ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

14 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Perşembe sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

14 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

 ALMANYA/GAZ

14 Temmuz Piyasa Gelişmeleri | Ger40.com

14 Temmuz Piyasa Gelişmeleri, Chemnitz’deki belediye enerji tedarikçisi “eins” alarm veriyor. Reuters haber ajansının “eins – energie in sachsen” genel müdürü Roland Warner, özel haneler için gaz faturasının şu anda üç katına çıktığını söylüyor. Müşteriler için pek kimsenin hazırlıklı olmadığı bir şoktan bahsediyor. Yaklaşık 400.000 özel ve ticari müşterisi olan Saksonya enerji tedarikçisindeki durum, ülke çapındaki diğer 900 civarında belediye hizmet kuruluşundan pek de farklı olmamalıdır. Warner, “Ortalama hanelere yardım etmeli ve enerji maliyetlerine bir üst sınır getirmeliyiz” dedi. “Toplumsal huzursuzluk olursa, devlet buna dayanamaz.”

 14 Temmuz Piyasa Gelişmeleri RUSYA/ALMANYA/GAZ

14 Temmuz Piyasa Gelişmeleri | Ger40.com

Rus enerji devi Gazprom, Baltık Denizi’nden geçen Nord Stream 1 gaz boru hattının devam etmesiyle ilgili şüphelerini dile getirdi. Şirket, Kanada’dan bir Siemens türbininin dönüşüyle ​​ilgili şüpheler nedeniyle Nord Stream 1 gaz boru hattının bir parçası olan “kritik bir tesisin” güvenli çalışmasını garanti edemediğini söyledi. Açıklamada, “Gazprom’un Siemens Energy’nin Portovaya istasyonu için Kanada’dan bir gaz türbini getirmesine izin veren tek bir belge yok” denildi.

UNIPER

14 Temmuz Piyasa Gelişmeleri | Ger40.com

Finlandiya’nın Avrupa İşlerinden Sorumlu Bakanı Tytti Tuppurainen’in bugün Berlin’deki hasta gaz ithalatçısının kurtarılmasına ilişkin müzakerelere katılması bekleniyor. Başbakan Wolfgang Schmidt ve Başbakanlık Devlet Bakanı Jörg Kukies ile federal hükümetin diğer temsilcileriyle görüşmek istiyor. Her iki ülkenin hükümetleri, kurtarmada kimin hangi yükü taşıması gerektiği konusunda anlaşamıyor. Rusya’dan gelen gaz arzındaki kesintiler nedeniyle krize giren Uniper’in yüzde 80’i devlet kontrolündeki Fin kamu kuruluşu Fortum’a ait.

 14 Temmuz Piyasa Gelişmeleri DEUTSCHE TELEKOM

Deutsche Telekom

DEUTSCHE TELEKOM, radyo kulesi işinin çoğunu Kuzey Amerika’dan iki yatırımcıya satıyor. Florida’dan dijital altyapı uzmanı olan Kanadalı Brookfield Varlık Yönetimi ve DigitalBridge, Telekom’un açıkladığı gibi, GD Towers’ın yüzde 51’ini toplam yaklaşık 17,5 milyar avro değerleme ile devraldı. Gerisi Telekom’da kalacak. İşlemin Deutsche Telekom’un mali borcunu 10,7 milyar Euro azaltacağı belirtildi. Bonn grubu şimdi daha fazla özür dilemek ve T-Mobile ABD’de hedeflenen yüzde 50,1 çoğunluk hissesine giden yolu hızlandırmak istiyor. Yaklaşık 800 çalışanı ile radyo kulesi işletmesi GD Towers, Almanya ve Avusturya’da 40.000’den fazla lokasyonda faaliyet göstermektedir.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?  

 FRESENIUS MEDICAL CARE

14 Temmuz Piyasa Gelişmeleri | Ger40.comAmerika Birleşik Devletleri, kan yıkama uzmanı FRESENIUS MEDICAL CARE‘nin bir yan kuruluşuna karşı bir ihbar davasına katıldı. Dava, Medicare ve diyaliz hastaları için gerekli olmayabilecek diğer sağlık programları için fatura istiyor. Salı günü Brooklyn’deki federal mahkemede açılan bir davaya göre, Fresenius Vascular Care, önlemleri Ocak 2012’den Haziran 2018’e kadar New York City ve banliyölerinde dokuz merkezde rutin olarak gerçekleştirdi. ABD Adalet Bakanlığı, şirketin, geliri artırmak için yaşlılar ve düşük gelirliler de dahil olmak üzere son dönem böbrek hastalığı olan hastaları bilerek bu prosedürlere tabi tuttuğunu söyledi.

14 Temmuz Piyasa Gelişmeleri HUGO BOSS

Hugo Boss | Ger40.com

İkinci çeyrekteki güçlü büyümenin ardından moda grubu rekor bir seyir izliyor. Şirket, mevcut mali yıl için görünümünü yükseltti. Hugo Boss şimdi grup satışlarının yüzde 20 ila 25 oranında artarak 3,3 ila 3,5 milyar Euro arasında rekor bir seviyeye ulaşacağını tahmin ediyor (önceki tahmin: yüzde on ila 15 arasında artışla 3,1 ila 3,2 milyar Euro seviyesine). Faaliyet sonucu (FVÖK) için yüzde 25 ila 35 ila 285 ila 310 milyon Euro arasında bir artış bekleniyor (önceki tahmin: yüzde 10 ila 25 ila 250 ila 285 milyon Euro arasında bir artış).

 LUFTHANSA

LUFTHANSA | Ger40.com

 LUFTHANSA Verdi sendikasıyla sahadaki yaklaşık 20.000 işçinin ücret artışlarına ilişkin ikinci tur müzakereler Çarşamba günü geç saatlerde sonuçsuz kaldı. Verdi Başkan Yardımcısı Christine Behle, işverenin teklifinin “yetersiz” olduğunu söyledi. Her iki taraf da çok ciddi bir şekilde müzakere etti ve bir sonuca ulaşmaya çalıştı. “Böyle bir sonuç, havaalanlarında giderek artan durumda son derece önemli olurdu.” Bir Verdi duyurusuna göre Lufthansa, her biri sabit tutarlardan ve sonuçla ilgili bir bileşenden oluşan üç varyant sunmuştu.

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

28 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

3 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 5 Temmuz

Alireza