Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto Eğitimi

DAX Analizi 12 Eylül

DAX Analizi 12 Eylül

DAX Analizi

DAX Analizi 12 Eylül, ABD ve Asya’dan gelen olumlu sinyaller sayesinde Alman borsası Pazartesi günü güçlü hafta sonunu sürdürdü. DAX endeksi (DAX 40) erken işlemlerde yüzde 1.23 artarak 13.249.72 puana yükseldi. Orta büyüklükteki hisse senetleri için MDAX yüzde 1,19 artarak 26.006,15 puana yükselirken, önde gelen euro bölgesi endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) yüzde 0,91 arttı.

DAX Analizi 12 Eylül

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

QC Partners’tan portföy yöneticisi Thomas Altmann, biraz şaşırarak, “DAX endeksi (DAX 40)ın Cuma günü psikolojik açıdan önemli 13.000 puanın üzerinde kapanması, tüm riskleri ve stres faktörlerini gölgede bırakıyor ve borsa yatırımcılarına yeni bir cesaret veriyor,” dedi. “Merkez bankacılarının şahin yorumları”, yani sıkı para politikasını savunanlar, şu anda hisse senedi yatırımcılarını şaşırtıcı bir şekilde soğukta bıraktı.

DAX Analizi 12 Eylül, Altmann, hafta sonu ABD ve Almanya’dan daha fazla faiz oranı açıklamalarına atıfta bulundu. “Fed’in durumunda, 75 baz puanlık bir faiz artırımı daha önceden belirlenmiş bir sonuç gibi görünüyor. Almanya’da Bundesbank Başkanı Joachim Nagel, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) önemli ölçüde daha kısıtlayıcı bir para politikası lehinde konuştu. sürekli yüksek enflasyon olayı.” Nagel’e göre, ECB rekor düzeyde yüksek enflasyona karşı mücadelesinde kasvetli ekonomik beklentiler tarafından caydırılmak istemiyor. ECB konsey üyesi Pazar günü Deutschlandfunk’ta yaptığı açıklamada, daha düşük büyüme oranları veya resesyon olacağının göz ardı edilemeyeceğini söyledi.

DAX endeksi (DAX 40), Eylül ayının başındaki en son düşüşünden sonra, bu Pazartesi günü 50 ve 21 günlük çizgilerini tekrar aştı ve her ikisi de 13.200 puanın biraz altında birbirine yakın. ABD’nin önemli endeksleri yükseldi.

DAX endeksi (DAX 40)ta bireysel hisse senetleri arasında Hellofresh‘in yanı sıra Volkswagen ve Porsche öne çıktı. HelloFresh ile ilgili olarak, perakendeciler Cumartesi günü bir ABD ajansının Temmuz ayında sevk edilen HelloFresh yemek takımlarındaki belirli kıyma paketleri için bir sağlık uyarısı yayınladığını belirtti. Pişirme kutusu tedarikçisinin kağıdı, DAX endeksi (DAX 40) kuyruk lambası olarak yüzde 4,2 kaybetti. Hissenin ayrıca iki hafta içinde önde gelen Alman endeksinden çıkması ve MDax’a dahil edilmesi gerekiyor.

DAX Analizi 12 Eylül, DAX endeksi (DAX 40)‘ta en yüksek değer ise VW (Volkswagen (VW) vz) yatırım şirketi Porsche SE’nin (Porsche SE Vz) artı yüzde 3,3’lük payı oldu ve VW‘nin tercih edilen payı da yüzde 2,8 ile önemli ölçüde arttı. . Piyasada, spor otomobil üreticisi Porsche AG’nin CFO’su Lutz Meschke’nin açıklamalarına atıfta bulunuldu. İtalyan gazetesi Il Sole 24 Ore’a konuşan Merschke, Porsche AG’nin yatırımcı ilgisi yüksek olduğu için planlanan halka arz için “mümkün olan en kısa sürede” hazır olmak istediğini söyledi.

Nasdaq 100 nedir?

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

DAX Analizi 12 Eylül, Henkel (Henkel vz) tercih payı yüzde 0,3’lük ortalamanın altında bir oranda büyüdü. Bu yıl yüksek ek maliyetler Alman endüstrisinin büyük bir bölümü için gerçekten yeni bir şey olmasa da, Henkel CEO’su bunların tüketim malları grubu için ne kadar önemli olduğunu açıkça belirtti. Carsten Knobel’in “Focus”a söylediği gibi, artan hammadde ve lojistik fiyatları nedeniyle, yük “ek maliyet olarak iki milyar avroya kadar çıkıyor”. Önceki on yılda, “karşı rüzgar” yılda ortalama 100 milyon avroya ulaşmıştı.

DAX endeksi (DAX 40) ailesi dışındaki daha küçük hisse senetleri arasında Bertrandt yüzde 3.5 arttı. Kepler Cheuvreux, mühendislik hizmeti sağlayıcısının stokunu “Azalt”tan “Satın Al”a yükseltti

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Related posts

DAX Analizi 19 Ocak

Alireza

DAX 16.000 puanın altına düştü

Alireza

CONTINENTAL Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza