra Çin, endüstrileri ve küçük şirketleri desteklemek için bir önlem paketine karar verecek.

 29 Nisan Piyasa Gelişmeleri KRİPTO PARA BİRİMLERİ

29 Nisan Piyasa Gelişmeleri

Panama, dijital varlıklara normal bir ödeme aracı olarak izin veren ikinci Latin Amerika ülkesidir. Parlamento, örneğin kripto para birimleri ile işlem yapılmasına izin verecek bir yasa çıkardı. Vatandaşlar da vergilerini bununla ödeyebilmeli.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

18 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza

7 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 6 Mayıs

Alireza