Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 1 Temmuz

DAX Analizi 22 Şubat - DAX Analizi 22 Temmuz - DAX Analizi 1 Eylül- DAX Analizi 29 Eylül

DAX düşmeye devam ediyor

DAX Analizi 1 Temmuz

DAX Analizi 1 Temmuz, Yılın ikinci yarısının başında DAX endeksi (DAX 40) düşmeye devam etti. Alman lider endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, Xetra’nın başlamasından bir saat önce Cuma günü eksi yüzde 0,77’den 12.685 puana sinyal verdi. Bir önceki günün düşüğü olan 12.618 puana geri dönüyor. Bu, Mart ayından bu yana görülen en düşük seviyeydi.

12.438 puanlık yılın en düşük seviyesi bu nedenle çok uzak değil ve Helaba, yolda kayda değer bir teknik desteğin artık olmadığına inanıyor. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) Cuma günü yüzde 0,9 daha zayıf olması bekleniyor.

DAX endeksi (DAX 40) ‘in yılın ilk yarısındaki dengesi eksi yüzde 19,5 ile çok zayıf. Ocak ayının başında, bir kez daha Kasım ayının rekorunu kırdı. Zirveden, yüzde 21.5 düştü, bu da onu daha geniş ABD endeksi S&P 500 gibi bir ayı piyasasına soktu. Bir komisyoncu, “Yılın ilk yarısı DAX endeksi (DAX 40) için 2008’den bu yana en zayıf olanıydı ve daha önce hiç bu kadar zayıf bir Haziran olmadı” dedi.

DAX Analizi 1 Temmuz | ger40.com

DAX Analizi 1 Temmuz, Commerzbank sabah yaptığı açıklamada, “Durgunluk endişeleri finans piyasalarını sıkı bir şekilde pençesinde tutuyor. Yüksek enflasyon oranları ve çeşitli merkez bankacılarının şahin yorumları, faiz artışlarını yüksek tutuyor ve onlarla birlikte ekonomik endişeler.”

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

2015’in başından bu yana en düşük seviyesine gerileyen Grand City Properties’in hisseleri Cuma günü piyasadan önce bir miktar toparlanmayı başardı. Xetra kapanışında Tradegate’de yüzde 1.7 kazandılar. HSBC’den bir satın alma önerisi biraz destekleyici oldu. Bununla birlikte, genel olarak gayrimenkul stokları, finansmanı daha pahalı hale getiren yükselen faiz oranları nedeniyle şu anda çok fazla baskı altında.

DAX Analizi 1 Temmuz,, Tradegate’deki Bilfinger (Bilfinger SE) hisseleri, Xetra kapanışına kıyasla yüzde 2,2 arttı. Deutsche Bank, derecelendirmeye “Al” ile başladı. Yeniden yapılanmasının ardından endüstriyel hizmet sağlayıcı yeni bir büyüme aşamasına girmek üzere.

DWS (DWS Group GmbHCo) yüzde 2,8 ile daha da düştü. Citigroup, fon şirketinin hisselerinin satın alma oylamasını iptal etti

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 1 Mart

Alireza

25 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 18 Ocak

Alireza