ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 25 Mart

DAX Analizi 9 Şubat -DAX Analizi 25 Mart

Yatırımcılar temkinli

DAX Analizi 25 Mart

DAX Analizi 25 Mart, Alman borsası, önceki günkü ılımlı kayıpların ardından Cuma sabahına hafif artışlarla başlamalı. Borsanın başlamasına bir saatten az bir süre kala, önde gelen Alman endeksi DAX endeksi (DAX 40 endeksi) için bir gösterge olarak X-Dax, yüzde 0,37 artışla 14.327 puana işaret etti. Bu, önceki iki güçlü haftanın ardından lider endeks için haftalık yüzde 1 civarında bir kayıp olduğunu gösteriyor. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) Cuma günü yaklaşık yüzde 0.4 artması bekleniyor.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 25 Mart, Helaba pazarı, “Brüksel’de (NATO, G7, AB) Ukrayna savaşıyla ilgili zirve toplantıları belirsizliğe ve oynaklığın artmasına katkıda bulunurken, Fransa, Almanya ve euro bölgesindeki ön satın alma yöneticileri endeksleri beklenenden daha iyi çıktı” dedi. uzman Ralfcircul. Ekonomik ivmede bir yavaşlama konusunda hala endişeler var, ancak son zamanlarda riskten kaçınma artmadı. Runde, “Nihayetinde, Ukrayna savaşıyla ilgili olumlu raporların gelmesi uzun zaman alıyor ve bu nedenle piyasa katılımcıları herhangi bir taahhütte bulunmakta isteksizler,” dedi.

DAX Analizi 25 Mart

Yatırımcılar Cuma günü Ifo iş ortamı endeksinin açıklanmasına odaklanacaklar. Bu, savaş, tedarik zinciri sorunları ve gergin emtia piyasaları hakkındaki belirsizlikle birlikte ekonomik beklentilerin bulutlu olduğunu doğrulamalı, dolaşıma inanıyor. “Ancak, şirketler genel olarak paniklemiş görünmüyor, sektördeki ivme hala yüksek.”

DAX Analizi 25 Mart, Bireysel hisse senetleri arasında yatırımcılar Vitesco (Vitesco Technologies) ile ilgilenebilirler. Otomobil tedarikçisi, cips eksikliği ve artan maliyetler nedeniyle yeni yılı dikkatli bir şekilde planlıyor. Şirket, yüzde 2,2 ila 2,7’lik özel etkiler için ayarlanmış faiz ve vergiler öncesi kar marjı bekliyor. Böylece Vitesco, analistler tarafından yapılan ortalama tahminlerin altında kalıyor. Ukrayna savaşının etkileri henüz dikkate alınmadı. Satışların geçen yıl 8,35 milyar avrodan 8,6 ila 9,1 milyara çıkması bekleniyor. Tradegate ticaret platformundaki piyasa öncesi işinde, Vitesco kağıtları son zamanlarda yüzde 0,4 değer kazandı.

DAX Analizi 25 Mart, Eckert & Ziegler’in (EckertZiegler Strahlen- und Medizintechnik) hisseleri piyasanın önünde önemli ölçüde yükseldi. Radyasyon ve tıbbi teknoloji uzmanı, geçen yılki satış ve kâr artışının ardından büyümeye devam etmek istiyor.

DIC Varlık hisseleri bu Cuma temettü indirimiyle işlem görüyor. Bu açıdan açılışta olumsuz bir işaret sürpriz olmamalı.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 9 Ağustos

Alireza

Fransa seçim sonucu

Alireza

DAX Analizi 6 Temmuz

Alireza