ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

Endeksler Yukarı Yönlü

- 10 Aralık Piyasa GelişmeleriBorsalar Analizi 2 AralıkEndeksler Yukarı Yönlü - Bugün piyasa gelişmeleri

Endeksler Yukarı Yönlü

Endeksler Yukarı Yönlü ; S&P 500 gibi büyük endeksler, yıldan bu yana önemli kazanımlar elde etti. Bununla birlikte, bazı uzmanlara göre, hala yukarı yönlü potansiyel var. Peki, yatırımcılar artık yıl sonu rallisini umut edebilir mi?Yılın son birkaç ayının borsada güçlü bir performans gösterdiği biliniyor. BlackRock’un Baş Yatırım Sorumlusu Rick Rieder, “birçok” hisse senedinin makul bir şekilde değerlendiğine de inanıyor.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Güçlü performansın devam etmesi muhtemel

Endeksler Yukarı Yönlü ; S&P 500 bugüne kadarki yılda neredeyse yüzde 25 yükselirken, NASDAQ Bileşik aynı dönemde (5 Kasım 2021 kapanış fiyatı itibariyle) yaklaşık yüzde 24 arttı. DAX endeksi (DAX 40 endeksi) bugüne kadar yaklaşık yüzde 17’lik bir büyüme ile biraz geride kalsa da, o da genel olarak çok başarılı bir yıla doğru ilerliyor. Ana endeksler sadece 2021’de yükselişi biliyordu.

US stock market capped off its worst monthly performance since March 2020 |  CMC Markets

Endeksler Yukarı Yönlü ; Ancak Rieder, yakın zamanda CNBC’ye verdiği demeçte, borsa için daha fazla yukarı yönlü potansiyel görüyor. Bu nedenle yıl sonu rallisi bekliyor: “Pazardan yüzde 5-8, hatta yüzde 10 daha çekebilir misiniz? Bence öyle. Sistemdeki likidite miktarı devasa. Teknoloji alanı bence. biraz daha fazlasına ihtiyacı var Daha da büyük olabilecek potansiyele sahip “.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Endeksler Yukarı Yönlü ; Bazı piyasa katılımcıları, ABD Merkez Bankası’nın önümüzdeki ay tahvil alımlarını kısıtlamaya başlayacağından ve bunun hisse senetlerine zarar verebileceğinden endişe duysa da, Rieder etkilenmedi: “Fed tahvil alımlarını kesse bile, bilançolarının boyutunu düşürmez. Sadece ne kadar koyduklarını yavaşlatıyorlar”. Ancak bu kadar kendinden emin olan sadece Rieder değil; Wells Fargo Securities’in hisse senedi stratejisi başkanı Chris Harvey de yıl sonu rallisi bekliyor. LPL Financial’ın baş piyasa stratejisti Ryan Detrick de iyimser. Ona göre, son zamanlardaki güçlü büyümeye rağmen rekor avı devam edecek gibi görünüyor. “Aslında, dördüncü çeyrek bir bütün olarak tarihsel ortalamanın açık ara en güçlü çeyreği, S&P 500 yüzde 4 yükseldi ve zamanın neredeyse yüzde 80’ini bitirdi. Bu arada Kasım, yılın en güçlü ayı.” Aracı kurum RoboMarkets’tan yatırım stratejisti Jürgen Molnar da önümüzdeki haftalarda daha fazla fiyat artışı olasılığını iyi görüyor. Tailwind, şimdiye kadarki cesaret verici raporlama sezonundan geliyor: “İyi haberlerin yalnızca bir sektörden gelmediği gerçeği, olumlu olarak derecelendirilmelidir.”

Endeksler Yukarı Yönlü ; Ayılar 2022’de mi geliyor?

Endeksler Yukarı Yönlü ; Dolayısıyla yatırımcılar yıl sonu rallisini sabırsızlıkla beklerken, gelecek yıl için görünüm çok daha karamsar. Bank of America (BofA) uzmanları geçtiğimiz günlerde, önümüzdeki 2022 borsa yılında ayıların yönetimi devralabileceği konusunda uyardı. Özellikle, Fed’de yaklaşan siyasi değişime dikkat çekiyorlar. Analistler, yakın zamanda yayınlanan bir makalede, ABD Merkez Bankası’nın faiz oranlarını beklenenden daha erken yükseltmesinin bir “faiz oranı şokuna” yol açabileceğini yazdı. Sonuç olarak, yatırımcıların üç yıl içinde karşılaşacakları üçüncü bir şok konusunda uyardılar. Büyümeden uzak, enflasyonla mücadeleye doğru bir siyasi değişimin eşiğindeyiz” dedi. Bu nedenle, müşterilere verilen mesajda bu yılki gibi fiyat artışlarının muhtemelen olmayacağı belirtildi.

Endeksler Yukarı Yönlü ; Chris Harvey de benzer bir görüşte: 2022’de kayıpların olacağını tahmin ediyor. Geçenlerde CNBC’de “Hisse senetlerini tutamayacakları seviyelere çıkaracağız. Borsa eriyecek. Hisse senetlerini temel değerlerin ve değerlemelerin artık destekleyemeyeceği seviyelere çıkaracağız” dedi. “. “Birçok kişi ve yatırımcı, bu noktada piyasanın yıkılmaz olduğunu düşünüyor. Birkaç aksilik gördük. Onu büktük, ancak kırmadık.

Bu da beraberinde başka bir FOMO seviyesini [kaybetme korkusu] getiriyor ve bu beraberinde bir güven düzeyi getiriyor.” Harvey, “Boğa piyasasının geç bir aşaması. Şimdi irrasyonelliğin çok daha rasyonel hale geldiği bir zaman. Olmasını beklemediğiniz şeyler olabilir ve büyük olasılıkla olacak,” diye ekledi.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

3 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Şirketler 19.09.2022

Alireza

21 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza