Almanya BorsasıAnalizDAXDAX 40ForexGER 40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

Tüm piyasalar güçlü başladı

Tüm piyasalar

Kasım güçlü başladı

Tüm piyasalar güçlü başladı ; DAX endeksi (DAX 40 endeksi), neredeyse iki ayın zirvesiyle Pazartesi günü Kasım ayına güçlü bir başlangıç ​​yaptı. Öğle saatlerinde Alman gösterge endeksi yüzde 0,88 artarak 15.827,55 puana ulaştı. Ekim’i zaten yüzde üç buçuk civarında bir kârla kapatmıştı. 16.030 puanlık rekor seviye şimdi yeniden yaklaşıyor.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Orta ölçekli borsa hisselerinin MDAX’ı Pazartesi günü yüzde 0.94 artışla 35.180.11 puana yükseldi. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) de yüzde 0,7’lik bir artı kaydetti.

Tüm piyasalar güçlü başladı ; Enflasyon ve yalnızca ABD Merkez Bankası’nın değil, muhtemelen Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) daha kısıtlayıcı bir para politikası olabileceğine ilişkin endişeler, hafta başında yatırımcıları geri çekmedi. Amazon ve Apple’dan gelen hayal kırıklığı yaratan üç aylık raporlar da satın alma havasını yalnızca geçici olarak azalttı.

Alıcılar, hafta sonundan önce Dax’ta 15.500 noktada hızla tekrar bulundu. ABD teknoloji seçim endeksi NASDAQ 100’deki bir başka rekor, yatırımcıların sükunetinin altını çizdi. Piyasa genelinde S&P 500 de yeni bir zirveye tırmanmıştı. Pazartesi sabahı, Japonya’daki seçim sürprizinin ardından Nikkei 225 orada önemli bir büyüme ile devam etti. Japonya’nın iktidardaki Liberal Demokratlar partisi, bir aksiliğe rağmen iktidarda kaldı.

Tüm piyasalar güçlü başladı ; CMC Markets’tan analist Jochen Stanzl, Apple ve Amazon’un borsaya çok fazla zarar veremezdi, çünkü hayal kırıklığı yaratan rakamlarıyla iki ağır sıklet genel olarak ikna edici raporlama sezonunda azınlıktalar, dedi. RoboMarkets’tan sermaye piyasası stratejisti Jürgen Molnar, “Haftanın başında borsa, üç aylık bilançoların neredeyse tamamen beyaz yeleği üzerindeki iki siyah noktadan önce kaldığı yerden devam edecek” dedi. “Düşüşten satın al” – yani, satın almak için zayıf aşamaları kullanın.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Tüm piyasalar güçlü başladı ; ABD ile Avrupa Birliği arasındaki çelik ve alüminyum tarifelerinin mühürlü sonu da bu ülkede olumlu bir etki yapıyor. Varlık yöneticisi QC Partners’tan piyasa uzmanı Thomas Altmann, “Gümrük vergileri hiçbir zaman gelmedi ve borsalarda iyi düşmüyor. Bu nedenle, her kaldırma işlemi buradaki havayı yükseltiyor” dedi. Salzgitter, Klöckner & Co (KlöcknerCo (KlöCo)) ve thyssenkrupp gibi çelik stokları yüzde iki ila üç buçuk arttı.

Geçen Cuma günü Dax’a dönen tüketim malları üreticisi Beiersdorf’un kağıdı, endeksin tepesinde yüzde iki iyi bir fiyat artışı yaşadı. Bernstein Research’teki analistler artık hisse senetlerine yönelik olumsuz değerlendirmelerinden vazgeçerek “Market-Perform” ile oy kullandılar.

Tüm piyasalar güçlü başladı ; Hapag Lloyd’un (Hapag-Lloyd) hisseleri, hafta sonu öncesi tahminlerin yaklaşık yüzde yedi buçuk artmasının ardından sıçradı. Nakliye şirketi değerleri genel olarak kendilerini güçlü bir şekilde sundu. Danimarkalı rakip Moeller Maersk’in (AP Moeller – Maersk A-S (B)) hisseleri ve Hamburg liman lojistik şirketi HHLA’nın unvanları da talep gördü. Deutsche Bank analisti Andy Chu’ya göre 2022, sektör için de mükemmel bir yıl olmalı. Ortalama navlun oranları yeniden önemli ölçüde artabilir.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

2022’de alınabilecek en iyi hisse senetleri nedir?

Alireza

DAX 40 HAFTALIK GÖRÜNÜM

Alireza

Alman Endüstrisi Üst Üste Altıncı Kez Düşüşte

Alireza