ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

1 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Cuma sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

1 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

1 Temmuz Piyasa Gelişmeleri, Parlamenterlere göre, AVRUPA BİRLİĞİ kripto para piyasasını düzenlemeyi kabul etti. AB Parlamentosu müzakerelerine katılan Stefan Berger (EPP), “Bugün kripto para birimlerinin vahşi batısına düzen getiriyoruz ve uyumlu bir pazar için net kurallar koyuyoruz” dedi. Twitter’da kripto varlık sağlayıcılarının gelecekte varlıkların enerji tüketimini ve çevresel etkilerini açıklamaları gerektiğini yazdı. “Avrupa, kripto varlık düzenlemesine sahip ilk kıtadır.”

 SIEMENS

1 Temmuz Piyasa Gelişmeleri | ger40.com

Enerji teknolojisi üreticisi SIEMENS ENERGY‘nin hisse fiyatı düştükten sonra, Siemens holdinginden milyarlarca dolar yazmak zorunda kaldı. Siemens, Perşembe günü 13.99 Euro’luk kapanış fiyatıyla yüzde 35’lik hissenin piyasa değerinin defter değerinin oldukça altında olduğunu duyurdu. Bu, 2021/22 mali yılının üçüncü çeyreğinde sonucu yaklaşık 2,8 milyar Euro’ya yükleyecek olan olağanüstü bir amortismana yol açacak.

 1 Temmuz Piyasa Gelişmeleri RWE

Rakibi Uniper’in aksine, enerji şirketi federal hükümetle olası devlet yardımları hakkında konuşmuyor. Reuters tarafından sorulan bir şirket sözcüsü, “RWE’nin yeterli likiditesi var ve bu konuda federal hükümetle herhangi bir görüşme yapmıyoruz” dedi.

 COMMERZBANK

1 Temmuz Piyasa Gelişmeleri | ger40.com

Moody’s bankanın kredi notunu düşürdü. Derecelendirme kuruluşu, kıdemli teminatsız borcun kredi notunun “A2” ye düşürüleceğini söyledi. Görünümü ise “negatif”ten “durağan”a ayarladı. Bankadan yapılan açıklamada, derecelendirme adımının bankanın temel gelişimi ile ilgisi olmadığı, daha teknik olarak yönlendirildiği belirtildi.

 1 Temmuz Piyasa Gelişmeleri  LUFTHANSA

1 Temmuz Piyasa Gelişmeleri Lufthansa Hava Yolları | ger40.com

LUFTHANSA, Airine ve Verdi tarafından yaklaşık 20.000 yer işçisi için yapılan toplu pazarlığın ilk turu sonuç vermedi. Görüşmelerden sonra, sendikanın baş müzakerecisi Verdi Başkan Yardımcısı Christine Behle, şirketten bir sonraki tur için pazarlık edilebilir bir teklif sunmasını istedi. Verdi yüzde 9,5 daha fazla ücret, ayda en az 350 avro daha fazla ve en az 13 avro saatlik ücret talep ediyor. Lufthansa, müzakerelerin turundan sonra yorum yapmadı.
ŞİRKETLER VE SEKTÖRLER – DAHA FAZLA HABER:

 META

Meta Platforms

Dahili bir açıklamaya göre META, yılın ikinci yarısında daha zor zamanlara hazırlanıyor. Ürün direktörü Chris Cox, Facebook ana şirketinin iç tartışma forumunda yaptığı açıklamada, şirketin “daha yavaş bir büyüme ortamında” kusursuz ve daha yalın çalışması gerektiğini söyledi.

Nasdaq 100 nedir?  Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 1 Temmuz Piyasa Gelişmeleri NOVARTİS

Basında çıkan bir habere göre, Sandoz jenerik ilaç işinin İsviçre ilaç şirketi tarafından gözden geçirilmesi, bölünmeye ve ardından bölümün listelenmesine doğru gidiyor. Bloomberg, konuya aşina olan insanlara atıfta bulunarak, kaldıraçlı satın almalar için zorlu ortamın finansal yatırımcılara potansiyel bir satışı zorlaştırması nedeniyle Novartis’in bir bölünmeye yöneldiğini bildirdi.

 FRANSA/ENERJİ

Fransa’nın enerji sektöründe grev tehdit ediyor. FNME-CGT sendikası, iş sektöründeki işçileri Pazartesi günü işten ayrılmaya çağırdı. Twitter’da yayınlanan bir bildiride “Herkes grevde” dedi. Radikal sendikal örgüt CGT’nin bir parçası olan FNME, daha yüksek ücretler için verilen mücadelede de ablukalar planlıyor.

 1 Temmuz Piyasa Gelişmeleri MICRON TECHNOLOGY

Ger40.com

Çin’deki karantinalar, Ukrayna savaşı karşısında isteksiz tüketiciler ve tedarik darboğazları, ABD’li çip üreticisinin mevcut dördüncü çeyrek hakkında piyasadan daha karamsar olduğu anlamına geliyor. Düzeltilmiş satışların 7.2 milyar dolar artı eksi 400 milyon dolar olacağı belirtildi.

 1 Temmuz Piyasa Gelişmeleri DOĞALGAZ

ABD’nin Teksas eyaletinde yangın nedeniyle kapatılan büyük sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) üretim tesisi birkaç haftalığına devre dışı kalabilir. ABD Boru Hatları ve Tehlikeli Madde Taşımacılığı İdaresi (PHMSA), işletmeci Freeport LNG’nin tesisi yeniden başlatma iznini reddetti. Daha fazla önlem alınmazsa, bir şirket kamu güvenliği için bir risk oluşturur. Önce dış soruşturma tamamlanmalıdır. Bu, tesisin yeniden başlatılmasını Eylül ayına kadar geciktirebilir.

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Endeksi Bugün

Alireza

8 Haziran Piyasa Gelişmeleri

Alireza

18 Ocak Avrupa Hisse Senetleri

Alireza