ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

DAX Commerzbank Hisse Senedi yüksek kar öngörüyor

Commerzbank Hisse Senedi yüksek kar öngörüyor

DAX Commerzbank Hisse Senedi ; Yeniden yapılanmanın ortasında olan Commerzbank, kârlılığa geri döndü ve aynı zamanda bir bütün olarak yıl için kara çizgiyi gösteriyor. Frankfurt para evi, Commerzbank’ın Perşembe günü yaptığı açıklamaya göre, bir yıl önce 60 milyon avroluk zararın ardından Temmuz’dan Eylül’e kadar 403 milyon avro kar elde etti. Banka, yalnızca 253 milyon avro bekleyen analistlerin tahminlerini açıkça aştı. Commerzbank patronu Manfred Knof, “Stratejimizin uygulanması plana göre ilerliyor ve operasyonel işler de iyi gelişiyor.” Bir bütün olarak, banka artık yenileme maliyetlerine rağmen bir kar bekliyor.

DAX Commerzbank Hisse Senedi ; İkinci çeyrekte, kurumsal yeniden yapılandırma harcamaları ve durdurulan büyük bir dış kaynak kullanımı projesinin amortismanı nedeniyle enstitü hala kırmızıdaydı. Banka bir kargaşa halinde, bu yüzden enstitü sabit bir kar yoluna geri getirilmelidir. Diğer şeylerin yanı sıra yüzlerce şube kapanacak. Yaklaşık 10.000 iş – Almanya’da her üçte biri – kaybedilecek. Tüm departmanlar kapalı veya dış kaynaklı.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Commerzbank Hisse Senedi ; Üçüncü çeyrekte, banka önemli ölçüde iyileşen bir risk sonucundan da faydalandı. Ayrıca toplam maliyetler bir önceki yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde beş oranında düştü. CFO Bettina Orlopp, “Sürekli düşük risk provizyonu ve kontrol altındaki maliyetlerimizle sağlam kazançlar elde ettik” dedi. Commerzbank, bir yıl önceki 168 milyon Euro’nun ardından 472 milyon Euro’luk faaliyet karı elde etti. Bu aynı zamanda ortalama sadece 364 milyon avro bekleyen analistlerin tahminlerini de aştı.

DAX Commerzbank Hisse Senedi ; Rakip Deutsche Bank geçtiğimiz günlerde yaz çeyreğine ilişkin ara raporunu sundu. Almanya’nın en büyük finans kurumu, yeniden düzenleme için ek maliyetlere ve önemli yatırım bankacılığındaki kayıplara rağmen, analistlerin kredi verdiğinden daha fazlasını kazandı. Temmuz-Eylül döneminde, Deutsche Bank, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde yedi artışla 194 milyon Euro’luk bir kâr elde etti. Commerzbank gibi Deutsche Bank da kapsamlı bir yeniden yapılanma sürecinden geçiyor.

DAX 40 Commerzbank Hisse Senedi

DAX Commerzbank Hisse Senedi

DAX Commerzbank Hisse Senedi ; Daha düşük risk karşılıkları ve daha düşük maliyetler Commerzbank’ı üçüncü çeyrekte karanlığa sürükledi.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Banka, bir bütün olarak yıl için daha emin hale geliyor: Öncekinden önemli ölçüde daha az risk provizyonu bekliyor ve 2021’de konsolide kâr elde etmeyi taahhüt ediyor.Banka, bir önceki yıldaki 60 milyon Euro’luk zararın ve bir önceki çeyrekteki 527 milyon Euro’luk açıktan sonra üçüncü çeyrekte 403 milyon Euro’luk bir kâr elde etti ve bu da tek seferlik ücretlerden güçlü bir şekilde etkilendi. Bankanın kendisi tarafından derlenen bir konsensüste, analistler 253 milyon euro kar bekliyorlardı.

DAX Commerzbank Hisse Senedi ; Toplamda yaklaşık 10.000 işin kurbanı olduğu devasa yenileme için yeniden yapılandırma maliyetleri hala 76 milyon Euro idi ve bu nedenle neredeyse tamamen rezerve edildi. Genel olarak, banka grubun yeniden düzenlenmesi için yeniden yapılandırma maliyetlerini 2 milyar avro olarak tahmin etmişti. Risk provizyonu 272 milyon Euro’dan 22’ye düştü. Faaliyet karı 168 milyon Euro’dan 472’ye yükseldi.

DAX Commerzbank Hisse Senedi, cari yılda kazanç artışı beklemeye devam ediyor. Ayrıca 700 milyon Euro’nun altında risk provizyonu görüyor. Şimdiye kadar, temerrüt riski altındaki krediler için 1 milyar avronun biraz altında bir miktar ayırması gerekeceğini ummuştu. Ayrıca, bir bütün olarak yıl için konsolide kar üreteceğini varsayar. Yönetim daha önce bu açık taahhütten kaçınmıştı.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Endeksler analizi 1 Ağustos

Alireza

DAX Analizi 17 Ağustos

Alireza

DAX 10 Aralık Öğlen Analizi

Alireza