ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 9 Şubat

DAX Analizi 9 Şubat -DAX Analizi 25 Mart

Dax’in toparlanma yolunda devam etmesi bekleniyor

DAX Analizi 9 Şubat

DAX Analizi 9 ŞubatABD borsalarından gelen iyi göstergelerin ardından DAX endeksi (DAX 40 endeksi) hafta ortasında yükselmeye devam edebilir. ABD’nin ekonomik gücüne duyulan güven, önceki gün New York’ta hisse alımlarını tetiklemişti. Dostane borsa havası daha sonra Asya-Pasifik ticaret merkezlerinde devam etti. Şirket açısından bakıldığında, Çarşamba günü fiyat gelişimine yeni iş rakamları hakim olmalı.

Önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax (DAX 40), ticaretin başlamasından bir saat önce yüzde 0.85 artışla 15.372 puana ulaştı. EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) yüzde 0.9 civarında daha yüksek olması bekleniyor.

DAX Analizi 9 ŞubatVarlık yöneticisi QC Partners’tan analist Thomas Altmann, “Ruh hali iyiye gidiyor” dedi. Fiyat dalgalanmalarının yoğunluğunun azalması, yatırımcılar arasında daha fazla güvenin işaretidir. Kötü haberlerin olmaması yatırımcıları borsaya geri çekmek için yeterli.

DAX Analizi 9 Şubat

Ancak, özel banka Donner & Reuschel’den teknik analist Martin Utschneider, teknik piyasa uyarı ve zayıflık sinyallerinin hala bozulmamış olduğuna dikkat çekiyor. Dolayısıyla toparlanmanın devam etmesi henüz kesin bir sonuç değil. Dax son zamanlarda önemli desteklerin altına düştü.

DAX Analizi 9 ŞubatSiemens Energy hisseleri, Tradegate ticaret platformunda enerji teknolojileri grubunun rakamlarına yüzde 0,8 eksi ile piyasa önünde tepki verdi. Siemens Energy, mali yılın ilk çeyreğinde rüzgar enerjisi yan kuruluşu Gamesa’nın (Siemens Gamesa Renewable Energy SA) kötü sonuçları nedeniyle kırmızıya düştü. CEO Christian Bruch, Siemens Gamesa’nın yenilenen kar uyarısının bir gerileme olduğunu ve “tüm hissedarlar için hayal kırıklığı yarattığını” söyledi.

Ticari gayrimenkul uzmanı DIC Asset, geçtiğimiz yıl yüksek kira gelirinden yararlandı. Faaliyet karı (FFO), 2021’de bir önceki yıla göre yüzde 11 arttı. Cari yılda, DIC Asset işletme karında yüzde 11’e kadar bir artış bekliyor. Tradegate’de, DIC kağıtları son zamanlarda yüzde 4,3 arttı.

DAX Analizi 9 Şubat

DAX Analizi 9 Şubat- JENOPTIK teknoloji grubu, bir devralma ve çip endüstrisindeki patlama nedeniyle geçen yıl önemli ölçüde daha fazlasını başardı ve kazandı. Grup satışları yüzde 17 arttı. Faaliyet karı (Ebitda), şirketin ortalama analist beklentisini geçmesiyle yüzde 59 arttı. Bir bayi ilk tepkisinde, 2022 için iyiye işaret olan güçlü sipariş alımını övdü. Marj düşük görünüyor, ancak şirketin hedefinin oldukça üzerinde. Tradegate’deki Jenoptik başlıkları son zamanlarda yüzde 2,6 değer kazandı.

DAX Analizi 9 Şubat – Makine mühendisliği şirketi Heidelberger Druck (Heidelberger Druckmaschinen), gergin tedarik zincirlerine rağmen toparlanma yolunda ilerlemeye devam ediyor. Devam eden kurumsal yeniden yapılanma da yardımcı oluyor. Aralık ayında sona eren mali üçüncü çeyreğin sonundaki birikim, pandemi öncesi seviyelerin üzerindeydi. Hisse senetleri Tradegate’de yüzde 7,2 arttı

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?Nasdaq 100 endeksi nedir?

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Related posts

DAX Analizi 4 Mayıs

Alireza

2021’de GER 40 ‘ın En İyi 40 Şirketi (DAX Endeksi)

Alireza

DAX Analizi 15 Ağustos

Alireza