ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

DAX Endeksi için Yeni Rekor

endeks- DAX Endeksi 19 Kasım

DAX Endeksi için Yeni Rekor

DAX Endeksi için Yeni Rekor ; Önde gelen Alman endeksi Perşembe günü yeni bir rekor kırmayı başardı. Ticaretin başlangıcında, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) zaten yüzde 0,47 artarak 16.035,90 puana ulaştı ve bu yıl Ağustos ortasındaki bir önceki rekor rekorun üstesinden geldi. Daha sonra bunu tekrar teklif etmeyi başardı, böylece en yüksek seviye şimdi 16.064.79 puan oldu. Sonuç olarak, önde gelen Alman endeksi yüzde 0,44 artışla 16.029,65 puana çıkarak tarihinin en yüksek seviyesi oldu.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Fed çözünürlük sürücüleri

DAX Endeksi için Yeni Rekor

Alman borsasında fiyat rallisi sürüyor. ABD Merkez Bankası’nın son kararları ve New York borsalarının güçlü yönergeleri fiyatları yönlendirdi. ABD Merkez Bankası’ndan önceki akşam gelen sinyaller yatırımcıların hoşuna gitmişti. En önemli ABD endeksleri daha da yükseklerle tepki verdi. Varlık yöneticisi QC Partners’tan piyasa uzmanı Thomas Altmann, komisyoncuların Fed’in gelecekteki para politikası rotası hakkında nihayet netlik olduğu için rahatladığını yazdı. ABD’den gelen iyi rehberlik artık DAX’a fayda sağlayacak, ralli devam ediyor.

 

Beklendiği gibi, Fed ekonomiyi canlandırmak için başlattığı menkul kıymet alımlarından çıkmaya başlıyor  Ancak yine de faiz artırımlarıyla vakit geçirmek istiyorlar. Federal Rezerv, enflasyondaki artışı bir geçiş meselesi olarak görmeye devam ediyor.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Raporlama sezonu tüm hızıyla devam ediyor

DAX Endeksi için Yeni Rekor ; Raporlama sezonu, bu Perşembe günü Almanya’da kademeli olarak zirveye ulaşıyordu. Şimdiye kadar iyi gitti. Ancak, piyasa gözlemcilerinin artan hisse değerlemeleri karşısında olası kar elde etme konusunda uyarmalarının nedeni tam da bu. Hisse senedi piyasasının “İyi haberle sat” -yani, iyi haberi satmak için kullan- sözü, şirketler için olumlu sürprizler olması durumunda bir kez daha doğru olabilir.

DAX Endeksi için Yeni Rekor ;  DAX’ta odak noktası HeidelbergCement, kimyasal madde tüccarı Brenntag, Deutsche Post ve genetik teşhis şirketi QIAGEN’in yanı sıra konut grubu Vonovia ve üç aylık rakamlarla tıp teknisyeni Siemens Healthineers’dı.

Kimyasal ve özel malzeme grubu Merck KGaA da önceki akşam tahminini yükseltmişti. Ayrıca, MDAX ve SDAX’taki şirketlerden çok sayıda üç aylık rakamlar vardı.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Related posts

DAX Analizi 9 Haziran

Alireza

Sabah Analizi 3 Aralık ALMANYA / AVRUPA / ABD / ASYA

Alireza

DAX Analizi 2 Şubat

Alireza