ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 10 Şubat

DAX Analizi 10 Şubat -DAX Analizi 22 Şubat

DAX yükselmeye devam ediyor

DAX Analizi 10 Şubat

DAX Analizi 10 Şubat – Şu ana kadar güçlü bir borsa haftasından sonra ve ABD’den gelen enflasyon verilerinin öncesinde yatırımcıların Perşembe günü fazla ileri gitmeleri pek olası değil. Hafta başından bu yana yüzde iki buçuk artış gösteren Dax’ın iyi bir performans sergilemesi bekleniyor. Broker IG, Xetra’nın başlamasından yaklaşık iki saat önce DAX endeksi (DAX 40 endeksi) yüzde 0.15 artarak 15.506 puana çıkardı.

ABD’de tüketici fiyatlarının Ocak ayında yıl boyunca yüzde yediden fazla artması muhtemel. Yüksek enflasyon, bir süredir ABD Merkez Bankası’nın bu yıl içinde faiz oranlarını keskin bir şekilde artıracağı beklentilerini artırdı. Bu, şirketlerin yeniden finanse etmelerini daha pahalı hale getirebilir ve kârlar üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir. Ek olarak, tahvil piyasalarında getiriler yükseldiğinde hisse senetleri daha az çekici hale gelir.

DAX Analizi 10 Şubat – Varlık yöneticisi QC Partners’tan analist Thomas Altmann, ABD enflasyon verilerine bakarak “Piyasalar yıllık oranın yüzde 7,2’ye yükselmesini bekliyor” diye yazdı. “Herhangi bir daha düşük değer piyasada büyük bir rahatlama ile alınmalı. Daha yüksek bir değer, sırayla, faiz oranlarındaki geri dönüşe eskisinden daha fazla odaklanacaktır.

DAX Analizi 10 Şubat – ABD borsası Çarşamba günü toparlanma rallisine devam etti. ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın iyi ekonomik gelişme ve yüksek enflasyon nedeniyle Mart ayı için kilit faiz oranında ilk artış sinyali verdiği Ocak ortasından bu yana yaşanan ağır kayıplar, şimdi yeniden fark edilir şekilde kontrol altına alındı. Piyasa analisti Konstantin Oldenburger, Perşembe günkü ABD enflasyon verisinden önce, cesur yatırımcılar tekrar kapaktan çıkıp “olumlu bir sürpriz” üzerine bahse girmeye cesaret edebilirdi, borsalardaki kazanımlar hakkında yorum yaptı. Önde gelen endeks Dow (Dow Jones 30 Industrial) yüzde 0,86 daha güçlü bir şekilde 35.768,06 puandan kapandı.

DAX Analizi 10 Şubat- Asya’daki büyük borsalar Perşembe günü karıştı. Tokyo’da önde gelen endeks Nikkei 225 yüzde 0.4 kazançla kapattı. Çin’in Hong Kong özel idari bölgesindeki Hang Seng endeksi (Hang Seng) ise son zamanlarda yüzde 0,2 düştü ve Çin anakarasından en önemli 300 şirketin yer aldığı Çin CSI 300 endeksi (CSI 300) yüzde 0,7 değer kaybetti. . Çin’de, ABD borsalarının iyi huylu durumu fiyatları artıramadı.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?Nasdaq 100 endeksi nedir?

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Related posts

Adidas Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza

RWE, 2030 yılına kadar milyarlarca dolarlık yatırım planlıyor – 2022 tahminini artırıyor

Alireza

DAX Analizi 18 Ocak

Alireza