ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 18 Mayıs

DAX Analizi 28 Ocak

DAX Analizi 18 Mayıs

DAX Analizi 18 Mayıs, DAX endeksi (DAX 40 endeksi), önceki günün ardından Çarşamba günü ivme kaybedecek. Önde gelen Alman endeksi için tezgah üstü bir gösterge olarak X-Dax, ticaretin başlamasından bir saat önce neredeyse yüzde 0,2 artarak 14,212 puana ulaştı. Euro bölgesi muadili EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) de orta derecede yüksek olması bekleniyor.

Commerzbank uzmanları, önceki gün de güçlü olan ABD hisse senedi piyasaları göz önüne alındığında yatırımcılar arasında geri dönen bir risk iştahından bahsetti. Sürücüler, önceki güne ait güçlü ABD perakende satışları gibi iyi ekonomik verilerdir. Teknik açıdan bakıldığında, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Ocak ayından bu yana var olan düşüş eğilimini kırdığı için heyecan da artıyor.

DAX Analizi 18 Mayıs, Ancak, Hollanda bankası ING’deki uzmanların da belirttiği gibi, güçlü ekonomik veriler merkez bankalarının para politikasını sıkılaştırma hareket alanını da artırıyor. Yüksek tüketici fiyatları büyük sorun olmaya devam ediyor. Daha yüksek faiz oranları, tahviller gibi sabit getirili menkul kıymetleri hisse senetlerine tercih etme eğilimindedir.

DAX 40 Endeksi - Başlamak için ne kadar paraya ihtiyacınız var? DAX Analizi 18 Mayıs

DAX Analizi 18 Mayıs,Tüccarlara göre, Siemens Energy‘nin İspanyol yan kuruluşu Siemens Gamesa’yı (Siemens Gamesa Renewable Energy SA) tamamen devralmak istemesi, çevrelere göre uzun süredir spekülasyon yapılan bir adım olacak. Enerji teknolojisi grubu, bu nedenle, sorunlu rüzgar enerjisi şirketinde bir trend tersine çevirme çabalarını yoğunlaştıracaktı. Hareket stratejik bir anlam ifade edecek ve hisse senedi üzerinde olumlu bir etkisi olabilir. Tradegate ticaret platformunda, Siemens Energy hisseleri piyasanın önünde neredeyse yüzde bir değer kazandı.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 18 Mayıs,Commerzbank hisseleri daha da pahalı. “Financial Times”, İtalyan UniCredit’in rakibi satın almayı ve Alman yan kuruluşu Hypo Vereinsbank ile birleştirmeyi, Şubat sonunda Ukrayna savaşının patlak vermesinden önce düşündüğünü bildirmişti. Bir komisyoncuya göre konu ertelendi, ancak henüz masadan kalkmadı: “Füzyon fantezisi geri döndü.”

Bu arada, ilaç şirketi Dermapharm, ilk çeyrek için satış ve kazançlarında artış bildirdi ve yıllık hedefleri doğruladı ve bu da piyasadan önce olumlu bir yanıt aldı.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 11 Temmuz

Alireza

DAX Analizi 19 Eylül

Alireza

DAX Endeksi 11 Ocak Akşamı Analizi

Alireza