ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

PIYASALAR HAFTALIK GÖRÜNÜMÜ

PIYASALAR HAFTALIK GÖRÜNÜMÜ (DAX 40) - Borsalar Analizi 2 Aralık

ABD enflasyonu DAX’ın rekor peşinde koşmasını durdurabilir

PIYASALAR HAFTALIK GÖRÜNÜMÜ (DAX 40) ; Alman borsasında yıl sonu rallisi tüm hızıyla devam ediyor gibi görünüyor. Önde gelen endeks DAX endeksi (DAX 40 endeksi) küçük zayıflık aşamasını aşmasının ve kısa süre önce rekordan rekora koştuktan sonra, özellikle Çin’in hafta sonu yayınlanan ihracat rakamları şaşırtıcı derecede iyi olduğu için, borsa ışığı yeni haftada yeşil yanmaya devam edebilir. . Bu arada, devam eden enflasyon endişeleri yatırımcıların işini zorlaştırabilir.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

PIYASALAR HAFTALIK GÖRÜNÜMÜ (DAX 40) ; Ama en azından teknik tablo açısından Dax için beklentiler oldukça iyi. Index Radar’dan borsa uzmanı Andreas Büchler, “Önümüzdeki aylar istatistiksel olarak en iyiler arasında ve bu da piyasayı daha da neşelendirebilir” diye yazıyor. Ek olarak, başka bir rekor seviyeye atladıktan sonra, mevcut fiyat seviyesinin üzerinde teknik satış alanı kalmadı.

PIYASALAR HAFTALIK GÖRÜNÜMÜ (DAX 40) ; Ancak, merkez bankaları son dönemde sakin bir ton vermiş olsa da yatırımcıların arka planda kaynayan enflasyon endişelerine dikkat etmesi gerekiyor. Ayrıca korona pandemisi yeniden tüm gücüyle devam ediyor. Ulusal koruyucu önlemler, uluslararası tedarik zincirlerini bir kez daha teste tabi tutabilir ve böylece küresel ekonomik toparlanmayı tehlikeye atabilir.

PIYASALAR HAFTALIK GÖRÜNÜMÜ (DAX 40)

PIYASALAR HAFTALIK GÖRÜNÜMÜ (DAX 40) ;Ancak bunların hiçbiri ilk başta yatırımcılar için önemli değil. Landesbank Helaba’dan analist Ulf Krauss, “Bir ay önce sonbahar yorgunluğu gibi bir şey görülebiliyordu,” diye yazdı. Ancak şimdi, özellikle para politikası tarafında olumsuz bir sürpriz olmadığı için, tükendiğine dair çok az kanıt var.
ABD’nin önde gelen merkez bankası, ekonomiyi canlandırmak için başlattığı milyarlarca dolarlık menkul kıymet alımlarından çıkmaya başlıyor, ancak yine de faiz artırımlarına zaman ayırmak istiyor. Para otoriteleri enflasyondaki artışı geçici bir mesele olarak görmeye devam ediyor.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

PIYASALAR HAFTALIK GÖRÜNÜMÜ (DAX 40) ;Ayrıca, aksine spekülasyonlara rağmen, İngiliz merkez bankası başlangıçta kilit faiz oranını artırmadı. Geçici faiz artışları olmadan, borsa şu an için para yatırmak için cazip bir yer olmaya devam edecek.
Ancak Landesbank Baden-Württemberg’deki (LBBW) uzmanlar daha şüpheciydi. Dax ve ayrıca küçük ve orta ölçekli ikinci kademe hisse senetleri endeksi olan SDAX’taki en son rekor avı, hala çok yüksek enflasyon rakamlarının yanı sıra yavaşlayan ekonomik büyüme ve azalan kurumsal kazanç büyümesi zemininde gerçekleşiyor.

“Borsadaki değerlemeler yükselmeye devam ettiğinden ve şimdi oldukça gergin göründüğünden, yıl sonu rallisinin devam etmesi için hava şimdi zayıflamış olmalıydı. Özellikle Çarşamba günü ABD’nin Ekim ayı enflasyon rakamları çıkarsa. beklenenden daha yüksek,” diye ekledi LBBW uzmanları devam ediyor. Çünkü o zaman uzmanların tahminlerinden daha erken bir faiz artırımı tartışması yeniden ivme kazanabilir.

PIYASALAR HAFTALIK GÖRÜNÜMÜ (DAX 40) ;Ancak Commerzbank’tan hisse senedi stratejisti Markus Wallner, şirketlerin en azından mevcut raporlama sezonunu LBBW’deki meslektaşlarından biraz daha olumlu değerlendirdi. Sonuçta, Wallner’a göre, Alman şirketlerinin çoğu şimdiye kadar analistlerin beklentilerini aştı. Bazıları da yine mevcut mali yıl için hedeflerini yükseltti.

PIYASALAR HAFTALIK GÖRÜNÜMÜ (DAX 40) ;Yeni haftada birçok firma mevcut iş rakamlarını bir kez daha sunacak. Çarşamba ve Perşembe günleri günlük program özellikle yoğun. Hafta ortasında, spor malzemeleri üreticisi adidas, sigorta şirketi Allianz, enerji grubu Eon (EON SE), çip üreticisi Infineon ve enerji teknolojisi grubu Siemens Energy geçtiğimiz çeyreği raporladı.

Bir gün sonra, gıda tedarikçisi Delivery Hero, enerji şirketi RWE ve teknoloji şirketi Siemens onu takip eder. Haftanın sonunda, son Dax grubu olan Deutsche Telekom (Deutsche Telekom) geçtiğimiz çeyreğe ilişkin rakamlarını sunuyor.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 5 Ocak

Alireza

Sabah Analizi 7 Aralık ALMANYA / ABD / ASYA

Alireza

30 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza