ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

DAX 40 Varta hisseleri nihayetinde serbest düşüşte

DAX 40 Varta hisseleri

DAX 40 Varta hisseleri nihayetinde serbest düşüşte

DAX 40 Varta hisseleri ; Varta hisseleri serbest düşüşte: Varta, müşterilerdeki üretim kesintileri nedeniyle satış tahminini düşürdü. Batarya şirketi Varta, korona pandemisinin bir sonucu olarak kısıtlamalar nedeniyle yıllık görünümünü düşürüyor. Varta Cuma günü Ellwangen’de yaptığı açıklamada, bazı müşterilerin hammadde veya yarı iletken teslimatındaki gecikmelerden etkilendiğini duyurdu. Bazı müşteriler de Asya’daki yerel karantinalar nedeniyle üretimlerini geçici olarak durdurdu. Ayrıca, yeni müşteri projelerinin gecikmeli başlaması son zamanlarda bir yük olmuştur. Bu arka plana karşı, dokuz aylık rakamlar piyasa beklentilerinin altında. Grup ayrıca önümüzdeki iki yıl için temkinli.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX 40 Varta hisseleri ; Varta 2021 için  satışların yüzde 3.5 artarak 900 milyon Euro’ya çıkmasını bekliyor. Şu ana kadar 940 milyon euro planlandı. Satışların yaklaşık yüzde 30’unun, şu anda mutlak olarak yaklaşık 275 milyon Euro’ya tekabül eden düzeltilmiş işletme kazançları biçiminde kalması bekleniyor. Görünüm hakkında daha fazla ayrıntı, üçüncü çeyreğe ilişkin rakamlar 11 Kasım’da sunulduğunda mevcut olacak.

DAX 40 Varta hisseleri 

Varta-Aktie auf Zickzackkurs: Prognose für 2021 - COMPUTER BILD

DAX 40 Varta hisseleri ; Varta, popüler kablosuz kulaklıklar ve aynı zamanda işitme cihazları için lityum iyon düğme hücreleriyle piyasada oldukça güçlüdür. Grup, 2020’nin başından beri Varta markalı ev tipi pilleri de kendi bünyesinde bulunduruyor. Varta ayrıca duvar kutuları ve diğer enerji depolama cihazları üretmektedir. Bir süredir şirket, elektrikli arabalar için pil hücreleriyle ilgili fırsatları da bekliyor.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX 40 Varta hisseleri ; E-mobilite işine yönelik olarak, MDAX grubu artık ellerine çok para almak istiyor. “2022 ve 2023 mali yıllarında şirket, yeni geliştirilen ultra yüksek performanslı V4Drive hücresi ve e-mobilite işine giriş ile büyük bir büyüme atağına hazırlanıyor” dedi. Bu amaçla, çalışanların niteliklerine, yeni çalışanların işe alınmasına ve yeni üretim tesislerine çok fazla yatırım yapılmaktadır. Bu iş alanından ilk satış ve kazanç katkılarının 2024’ten itibaren gerçekleşmesi bekleniyor.
Bu arka plana karşı, düzeltilmiş faaliyet sonucunun önümüzdeki iki yıl içinde muhtemelen satışlardan daha yavaş büyüyeceği belirtildi. Satışlar açısından, yönetim 2022 ve 2023 için her biri yaklaşık 100 milyon Euro’luk bir artış bekliyor. Bu nedenle Varta, önümüzdeki yıl milyar dolarlık satışları kırabilir. Bununla birlikte, önümüzdeki iki yıl için  analist tahminleri ortalamadan daha yüksek.

Varta hisseleri çöküyor

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Varta hisseleri ;Varta’nın hisseleri, 2021 için düşen satış görünümünün ve gelecek yıllara ilişkin temkinli yorumların ardından Cuma günü ağır baskı altına girdi. Fiyat neredeyse dörtte bir oranında düştü ve hatta biraz toparlanmadan önce 100 avronun altına düştü. Son zamanlarda, hisseler eksi yüzde 14,70 ile 110,85 avroya çıkarak MDAX’ın altında kaldı.

DAX 40 Varta hisseleri ;Şirket, korona kısıtlamaları ve malzeme sıkıntısı çeken bazı müşterilerde üretim kesintileri yaşıyor. Ancak bir bayi, piyasa beklentilerine kıyasla donuk olan 2022 ve 2023 için satış görünümünün çok daha ağır olduğunu açıkladı. Ne de olsa, satış gelişiminin, başlangıçta kâr artışına ağırlık verecek olan e-arabalar için pillerle ilgili duyurulan yüksek yatırımlarla hiçbir ilgisi yok.

DAX 40 Varta hisseleri ;DZ Bank’tan analist Michael Punzet de haberleri hisseler için bir yük olarak görüyor. V4Drive hücresi ile ilgili olumlu haberlere doğru gidiş mümkün görünse bile, 2021 tahmini ve 2022 ve 2023 için temkinli açıklamaların beklentilere göre düşürülmesiyle yatırımcı güveni sürdürülecektir. Punzet, kar beklentilerini azalttı ve hissenin rayiç değerini 145’ten 90 avroya indirdi. Grup hisseleri daha fazla fiyat riski görüyor ve menkul kıymetlerin notunu “Al”dan “Sat”a indirdi.

Cuma günkü fiyat düşüşüyle ​​birlikte gazeteler önemli teknik destekleri kırdı. Hisse senetleri şimdi 110 EUR alanının altında daha net bir şekilde kapanırsa, uzun vadeli yükseliş eğilimi de sağlanabilir.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 25 Mart

Alireza

5 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Sabah Analizi 13 Ocak Almanya / ABD / ASYA

Alireza