Almanya BorsasıAnalizDAXDAX 40ForexGER 40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

Yıl Sonu Ekonomi; Ekonomi önümüzdeki ticaret haftasında patlama yaşıyor

Yıl Sonu Ekonomi; DAX Analizi 15 Mart

Ekonomi önümüzdeki ticaret haftasında patlama yaşıyor

Yıl sonu ekonomi; Sağlam kurumsal veriler, mevcut raporlama sezonunda belirsiz görünümlerle yan yana getiriliyor. Enflasyondan teslimat darboğazlarına kadar birçok risk, yüksek düzeyde konsolidasyon lehine konuşuyor. Ancak, olumlu ekonomik veriler yılsonu atılımını tetikleyebilir.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Yıl sonu ekonomi; Önümüzdeki ticaret haftasında, özellikle ekonomi patlama yaşıyor. İlk büyük merkez bankaları rota değiştiriyor. Gözlemciler bu konuda hemfikirdir. İngiltere Merkez Bankası’nın Perşembe günü faiz oranlarını 15 baz puan artırması ve FED’in tahvil alımlarında indirim açıklaması yapması bekleniyor:

Yıl sonu ekonomi; Commerzbank’ın baş yatırım stratejisti Chris-Oliver Schickentanz, esaslara atıfta bulunarak, “Piyasada bu bekleniyor, ancak yol ve tonalite büyük bilinmeyenler” diyor. “Son dönemdeki zayıf veriler ışığında, takvim piyasanın beklediğinden daha yavaş olabilir. Bu, artan enflasyon oranı nedeniyle piyasaların önümüzdeki yıl görmek istediği ilk faiz artırımına ilişkin yorumlar için geçerlidir. ama bize göre 2023’e kadar daha olası değil.”
Endişeli merkez bankaları rota değiştiriyor: Odak BoE ve FED

Yıl sonu ekonomi; Kıdemli Ekonomist Direktörü Greg Meier, “Daha yüksek hammadde fiyatları, arz darboğazları ve hızla artan ücretler tarafından tetiklenen enflasyondaki hızlanma merkez bankalarını endişelendiriyor. Fiyatlardaki artış eğilimi, para politikası yapıcıların başlangıçta beklediğinden daha güçlü ve daha uzun oldu,” dedi. Allianz Global Investors’ta.

Yıl sonu ekonomi; Hafta sonundan önce, Ekim ayı ABD işgücü piyasası raporu Cuma günü odakta olacak. Baş ekonomist Ulrich Kater başkanlığındaki DekaBank makro ekibi, “İstihdamda Eylül ayına göre daha yüksek bir artış göstermesi muhtemel” yorumunda bulunuyor.

Yıl sonu rallisi mi yoksa konsolidasyon yüksek bir seviyede mi başladı?

Yıl Sonu Ekonomi;

Yıl sonu ekonomi; Geçen hafta Helaba’dan Claudia Windt, “Daha kötü olabilirdi” diye özetledi: “Borsalar, düşen büyüme ve yüksek enflasyondan kaynaklanan riskleri oldukça iyi bir şekilde uzaklaştırdı.” Şimdi sağlam bir ABD iş piyasası yayınlanmak üzere. ABD ve Avrupa’dan gelen olumlu satın alma yöneticisi anketleriyle birlikte, yıl sonu rallisi için önden gidebilirdi. Bununla birlikte, analist dikkatli olunmasını tavsiye etti. Enflasyon riskine ek olarak, yatırımcılar pandemiye de dikkat etmeli: “Kış başında borsalar tekrar rahatsız olabilir.”

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

S&P 500’den 160’tan fazla şirket önümüzdeki hafta çeyreğin hisselerini alacak. Şimdiye kadar birçok durumda kâr artışları sağlandı. Schickentanz ileriye bakarak, “Ancak, görünüm birçok durumda belirsizliğini koruyor, bu da ABD’deki gibi rekor endeks seviyelerinde konsolidasyon anlamına gelebilir” diyor.
Baader Bank’tan Robert Halver de şüpheci: “CNN Money’nin Korku ve Açgözlülük Endeksi bir ay içinde” korkudan “açgözlülüğe” dönüştü ve bu nedenle ABD borsalarında geçici konsolidasyon potansiyelinden bahsediyor. Avrupa için ekonomik politika belirsizlik endeksi Ayrıca, yatırımcıların son zamanlarda durgun geçen haftalardan sonra daha fazla fiyat dalgalanmasına hazırlıklı olmaları gerekiyor.”

İnceleme: Kayıtlı S&P 500 ve Nasdaq 100 – Microsoft’un en değerlisi

Yıl sonu ekonomi; Şu ana kadar olanlar: Ticaretin son haftasında Dow Jones ve S&P 500 birkaç kez yeni rekor seviyelere ulaştı. En son Nasdaq 100 yakalamaya başladı ve rekor bir yüksek seviyede kapandı.S&P de haftayı en yüksek seviyesinde bitirdi.Haftalık bazda endeksler sırasıyla yüzde 3,2 ve yüzde 1,3 arttı, Apple ve Amazon Perşembe günü hayal kırıklığına uğradı. Sonrasında Apple‘ın fiyat kayıpları, şirketin dünya çapında en yüksek puan alan şirketler arasında en üst sıralarda yer almasını engelledi ve Microsoft, güçlü üç aylık rakamların ve yeni bir rekor rekorun ardından devraldı.

En önemli endeksler Ekim’i kazançlarla kapattı: DAX yüzde 2,8, Euro Stoxx 50 yüzde 5,2 arttı. ABD’de S&P 500 Ekim işlemlerinden yüzde 6,9, Dow Jones yüzde 5,8 ve NASDAQ 100 yüzde 7,9 yükseldi.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

27 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Piyasa Analizi 20 Temmuz ( 11:10 )

Alireza

23 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza